Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (Vienotība) pagaidām noliedz neoficiāli dzirdamās versijas par Valsts policijas (VP) priekšnieka Inta Ķuža gaidāmo došanos izdienas pensijā, atstājot atvērtu iespēju, ka janvārī - februārī var notikt kādas rotācijas VP vadībā.

Iekšlietu ministrs pirmdien Pietiek nenoliedza, ka arī viņš dzirdējis runas par Ķuža iespējamo došanos izdienas pensijā, tādēļ Kozlovskis šomēnes runājis ar VP priekšnieku, kurš šādus plānus  esot noliedzis. ""Rīgas balss" runā, tādēļ es šomēnes viņam jautāju, viņš apstiprināja, ka paliek," apgalvo Kozlovskis. Ar pašu Ķuzi Pietiek šajā pirmssvētku laikā sazināties nav izdevies - uz tālruņa zvaniem viņš neatbild.

Runas par Ķuža pensionēšanos pēdējās nedēļās izskan kontekstā ar iespējamu plašāku rotāciju VP vadībā, kas aktualizējās pēc tam, kad pēc iekšlietu ministra iniciatīvas tika uzsākts Gata Gudermaņa vadītās Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (Ekonomikas policijas) darba izvērtējums. Tas uzticēts Galvenajai Kriminālpolicijas pārvaldei, ko vada Kozlovska laikā karjeras lēcienu piedzīvojušais Andrejs Grišins.

Ar likumu izveidots arī iekšlietu ministra pakļautībā esošs Iekšējās drošības birojs (IDB), kas veiks VP amatpersonu kontroli, un Kozlovskis Pietiek atzina, ka tā vadībā neredz līdzšinējo IDB priekšnieku Kristapu Kalniņu. Par Kalniņa tālāko karjeru Kozlovskis būšot gatavs runāt ne agrāk kā janvārī-februārī, kad sagaida no Ķuža plašāku skatījumu uz VP tālāko darbību, tostarp uz Ekonomikas policijas darbu, kurā iekšlietu ministrs redzot problēmas.

Izskanēja versijas, ka Ķuzim piedāvāts kļūt par Valērija Belokoņa Baltic International Bank drošības dienesta vadītāju. Tomēr informēti avoti Pietiek jau aizvadītajā nedēļā noliedza, ka šāds piedāvājums izteikts vai ka ietekmīgi cilvēki baņķierim būtu lūguši atrast labi apmaksātu vietu Ķuzim. Šāda veida amatu piedāvāšana bijušajām augsta ranga tiesībsargājošo iestāžu un drošības dienestu amatpersonām Latvijā ir ierasta lieta.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...