Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ināras Pētersones finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai apsolītajā VID vadošo darbinieku rotācijā ļoti iespējamas ir arī pārsteidzošas pārmaiņas – Pietiek avoti kā ļoti iespējamu ir minējuši par „Vaškeviča cilvēku” savulaik uzskatītā Marjana Burija atgriešanos Muitas policijas pārvaldes (agrāk Muitas kriminālpārvaldes) vadībā.

Pašreizējais Muitas policijas pārvaldes priekšnieks Edijs Ceipe VID strādā jau kopš 1995. gada. 2010. gadā kļuva par VID Muitas pārvaldes direktora vietnieku, bet 2011. gada augustā – kā tiek uzskatīts, ar toreizējās KNAB priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes tiešu atbalstu – par Muitas kriminālpārvaldes direktoru.

Līdz ar Ceipes iecelšanu amatu zaudēja neformāli par "Vaškeviča cilvēku" – saistītu ar bijušo Muitas kriminālpārvaldes priekšnieku Vladimiru Vaškeviču - uzskatītais Burijs, kas tika "aizrotēts" par Nodokļu piedziņas pārvaldes direktoru (ar vienu darbinieku).

„Acīmredzot muitas dienesta vadībai manas aktivitātes nepatika, un rezultāts tam ir tikai likumsakarīgs. Apzinos, ka es esmu nevēlams vadītājs Muitas kriminālpārvaldē. Pieņemot lēmumu par manis rotēšanu uz citu posteni, kļūs vieglāk ietekmēt procesus institūcijā, kuru vadīju līdz šim,” uzzinot lēmumu par rotāciju, laikrakstam Dienas Bizness toreiz paziņoja Burijs.

Savukārt VID oficiālais skaidroums bija – viņa pārcelšana citā amatā esot saistīta ar LR Ģenerālprokuratūras atzinumā par VID Muitas kriminālpārvaldes darbu minētajiem būtiskajiem trūkumiem un nepilnībām šīs pārvaldes izlūkošanas un operatīvajā darbībā.

Kā liecina Pietiek rīcībā esošā informācija, Burijs atšķirībā no citiem Vaškeviča kolēģiem bija spējis piemēroties apstākļiem un apliecināt savu noderīgumu jaunajai sistēmai, līdz ar ko pašreizējai VID vadībai pret viņu nekādu pretenziju nav bijis.

Savukārt Burija pēdējo gadu amatpersonas deklarācijās ievērību pelna fakts, ka 2014. gadā viņš, neveicot nekādu deklarējamu darījumu, savā valdījumā ieguvis jaunu apvidus automašīnu Volvo XC90.

Nekādus oficiālus komentārus Pietiek no Valsts ieņēmumu dienesta nav izdevies saņemt, - šī esot ierobežotas pieejamības informācija.

Foto no tvnet.lv

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...