Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Grēta, glāb Baltijas jūru! Tu to vari

Otto Ozols, MeriDemokrātu kustības vadītājs
26.09.2019.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Publiskajā telpā krietnus strīdus izraisījusi zviedru skolniece Grēta. Viņa izdevies piesaistīt apbrīnojami lielu atbalstītāju un kritiķu skaitu saviem aicinājumiem pievērst uzmanību klimata apdraudējumiem.

Nav šaubu, ka par ekoloģiju ir nopietni jārunā. Klimata pārmaiņas ir vislielākais tuvākās nākotnes apdraudējums. Tomēr šobrīd šo svarīgo stāstu aizēno Grētas atbalstīju un kritiķu savstarpējie apvainojumi. Te jāsaka, ka sevi cienošiem cilvēkiem nevajadzētu nolaisties līdz bērnudārza smilšu kastes līmenim: “A tu pats kāds, tāds un šitāds!” Vai arī sākt lipināt oponentiem vulgāras diagnozes un vērpt konspirācijas teorijas, utt.

Nenoliedzami, ka par Grētu šobrīd runā daudzi, daži mediji viņu dēvē par vienu no planētas ietekmīgākajām personībām. Tad ir īstais brīdis no lozungiem pāriet pie reāliem darbiem. Mēs zinām, ka Grētas dzimtās zemes - Zviedrijas valdība ir ar savu parakstu atbalstījusi Baltijas jūras ekoloģiju apdraudošo projektu “Nord Stream 2". Piedevām šis projekts nopietni paildzinās un palielinās Eiropas enerģētisko atkarību no Krievijas petrokrātijas fosilo produktu industrijas.

Grēta varētu likt lietā savu ekoloģijas aizstāves reputāciju un lūgt Zviedrijas valdību ar zinātniekiem vēlreiz pārskatīt šo lietu un atsaukt atbalstu “Nord Stream 2”. Grēta pati atzinusi, ka neesot vēl gana zinoša ekoloģijas jautājumos, un aicina politiķus ieklausīties zinātnieku teiktajā. Nav šaubu, ka zinātnieki apstiprinās apdraudējumus.

Tas būtu labs sākums un reāls Grētas ieguldījumam vides aizstāvības projektos. Visi Grētas atbalstītāji varētu sadoties rokās un palīdzēt viņai!

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mazās partijas būs spiestas pieņemt arī “oligarhu” ziedojumus

FotoGrozījumi politisko partiju finansēšanas likumā ir mēģinājums “iekonservēt” pašreizējo politisko eliti un izslēgt no spēles mazās partijas. Jaunais likumprojekts veicinās administratīvo resursu izmantošanu politiskajā cīņā, kas neizbēgami novedīs pie varas stagnācijas.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: 10. oktobris

FotoPēc 2018.gada 6.oktobra sociāli politiskā dzīve ir ļoti intensīva. Tā tam ir jābūt. Atbilstoši tautas politiskajai gribai todien pie varas nāca manis dēvētā “6.oktobra paaudze”, un latviešiem šajā saulē sākās jauns laikmets. No 13. Saeimas deputātiem 65% tika ievēlēti pirmo reizi. Tas ir radikāls pagrieziens. Tas ir neapstrīdams pierādījums jauna laikmeta sākumam parlamentārā republikā. Un, lūk, jauns laikmets vienmēr sākas ar sociāli politisko procesu sakāpinātu intensitāti. Katru dienu ir kaut kas neparasti jauns un negaidīti jauns. Jaunie politiskie spēki vēlas pēc iespējas ātrāk visu piekārtot savam cilvēciskajam līmenim un profesionālajam līmenim. Viņi steidzas. Īpaši steidzas, apzinoties savu neleģimitāti visā sabiedrībā.
Lasīt visu...

21

Sarūgtināt Bordānu un atlikt partiju finansējuma pieaugumu līdz nākamās Saeimas ievēlēšanai

FotoAicināsim 13. Saeimas deputātus neatbalstīt sasteigtu likumprojektu, kas paredz būtisku valsts finansējuma palielinājumu politiskām partijām jau no nākamā gada!
Lasīt visu...