Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Domāju, ka Pietiek lasītājiem, kuri jau iepriekš ir tikuši informēti par farsu, kas saucās – Igora Ivanova apcietināšana saistībā ar Allas Jurašas slepkavības mēģinājumu, tagad būs interesanti un pamācoši iepazīties ar diviem dokumentiem saistībā ar Latvijas taisno tiesu – ar tiesas lēmumu, ar kuru nolemts apcietināt Igoru Ivanovu, un ar I. Ivanova aizstāvja sūdzību par viņa apcietināšanu, t.i. par izmeklēšanas tiesneses lēmumu.

No izmeklēšanas tiesneses lēmuma redzams, ka sākotnēji I. Ivanovs turēts aizdomās par sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu, t.i. pēc Krimināllikuma 253.1. panta trešās daļas. Tomēr pēcāk noziegums pārkvalificēts uz mazāk smagu - pēc Krimināllikuma 253.2. panta otrās daļas.

No lēmuma izriet organizētas grupas dibināšana, kuras barvedis būtu I. Ivanovs, nolūkā realizēt narkotiskās vielas, kuras nemaz īsti nav līdz galam narkotiskas, bet gan atvasinājumi, kas attālināti līdzīgi narkotiskajai vielai (runa ir par maisiņu, kas atrasts I. Ivanova piemājas teritorijā).

Tiesa sākotnēji gan norāda uz realizācijas nolūku, gan uz mantkārību, bet dažas rindkopas tālāk jau pieļauj, ka šo vielu glabāšanai var būt arī cits mērķis – t.i. ne realizācija, turklāt lēmums pamatots ar standartfrāzēm un tukšformulām. Jācer, ka visas šīs apcietināšanas nebeigsies letāli I. Ivanovam.

Savukārt I. Ivanova aizstāvja sūdzībā par I. Ivanova apcietināšanu, t.i. par izmeklēšanas tiesneses lēmumu atklājas apcietinājuma patiesie motīvi. Turklāt atklājas arī izmeklēšanas procesa prettiesiskās īpatnības - aizstāvībai jānotiek improvizēti, t.i., neredzot lietas materiālus un bez iespējas normāli realizēt aizstāvību, jo netiek uzrādīti materiāli, no kuriem tad izriet nozieguma izdarīšanas apstākli, iespējamie vainīgie u.c. Faktiski advokātiem jāaizstāv aizdomās turētais ar aizsietām acīm.

Domāju, sabiedrībai būtu vērts pievērst uzmanību šiem apstākļiem, jo šādā Egila Levita un Jāņa Bordāna „tiesiskuma” situācijā, kad aizstāvībai nav iespēju normāli realizēt aizstāvību, t.i. nav pieejami lietas materiāli, uz kuru pamata tiek lūgts un pamatots apcietinājums, var nonākt ne jau tikai I. Ivanovs, bet ikviens. Burtiski – ikviens.

Dokumenti

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...