Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas Televīzijas valdes priekšsēdētāja Ivara Priedes (attēlā) tiešā atbildībā esošās un gadiem ilgi novārtā pamestās, neataisnīgās atalgojuma sistēmas dēļ sociālo tīklu viedokļu līderi uzbruka portāla Rus.LSM.lv žurnālistiem, jo tur darbinieki saņem daudz lielākas algas nekā latviešu LSM.lv redakcijā.

Sociālajā tīklā X (Twitter) Saeimas deputāts Edvīns Šnore (Nacionālā apvienība) norādīja, ka 2023. gada deviņos mēnešos Rus.LSM žurnālisti vidēji mēnesī saņēma 2183,10 eiro, bet LSM.lv žurnālisti attiecīgi – tikai 1601,18 eiro.

Žurnālisti nav vainīgi! Kroplā atalgojuma sistēma tiešām sadalīja LTV kolektīvu nevienlīdzīgās kastās - ir tādi, kuri strādā garas stundas un saņem grašus, un ir tādi, īpaši I. Priedem vai viņam lojālajiem departamentu direktoriem pietuvinātie, kuri saņem vairākus tūkstošus. Protams, vairāk to lielāko algu cipari ir uzblīduajšā administrācijā, nevis radošajās redakcijās.

LTV arodbiedrība gadiem norādīja I. Priedem uz neskaidro un pret darbinieku interesēm vērsto atalgojuma sistēmu. Pietiek.com jau rakstīja (https://m.pietiek.com/raksti/nolaista_latvijas_televizija_-_izskerdiba,_nolaidiba,_pagrimums_un_korupcijas_ena/), ka vēl pirms pieciem gadiem arodbiedrība uzrakstīja I. Priedem kolektīvo vēstuli, kurā izteica sašutumu par operatoru neizdevīgiem darba līgumiem, darba organizāciju un neskaidru atalgojumu.

Formāla atbilde tika saņemta pēc pusgada un vairākiem atgādinājumiem. Taču no šī bardaka atalgojumos cieš ne tikai tehniskie darbinieki, bet arī radošie kolektīvi. Un viens no tiem ir LSM kolektīvs, kur kvalificēti žurnālisti saņem zemākas algas.

Valsts kontrole 2017. gadā norādīja uz nekārtībām atalgojuma sistēmā, bet I. Priede vienkārši to ignorēja un “atrakstījās”, sūtot vēstules gan valsts iestādēm, gan LTV darbiniekiem. Tajā pašā laikā cilvēki iet projām no televīzijas, un LTV par dārgu naudu pērk ārpakalpojumus, bet radošie un tehniskie darbinieki piepelnās kreisajās haltūrās.

Vai tas kaut ko neatgādina? Noteikti – tipisku sociālisma ekonomikas modeli, kurā pie valdošās kastas piederošie funkcionāri pelna vairākus tūkstošus un ne par ko negrib pieļaut, lai atalgojuma sistēma tiktu savesta kārtībā. Bet tikmēr LTV kolektīvs dzīvo slimīgā atmosfērā pussagruvušā, ar I.Priedes “gādību” nolaistā Zaķusalas augstceltnē.

I. Priede ir gājis vēl tālāk – pirms diviem gadiem likvidēja LTV Personāla nodaļu. Uzņēmumā ar 500 darbiniekiem!

Nav jāšaubās, ka kara draudu apstākļos un, ņemot vērā nacionālās drošības intereses, 2026. gadā – kā paredz Nacionālās drošības koncepcija – sabiedriskajos medijos no valsts budžeta vairs netiks finansēts saturs krievu valodā. Kas notiks ar Rus.LSM darbiniekiem? Ir nopietni jāiesaka viņiem necerēt, ka I.Priede būs spējīgs atrisināt šo situāciju, sniedzot atbalstu.

„Panorāmas” sižetā I. Priede, mulsi smīnēdams, murmināja, ka gaida “kaut kādu” rīcības plānu (19.03. LSM https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/19.03.2024-seplp-locekles-atlugums-aktualizejis-diskusijas-par-krievu-valodu-sabiedriskajos-medijos.a547320/) Kārtīgs vadītājs pats liktu galdā rīcības plānu gan SEPLP, gan Saeimai, kā viņš redz pāreju uz raidīšanu tikai latviešu valodā un kā viņš parūpēsies par saviem darbiniekiem.

