Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Drošības policijas darbinieku 23. jūlijā brutāli aizturētā kādreizējā cilvēktiesību aizstāvības grupas Helsinki-86 dibinātāja Linarda Grantiņa dēls Klāvs Grantiņš Vācijā vērsies ar plašu vēstuli pie šīs valsts medijiem un arī Vācijas vēstniecības Latvijā.

Līdz ar brutālās aizturēšanas aprakstu un necilvēciskajiem apstākļiem, kādos Grantiņš atrodas Rīgas Centrālcietumā, Klāvs Grantiņš vēstulē apraksta arī likumdošanas situāciju saistībā ar sava tēva aizturēšanu un iepriekš izdoto tiesas nolēmumu par viņa apcietināšanu.

"Lai gan visas savas aktivitātes viņš ir veicis uz Vācijas zemes un Vācijas teritorijā un tās vienmēr ir bijušas saskaņā ar Vācijas un Eiropas likumiem, Latvijas valdība vairākkārt ir pieprasījusi viņa arestu un izdošanu," vēstulē raksta Klāvs Grantiņš.

Vēstulē minēts, ka kopš 2011. gada Vācijas policija viņu trīs reizes ir uzaicinājusi sniegt skaidrojumus par iespējamiem pārkāpumiem pret Latvijas valsti, taču visas trīs reizes apsūdzības Grantiņam ir tikušas noraidītas kā nepamatotas, jo viņa rīcībā Vācijas varas iestādes nebija saskatījušas nekādus Vācijas vai Eiropas likumu pārkāpumus.

31. jūlijā bijusi paredzēta vēl vienas apsūdzības izskatīšana, taču, kā norāda Grantiņa dēls, Latvijas valsts tā vietā ir izvēlējusies citu ceļu, izplešot tās suverenitāti un robežas arī attiecībā uz Vāciju.

Tikai sešas dienas pēc Grantiņa aizturēšanas viņa sievai ir izdevies viņu satikt. "Mana tēva labā roka bija iekārta saitē, roka bija zila un lauzta. Lūzums nebija medicīniski aprūpēts," redzēto apraksta Klāvs Grantiņš, pieminot arī sava tēva smago slimību, kura bez vajadzīgajiem medikamentiem var novest pie Linarda Grantiņa nāves.

Klāvs Grantiņš vēstulē arī īpaši norāda gan uz to, ka viņa tēvs Latvijā nevar cerēt uz taisnīgu tiesu, gan uz likuma varas defektiem Latvijā: "Kad jūs pamodīsieties padomju tipa režīmā, jūs atkal sauksiet pēc kāda Linarda Grantiņa."

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...