Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lato Lapsas jaunajā grāmatā „Karalis – pliks, prasts, melīgs” cita starpā ne tikai aprakstīta bijušā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča patiesā loma „Bankas Baltija” izlaupīšanā un „Parex bankas” krahā un naudas aizplūšanā, bet arī publicētas visas viņa tā sauktās „Taureņu” pirts sarunas, kurās tiek apspriesti simtu tūkstošu eiro kukuļi un par kurām „plikais karalis” līdz pēdējam ir mēģinājis izmeloties.

Lato Lapsa ir sācis jaunu YouTube ierakstu ciklu ar nosaukumu „Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča īpaši stulbās melošanas kursi”, un pašlaik publicēts jau otrais ieraksts. Publicējam to arī šeit: https://www.youtube.com/watch?v=HKrPv9-J80o.

Jaunajā ierakstā ir izklāstīts Ilmāra Rimšēviča un uzņēmēja Māra Martinsona pirts sarunas ieraksta atšifrējums, no kura izriet, ka Latvijas Bankas prezidents ļoti gaida atbraucam „draugu no „Trastenes””, jo „tagad iedots sotaks”, bet „vismaz tad vēl iedotu simt piecdesmit vai pusi”.

Šis ir sarunas ieraksta atšifrējuma fragments (pilnā apmērā ieraksti publicēti grāmatā „Karalis – pliks, prasts, melīgs”:

“IR: – Mūsu, mūsu šitas te draugs no “Trastenes” neatbrauca?

MM: – Viņš sestdien būs. Viņš nav Latvijā. Viņš sestdien būs pie manīm. Tad es ar viņu runāšu.

IR: – Jo tur būtu labi, tad viņi, nu, iedotu, iedotu, nu. Cik tagad, sotaks iedots? Jā? Nu, vismaz tad vēl iedotu simt piecdesmit vai pusi. Jā?

MM: – Kā viņam tur vispār iet?

IR: – Viņam ļoti labi iet. Viņam iet labi. Tiešām. Jā? Vienīgie, ko drāž, tagad ir “Baltikums”.

MM: – Tos lai drāž.

IR: – Tie tur, tie tur kaut kā.

MM: – Es tos Peškovus ciest nevaru.

IR: – Tie tur kaut kā ir sajutušies tādi, nu, tā kā… A mēs te – hops! Jā? Un viņi nesaprot, ka viņi, nu, tur, tur tas, tā baigā…

MM: – …

IR: – Jā, jā, jā, jā, jā, jā. Viktors atpūšas? Vai kur viņš ir?

MM: – Viņš kaut kur, jā, Dubaijā vai kur pie sevīm. Viņš jau tur dzīvo vispār. Viņš jau tagad tā, pa brīžiem.

IR: – Nu, tagad tāds laiks. Es domāju, vai…”

Savukārt šis ir fragments no Ilmāra Rimšēviča liecībām, kurās viņš mēģina izmeloties, ka runa patiesībā esot par... samaksu pirtniekiem vai varbūt par konjaka glāzīšu ietilpību:

“Procesa virzītāja jautājums: Kāpēc, runājot par draugu no Trastenes, Jūs jautājiet M. Martinsonam: “Jo tur būtu labi, tad viņi, nu, iedotu, iedotu, nu. Cik tagad, sotaks iedots? Jā? Nu vismaz vēl iedotu simt piecdesmit vai pusi. Jā?”

Atbilde: Es tobrīd nerunāju ne par kādu draugu. Var skaidri redzēt, ka tobrīd notiek sarunas par vairākām tēmām. Iespējams, ka šeit ir runa par divām lietām, vai nu mums ir piedāvāts kāds konjaciņš, vai arī es jautāju M. Martinsonam, vai viņš ir iedevis (samaksājis) kaut kādu avansu pirtniekam. Jo tie bija ļoti labi pirtnieki, un es atceros vienu reizi, ka, domādami, ka mēs esam samaksājuši, vai nu es, vai M. Martinsons, vai V. Maligins, beigās izrādījās, ka nebijām neviens samaksājis, par ko pirtnieki pieklājīgi ar mājienu lika man manīt. Tāpēc katram gadījumam apjautājos, vai viņš jau nav iedevis (samaksājis). Mēs esam tur bijuši vairākas reizes, tāpēc uzskatīju, ka par četrām un piecām stundām, kas ietvēra gan M. Martinsona, gan mūsu ar V. Maligina pirts laiku simts lati nebūtu adekvāti, jo būtu par maz, tāpēc varbūt varētu iedot (samaksāt) šoreiz vismaz simt piecdesmit. Vai nu pusi no simts vai pusi no simt piecdesmit latiem, un otru pusi samaksātu es un V. Maligins. Ņemot vērā, ka es ar V. Maliginu tur braucu bieži, man bija svarīgi, ka es nepalieku parādā.

Vienlaikus mēs šeit runājam paralēli par vairākām tēmām. Un šis iestarpinājums ir ārpus konteksta, kā daudzas citas sarunas vietas.

Šis teikums: “Nu vismaz vēl iedotu simt piecdesmit vai pusi, Jā?” es nolasu kā vēlējuma izteiksmē pateiktu. Ka, ņemot vērā to, ka iepriekšējā reizē mēs esam aizmirsuši pirtniekam samaksāt vai aizmirsuši iedot dzeramnaudas, jo tur bija kaut kāds incidents, tad mana sajūta bija, ka mums šoreiz vajadzētu iedot (samaksāt) vairāk. Ņemot vērā, ka mēs bijām divi galvenie maksātāji par pirti, tad es piedāvāju, ka es otru pusi samaksāšu pats kopā ar V. Maliginu.

Uz prokurora papildus uzdoto jautājumu, kurš, kad Jums piedāvāja konjaciņu, vai tas ir dzirdams sarunā, ko Jūs iepriekš noklausījāties un izlasījāt, varu atbildēt, ka šajā pirtī bija pilna pansija. Mēs braucām un maksājām par pirti, par visiem aksesuāriem, palagiem, dvieļiem, cepurēm, un tur bija arī uzklāts galds. Bija aliņi un arī degvīns, iespējams, arī konjaks. Man uzrādītā teksta pirmajā lapā, kur es saku: “Aliņus arī, jā,” rāda, ka viņiem tur bija bāriņš un par stiprajiem alkoholiem bija jāmaksā papildus. Iespējams, ka mums bija uzliktas kaut kādas glāzītes divreiz pa piecdesmit.”

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...