Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šā gada novembrī es vērsos NEPLP ar četrām vēstulēm par nesaprotamiem un, manuprāt, pretlikumīgiem NEPLP lēmumiem frekvenču sadalē, kas grauj nozari un ir pret valsts interesēm.

Reaģējot uz manām vēstulēm, NEPLP priekšsēdētājs A.Dimants (attēlā) 21.novembrī uzaicināja mani uz tikšanos, kurā piedalījās arī NEPLP loceklis D.Mjartāns, kura pienākums ir uzraudzīt komerciālo radiostaciju jomu.

Sarunas gaitā D.Mjartāns vērsās pie manis ar sekojošu piedāvājumu: „Jēkabpilī šobrīd ir pieejamas divas frekvences. Uzrakstiet iesniegumu Padomei par konkursa izsludināšanu, un jūsu Krievijas hitu radio saņems vienu no frekvencēm.”

Kad es atteicos rakstīt šādu iesniegumu A.Dimants man uzdeva jautājumu: „Tātad jūs atsakāties no frekvences Jēkabpilī?”

Es to uzskatu par klaju mēģinājumu uzpirkt mani apmaiņā pret vēstulēs pausto jautājumu turpmāku neakcentēšanu un ļoti konkrētu pierādījumu tam, ka frekvenču sadale nenotiek likuma ietvaros.

Tālāk sarunā, atbildot uz manu jautājumu par iemeslu kādēļ ir atlikts jautājums par nacionālās apraides piešķiršanu Krievijas hitu radio, A.Dimants man atbildēja ar pretjautājumu: „Sakiet, kā jūs kā bijušais tēvzemietis domājat: kā tas izskatīsies, ja mēs piešķirsim nacionālo apraidi programmai ar nosaukumu Krievijas hitu radio?”

Tas liecina, ka frekvenču sadale šobrīd netiek īstenota saskaņā ar likumu, radiostaciju profesionālajiem sasniegumiem un to centieniem sekmēt saliedētību Latvijas daudznacionālajā sabiedrībā, bet gan pēc kādiem citiem principiem no kuriem viens ir A.Dimanta personiskais viedoklis par nevēlamiem vārdiem, to skaitā Krievija radiostaciju nosaukumos.

Kā šīs valsts pilsonim un pieredzējušam nozares dalībniekam, kurš vada Krievijas hitu radio - Latvijā populārāko radiostaciju kā krievu vidū, tā arī to vidū, kam ģimenes valoda ir krievu, kurš vada Eiropas hitu radio - Latvijā populārāko radiostciju auditorijā līdz 40 gadiem, man nav pieņemams fakts, ka NEPLP vada, bet komerciālo radio nozari uzrauga cilvēki, kuru lēmumi ir vērsti uz sabiedrības šķelšanu un nozares graušanu.

Ņemot vērā minēto, es lūdzu:

1/ Apturēt sekojošus NEPLP lēmumus, pieteikšanās dalībai kuros beidzas 26.novembrī:

Lēmums Nr.127 (25.10.2012) Par konkursa izsludināšanu apraides tiesību piešķiršanai komerciālā elektroniskā plašsaziņas līdzekļa darbībai vietējās radio programmas veidošanai Liepājā 94,6 MHz frekvencē.

Lēmums Nr.119 (25.10.2012) Par konkursa izsludināšanu apraides tiesību piešķiršanai komerciālā elektroniskā plašsaziņas līdzekļa darbībai vietējās radio programmas veidošanai Ventspilī 92, 8 MHz frekvencē.

2/ Likumā noteiktajā kārtībā kompetentām organizācijām un amatpersonām izveidot komisiju ar mērķi veikt NEPLP un tās locekļu politisko un juridisko darbību izvērtēšanu attiecībā uz visiem lēmumiem ko esošais NEPLP sastāvs ir pieņēmis par komerciālajām radiostacijām;

3/ Izskatīt iespēju uz šīs komisijas darbības laiku atstādināt A.Dimantu un D. Mjartānu no pienākumu pildīšanas NEPLP;

4/ Izvērtēt A.Dimanta un D.Mjartāna atbilstību turpmāk būt par NEPLP locekļiem un ieņemt NEPLP jebkādus amatus.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...