Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Finanšu ministrs Andris Vilks (Vienotība) sola, ka konkurss uz vakanto Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) direktora amatu nebūs tikai formalitāte, un noliedz kuluāros izskanējušo informāciju, ka šī vieta tiekot gatavota premjera Valda Dombrovska uzticības personai Sandrai Bukanei.

Pietiek jau rakstīja, ka IUB ilggadējais vadītājs Andrejs Tiknuss pirms nedēļas iesniedza atlūgumu. Pēc neoficiālām ziņām, šis lēmums bija cieši saistīts ar ieilgušo AS Pasažieru vilciens pasažieru vilcienu konkursu un politisko spēku vēlmi gūt no tā "dividendes". Konkurss par 34 jaunu elektrovilcienu un septiņu dīzeļvilcienu iegādi paredz, ka kopējā vilcienu iegādes summa būs 200 miljoni eiro (140 miljoni latu).

Premjera Dombrovska juridiskā padomniece un viņa ģimenes biznesa partnere Bukane esot vērsusies Satiksmes ministrijā ar jautājumiem par to, kādas vēl palikušas iespējas minētā konkursa noslēgumu apturēt, vēstīja Pietiek avoti. Pirms nedēļas, kad apstiprinājās informācija par Tiknusa atlūgumu, premjera birojā Pietiek kategoriski noliedza, ka notikušajā esot bijusi kāda Bukanes iejaukšanās vai spiediens.

Oficiāli tiek apgalvots, ka Tiknusa iesniegums saistīts ar to, ka tuvojās viņa otrā pilnvaru termiņa beigas biroja vadītāja amatā. Taču saskaņā ar Pietiek ziņām Tiknuss atlūgumu iesniedzis pēc sarunas ar finanšu ministru Andri Vilku, kurš uzstādījis līdzšinējam biroja vadītājam nepieņemamus nosacījumus. Atsevišķi avoti ministrijā runā pat par atklātu spiedienu, kas izdarīts uz Tiknusu.

Finanšu ministrs Vilks pirmdien Pietiek apliecināja, ka uz IUB direktora amatu tiks rīkots konkurss. Viņš noliedza spekulācijas, ka jau būtu vienošanās uz šo amatu bīdīt premjera padomnieci Bukani. „Būs konkurss, un es ceru, ka pretendenti pieteiksies. Pašā iepirkumu birojā arī ir spēcīgi cilvēki, kas var pretendēt,” teica Vilks. Bukanes atbildi, vai gatavojas piedalīties konkursā uz IUB direktora amatu, Pietiek neizdevās iegūt – viņa šonedēļ nav darbā, bet uz īsziņā uzdoto jautājumu neatbildēja.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...