Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Skandalozā jaunievēlētā Eiropas Parlamenta deputāte Iveta Grigule pēc vairākām neveiksmēm beidzot varētu būt tikusi pie vismaz kāda EP amata, - neoficiāla informācija liecina, ka viņa visdrīzāk varētu kļūt par EP starpparlamentārās delegācijas ar Kazahstānu vadītāju. Interesanti, ka turpat viņai blakus būs arī cita Latvijas pārstāve Tatjana Ždanoka, kas varētu ieņemt delegācijas otrās vicepriekšsēdētājas posteni.

Kā zināms, pēc ievēlēšanas Eiroparlamentā Grigule necentās iegūt kādu amatu, kas būtu saistīts ar viņas it kā aizstāvēto lauksaimnieku interešu pārstāvību, tā vietā mērķējot uz kādu ārlietu jomas amatu, taču piedzīvoja sāpīgas neveiksmes.

Šīs neveiksmes lielā mērā bija saistītas ar Grigules izvēlēto frakciju - EP eiroskeptisko grupu Brīvības un demokrātijas Eiropa: tā vislabāk esot atbildusi Grigules pārstāvētās Zaļo un zemnieku savienības konservatīvajām vērtībām.

Pievienojoties šai skaitliski nelielajai grupai, Grigulei nācās izbaudīt EP lielo grupu reālo ietekmi: tās sākotnēji sekmīgi darīja visu, lai nepieļautu viņas pārstāvēto "faradžistu" nokļūšanu EP komiteju vadībā.

Taču tagad, kā noskaidrojis Pietiek, noskaņas varētu būt mainījušās un lielās frakcijas nolēmušas "sīkuļiem" atvēlēt dažus amatus vismaz delegāciju vadībā. Līdz ar to pie vismaz šāda amata varētu būt tikusi arī Grigule, kaut oficiāli tas varētu tikt apstiprināts tikai 4. septembrī.

EP pastāvīgo delegāciju uzdevumi ir uzturēt un stiprināt attiecības ar parlamentiem valstīs ārpus Eiropas Savienības (ES), tādējādi deputātiem pasaulē popularizējot ES vērtības - brīvību, demokrātiju, cilvēktiesības, cilvēka pamatbrīvības un tiesiskumu. Tātad Kazahstānas parlamentā šīs vērtības tiks popularizētas savu priekšvēlēšanu kampaņu šaubīgā veidā finansējušās Grigules vadībā.

Jūlija vidū tika paziņots, ka EP apstiprinājis jauno pastāvīgo delegāciju skaitu, lielumu un sastāvu. Grigule pārstāvēta kopumā veselās sešās delegācijās - delegācijā attiecībām ar Baltkrieviju, delegācijā attiecībām ar Kazahstānas, Kirgizstānas un Uzbekistānas parlamentiem un attiecībām ar Tadžikistānu, Turkmenistānu un Mongoliju, delegācijā attiecībām ar Izraēlu, delegācijā attiecībām ar Arābijas pussalas valstīm, delegācijā attiecībām ar ASV un delegācijā Euronest parlamentārajā asamblejā (attiecības ar ES Austrumu kaimiņiem).

Pirms tam Grigule bija vēlējusies kļūt par EP Ārlietu komitejas viceprezidenti, taču balsojumā izkrita, saņemot 46 balsis "pret" un tikai 11 balsis "par".

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...