Tas atgādina, kā I. Priede taisnojās par nolaisto Zaķusalas ēku raidījumam “Aizliegtais paņēmiens” pagājušajā decembrī: redz, pie visa varot pierast, un no politiķiem neesot saņemta vīzija par jauno ēku. Bet pats I. Priede nespēj pielīmēt flīzes pie apdrupušās LTV fasādes un gadiem ilgi nespēj nopirkt elektroapgādes sistēmas apakšstaciju. (https://m.pietiek.com/raksti/vel_par_zakusalas_grabazu_un_par_ltv_valdes_priekssedetaja_nevaribu,_vienaldzibu_un_augstpratigu_attieksmi/)

Latvijas Televīzijas kolektīvam nav ko cerēt arī uz SEPLP atbalstu – padomes priekšsēdētājs J. Siksnis tajā pašā „Panorāmas” sižetā (19.03.LSM) tikai steidzās kārtējo reizi atrast vainīgo: redz, bijušais kultūras ministrs Nauris Puntulis neesot informējis medijus par termiņu - 2026. gadu. Un? Jau sācies nākamais gads, un kaut kas ir darīts no padomes puses? 

Arī nav pirmā un droši vien ne pēdējā reize, kad SEPLP neko nedara un ātri novirza atbildību uz kādu citu, tā teikt, pārslēdz pārmiju. Pārmijnieki SEPLP. Un nu padomei jālien vai zemē aiz kauna: pats valsts prezidents Edgars Rinkēvičs uzņēmies izpildīt viņu darbu – ierosinājis, ka sabiedrībā jābūt plašākai diskusijai par “sabiedrisko mediju, mediju vides lomu un vietu, vārda un preses brīvību”.

Tādai diskusijai jau bija jābūt sen, un to bija jāorganizē SEPLP! Bet ko nu, padome pat nevīžoja izrunāties ar Latvijas Radio kolektīvu par sabiedrisko mediju apvienošanu, un pēc tam sabiedrība brīnījās, ka Radio ēkā 80% darbinieku neatbalsta mediju apvienošanu. Un vēl E. Rinkēvičs skaidri pateica, ka SEPLP kārtējo reizi mēģināja krievu valodas un cūku komiksa problēmu “paslaucīt zem paklāja” un “mulsi” paklusēt.

Taču SEPLP joprojām mēģina “aizslaucīt” bēdīgi slaveno cūkskandālu, nodemonstrējot augstāko pilotāžu birokrātijā un demagoģijā – padome, kā teikts tās mājas lapā, uzdeva LTV (kuram tad īsti televīzijā?) izstrādāt LSM.lv “redakcionālo politiku viedokļu žanra materiālu publikācijām, kā arī sniegt informāciju par atbildības gradāciju un atbildības pieprasīšanu par redakcionālo vadlīniju pārkāpumiem” un, tostarp, izstrādāt “visai sabiedrībai pieejamu redakcionālo politiku par izvēles, atlases un publicēšanas kritērijiem LSM.lv rubrikā “Ārpus ētera”, kurā tiek publicēti gan viedokļu raksti, gan komiksi un karikatūras”. (https://www.seplp.lv/lv/jaunums/seplp-uzdod-izstradat-lsmlv-viedoklu-zanra-satura-veidosanas-politiku?utm_source=https%3A%2F%2Ft.co%2F)

Vai tas nozīmē, ka LSM.lv redakcijai, kas strādā jau 12 gadus, nebija redakcionālās politikas viedokļu žanra materiālu publicēšanai?! Absurds! Un tā ir rīcība pēc starptautiska mēroga skandāla, ko savā labā izmantoja Krievijas propaganda?!

Kamēr LTV turpināsies cūcības ar attieksmi pret darbiniekiem un viņu darba apstākļiem, bardaks ar personāla politiku un atalgojuma sistēmu un nolaidība ar miljoniem vērtajiem tehnikas iepirkumiem, kas vairo kolektīva neapmierinātību un paviršību darbā, tikmēr gaidīsim un sagaidīsim jaunus cūkskandālus.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...