Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

413 eiro mēnešalga "uz rokas" cilvēkam ar labām divu svešvalodu zināšanām un augstāko akadēmisko vai otrā līmeņa augstāko izglītību, - ar šāda sludinājuma palīdzību Riharda Kozlovska vadītā Iekšlietu ministrija apliecina savu gatavību iespējamai patvēruma meklētāju uzņemšanai: šis piedāvājums paredzēts trim cilvēkiem, kas vēlētos aizņemt vakantās patvēruma meklētāju intervētāju vietas. Kā zināms, Iekšlietu ministrija vairākkārt ir publiski apgalvojusi, ka pirms patvēruma meklētāju uzņemšanas tos pārbaudīšot augsti kvalificēti speciālisti.

Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde ir izsludinājusi konkursu uz trim vakantajām Patvēruma lietu nodaļas vecākā referenta vietām, kandidātiem nosakot šādas prasības: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7. panta prasībām, augstākā akadēmiskā vai otrā līmeņa augstākā izglītība, labas divu svešvalodu, piemēram, angļu, franču, vācu, krievu vai arābu valodas, zināšanas, kā arī izpratne par Eiropas Savienības tiesību aktu un starptautisko tiesību normu piemērošanas jautājumiem starptautiskās aizsardzības piešķiršanas kontekstā un starptautiskās sadarbības nodrošināšanu, tai skaitā, izmantojot datu apstrādes sistēmas.

Sludinājumā skaidri norādīts, ka tiek meklēti tieši patvēruma meklētāju intervētāji un saistītu uzdevumu veicēji: kā galvenie amata pienākumi minēta patvēruma meklētāju intervēšana, administratīvo aktu projektu patvēruma procedūras kontekstā sagatavošana, darbs ar patvēruma meklētāju izcelsmes valstu informāciju un konsultāciju par patvēruma procedūras jautājumiem sniegšana.

Cilvēkiem, kas atbilstu šiem kritērijiem, tiek piedāvāta, pēc ministrijas domām, vilinoša pakete: "stabils atalgojums" - 600 EUR pirms nodokļu nomaksas pārbaudes laikā un līdz 696 EUR pirms nodokļu nomaksas pēc pārbaudes laika (kas atbilst attiecīgi 413,49 un 479,65 eiro pēc nodokļu nomaksas), kā arī veselības apdrošināšana (tikai pēc pārbaudes laika beigām) un "iespēja veikt atbildīgu un interesantu darbu valsts pārvaldē, t. sk. starptautiskā sadarbība patvēruma jautājumos".

Cita starpā no sludinājuma izriet, ka Iekšlietu ministrija iecerējusi patvēruma meklētājus nevis intervēt Mucenieku patvēruma meklētāju centrā, bet gan nogādāt viņus galvaspilsētā, jo patvēruma meklētāju intervētāji sludinājumā īpaši tiek vilināti ar "labiem darba apstākļiem Rīgā, Čiekurkalna 1. līnijā 1", kur atrodas Iekšlietu ministrijas un tās sistēmas centrālo iestāžu ēka.

Kā zināms, Iekšlietu ministrijas valsts sekretāres Ilzes Pētersones-Godmanes vadītā darba grupa, kurai jāizstrādā Latvijas apstākļiem piemērota sistēma patvēruma meklētāju uzņemšanai, plāno savus priekšlikumus valdībai iesniegt tikai līdz 30.novembrim.

Visi interesenti ar sludinājumu var iepazīties šeit: https://m.vestnesis.lv/op/2015/179.AKK2.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...