Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai gan jau šodien ir pēdējā diena, kad jāizvirza jaunais Tiesībsarga amata kandidāts, joprojām nedz valdošās partijas, nedz arī opozīcijas pārstāvji nav spējuši ne tikai vienoties, bet pat nosaukt kaut vienu, par kuru balsot. Tikmēr virkne uzrunāto kandidātu atteikušies no Tiesībsarga krēsla goda. Politologs Ivars Ījabs (attēlā) uzskata, ka paši deputāti ar savu divkosīgo rīcību iznīcinājuši jebkādu vēlmi cilvēkiem pretendēt uz amatu, kuram nepieciešams Saeimas balsojums. Turklāt pašreizējais Tiesībsargs Romāns Apsītis amatam nav radījis tādu tēlu, lai to kāds iekārotu.

Ivars Ījabs:

„Kāpēc gan kādam profesionālim, kuram ir normāla karjera, būtu vajadzīgs sevi pakļaut pilnīgi neprognozējamas Saeimas deputātu balsojumam? Liekulības deva tur ir nenormāla. Deputāti var skatīties acīs, sist uz pleca, bet pēc tam nobalsot pret. Pēc visām peripetijām ar Jāni Maizīti un Andreju Judinu domāju, ka nevienam negribas sevi pakļaut šādam pazemojumam. Turklāt šim amatam potenciāli var pretendēt tiesnesis, juridiskais mācībspēks, advokāts, notārs. Un kādēļ gan cilvēkam ar normālu algu un normālu karjeru vajadzētu sevi tagad nodot žurnālistiem saplosīšanai, lai pēc tam sanāktu čiks, jo tur kāds ar kādu par kaut ko nav vai ir vienojušies kādā slepenā sarunā...

Esmu pārliecināts, ka uz Saeimas vēlētajiem amatiem būs arvien mazāk pretendentu, izņēmums varētu būt vien Valsts prezidenta amats.

Turklāt Tiesībsarga amats patlaban nav no tiem iekārojamākiem tādēļ, ka pašreizējais Tiesībsargs tika izvēlēts pēc „mazākā ļaunuma” principa. Tika atrasts cilvēks, kuram jau tobrīd bija tuvu 70 gadiem, bijušais tiesnesis, par kuru bija skaidrs, ka viņš deputātiem darbu īpaši netraucēs. Pēc sava rakstura pašreizējais Tiesībsargs nav cilvēks, kas metīsies uz ambrazūras, stāsies televīzijas kameru priekšā, plēsīs kreklu un teiks, ka mums ir slikta pārvaldība. Viņš bija tiesnesis, kurš savā kabinetā bez stresa bija pats sev kungs. Ne viņam bija jāpierāda sava taisnība, ne jāpārliecina kāds, ne jānāk ar kādu iniciatīvu. Un viņš arī Tiesībsarga amatā turpināja skrupulozi izskatīt iesniegumus, juridiski korekti visu izvērtēt.

Vēl vairāk viņu degradēja paši deputāti. Tajās reizēs, kad viņš nāca klajā ar kādām iniciatīvām, deputātu attieksme bija – nu, ko tas Apsītis, viņš taču nav jāņem par pilnu! Tā institūcija ir tik tālu degradēta, ka neviens nesaprot, kādēļ tāda vispār bija vajadzīga.

Manuprāt, Tiesībsargam jābūt gados jaunam, enerģiskam, ar ambīcijām sevi apliecināt publiskajā telpā. Tagad likvidēt šo institūciju droši vien nevienam nebūtu dūšas, bet patiesībā jau atkal tiek meklēts kāds, kurš „nemainīsies” pa kājām, neapgrūtinās Saeimas dzīvi. Bet ir skaidrs, ka arī neviens no pašreizējiem Tiesībsarga biroja darbiniekiem nepiekritīs kandidēt, jo tad, ja viņu izgāzīs, kā viņš varēs sastrādāties ar to, kuru ievēlēs.Sabiedrībā redzamu cilvēku droši vien arī tur nepierunās darboties. Domāju, ka Augstākās tiesas senatore Jautrīte Briede varētu būt viena no kompromisa figūrām, kuru politiķi varētu izvirzīt un arī apstiprināt, jo izskatās, ka arī viņai publiska slava neinteresē. Līdz ar to viņu varēs atkal neņemt galvā.”

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mazās partijas būs spiestas pieņemt arī “oligarhu” ziedojumus

FotoGrozījumi politisko partiju finansēšanas likumā ir mēģinājums “iekonservēt” pašreizējo politisko eliti un izslēgt no spēles mazās partijas. Jaunais likumprojekts veicinās administratīvo resursu izmantošanu politiskajā cīņā, kas neizbēgami novedīs pie varas stagnācijas.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: 10. oktobris

FotoPēc 2018.gada 6.oktobra sociāli politiskā dzīve ir ļoti intensīva. Tā tam ir jābūt. Atbilstoši tautas politiskajai gribai todien pie varas nāca manis dēvētā “6.oktobra paaudze”, un latviešiem šajā saulē sākās jauns laikmets. No 13. Saeimas deputātiem 65% tika ievēlēti pirmo reizi. Tas ir radikāls pagrieziens. Tas ir neapstrīdams pierādījums jauna laikmeta sākumam parlamentārā republikā. Un, lūk, jauns laikmets vienmēr sākas ar sociāli politisko procesu sakāpinātu intensitāti. Katru dienu ir kaut kas neparasti jauns un negaidīti jauns. Jaunie politiskie spēki vēlas pēc iespējas ātrāk visu piekārtot savam cilvēciskajam līmenim un profesionālajam līmenim. Viņi steidzas. Īpaši steidzas, apzinoties savu neleģimitāti visā sabiedrībā.
Lasīt visu...

21

Sarūgtināt Bordānu un atlikt partiju finansējuma pieaugumu līdz nākamās Saeimas ievēlēšanai

FotoAicināsim 13. Saeimas deputātus neatbalstīt sasteigtu likumprojektu, kas paredz būtisku valsts finansējuma palielinājumu politiskām partijām jau no nākamā gada!
Lasīt visu...