Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jau ilgus gadus Valsts ieņēmumu dienesta darbinieku neformālās sarunās tiek pieminēts kāds Elmārs Laizāns, kas tiekot uzskatīts par „Latgales kontrabandas karali”. Šo personu negaidīti ir licis atcerēties pirms nepilna mēneša invalīdu stāvvietā atstāts Mercedes Benz S klases Maybach limuzīns ar „īpašu” numura zīmi.

„Vai iespējams publiskot un panākt sodu kārtējam deģenerātam – galvas invalīdam? 17.01.2019. t/c Spice, plkst 12:37,” – šādu lakonisku informāciju reizē ar vairākām fotogrāfijām Pietiek saņēma no kāda sava lasītāja.

Veicot pārbaudi, izdevās noskaidrot, ka dārgā automašīna ar valsts reģistrācijas numuru 777EL oficiāli pieder kādai kundzei gados – 1936. gadā dzimušajai Jeļenai Laizānei.

Tiesa, kā rāda Lursoft datu bāze, ir pagrūti saprast, kāds bizness gan kundzei gados ir ļāvis iegādāties automašīnu, kuras cena noteikti pārsniedz 200 tūkstošus eiro.

Vienīgais viņai piederošais uzņēmums ir SIA Centro, - šajā uzņēmējsabiedrībā, kas oficiāli nodarbojas ar sava nekustama īpašuma pirkšanu un pārdošanu, viņai oficiāli pieder 40% kapitāldaļu.

Tiesa, ir apšaubāms, vai šis bizness ir tas, kad Jeļenai Laizānei ir ļāvis iegādāties dārgo auto, - uzņēmuma apgrozījums 2017. gadā ir bijis 30 367 eiro, ciešot iespaidīgus zaudējumus – 842 007.

Savukārt pārējie 60% kapitāldaļu šajā SIA netieši pieder gados daudz jaunākam kungam – 1962. gadā dzimušajam Elmāram Laizānam, kurš ir viens no diviem Centro patiesajiem labuma guvējiem.

Interesanti, ka tieši Elmāra Laizāna iniciāļi atbilst „galvas invalīda” izmantotā Maybach īpašajā numura zīmē minētajiem burtiem EL, savukārt trīs cipari 7 ne tikai kriminālās aprindās vien tiek uzskatīti par veiksmi nesošiem.

Kā rāda Lursoft dati, Elmāram Laizānam pašlaik oficiāli pieder 100% SIA Elters, 71,94% SIA MRC, 100% SIA Investblok, 25% SIA Euro Energetic un 75% SIA Akva R.

Neoficiāli „Latgales kontrabandas karaļa” vārds ir ticis saistīts arī ar Satversmes aizsardzības biroja skandalozāko darbinieku Aigaru Sparānu, kurš pagājušā gada nogalē bija spiests darbu birojā pamest.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...