Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Skandalozā jaunievēlētā Eiropas Parlamenta deputāte Iveta Grigule pēc vairākām neveiksmēm beidzot varētu būt tikusi pie vismaz kāda EP amata, - neoficiāla informācija liecina, ka viņa visdrīzāk varētu kļūt par EP starpparlamentārās delegācijas ar Kazahstānu vadītāju. Interesanti, ka turpat viņai blakus būs arī cita Latvijas pārstāve Tatjana Ždanoka, kas varētu ieņemt delegācijas otrās vicepriekšsēdētājas posteni.

Kā zināms, pēc ievēlēšanas Eiroparlamentā Grigule necentās iegūt kādu amatu, kas būtu saistīts ar viņas it kā aizstāvēto lauksaimnieku interešu pārstāvību, tā vietā mērķējot uz kādu ārlietu jomas amatu, taču piedzīvoja sāpīgas neveiksmes.

Šīs neveiksmes lielā mērā bija saistītas ar Grigules izvēlēto frakciju - EP eiroskeptisko grupu Brīvības un demokrātijas Eiropa: tā vislabāk esot atbildusi Grigules pārstāvētās Zaļo un zemnieku savienības konservatīvajām vērtībām.

Pievienojoties šai skaitliski nelielajai grupai, Grigulei nācās izbaudīt EP lielo grupu reālo ietekmi: tās sākotnēji sekmīgi darīja visu, lai nepieļautu viņas pārstāvēto "faradžistu" nokļūšanu EP komiteju vadībā.

Taču tagad, kā noskaidrojis Pietiek, noskaņas varētu būt mainījušās un lielās frakcijas nolēmušas "sīkuļiem" atvēlēt dažus amatus vismaz delegāciju vadībā. Līdz ar to pie vismaz šāda amata varētu būt tikusi arī Grigule, kaut oficiāli tas varētu tikt apstiprināts tikai 4. septembrī.

EP pastāvīgo delegāciju uzdevumi ir uzturēt un stiprināt attiecības ar parlamentiem valstīs ārpus Eiropas Savienības (ES), tādējādi deputātiem pasaulē popularizējot ES vērtības - brīvību, demokrātiju, cilvēktiesības, cilvēka pamatbrīvības un tiesiskumu. Tātad Kazahstānas parlamentā šīs vērtības tiks popularizētas savu priekšvēlēšanu kampaņu šaubīgā veidā finansējušās Grigules vadībā.

Jūlija vidū tika paziņots, ka EP apstiprinājis jauno pastāvīgo delegāciju skaitu, lielumu un sastāvu. Grigule pārstāvēta kopumā veselās sešās delegācijās - delegācijā attiecībām ar Baltkrieviju, delegācijā attiecībām ar Kazahstānas, Kirgizstānas un Uzbekistānas parlamentiem un attiecībām ar Tadžikistānu, Turkmenistānu un Mongoliju, delegācijā attiecībām ar Izraēlu, delegācijā attiecībām ar Arābijas pussalas valstīm, delegācijā attiecībām ar ASV un delegācijā Euronest parlamentārajā asamblejā (attiecības ar ES Austrumu kaimiņiem).

Pirms tam Grigule bija vēlējusies kļūt par EP Ārlietu komitejas viceprezidenti, taču balsojumā izkrita, saņemot 46 balsis "pret" un tikai 11 balsis "par".

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

21

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

FotoAugsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu ar iecelšanu Ģenerālasamblejas 75. sesijas priekšsēdētāja godā. Varu Jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies, lai panāktu, ka nākamo 12 mēnešu garumā šī tik svarīgā organizācija varētu Jūsu vadībā darboties veiksmīgi.
Lasīt visu...

6

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

FotoMatemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni. Ziņas nonāca Latvijas televīzijā.
Lasīt visu...

21

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

FotoLatvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder Turaidas kvartāls Jūrmalā, pēc īpašuma statusa maiņas par 40 000 EUR ir samazināts nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN), neatbilst patiesībai.
Lasīt visu...

18

Es negribu lekt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

FotoManā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai divas reizes, kad esmu vēlējusies, lai man būtu savs sabiedrisko attiecību konsultants, jo pati nezinu, kā vispareizāk būtu reaģēt publiski nepatīkamā situācijā. Abas šīs reizes ir saistītas ar Brīvdabas muzeju. Tā kā man nav ne konsultanta, ne citu kanālu, es atļaušos izmantot savu privāto Facebook kanālu un iespējami racionāli un vienkārši izskaidrot aktuālo situāciju no sava skatupunkta, jo jūtu, ka tagad tas ir nepieciešams.
Lasīt visu...