Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kā jau tika prognozēts, Valsts policija "pierādījumu trūkuma dēļ" izbeigusi kriminālprocesu, kas tika ierosināts pēc Muitas policijas pārvaldes (agrāk Muitas kriminālpārvaldes) direktora vietnieka Jāņa Borovika dēla Valtera aizturēšanas par narkotiku lietošanu un izplatīšanu. Aizturētais sodīts administratīvi par narkotiku lietošanu.

Pietiek informēja Valsts policijas preses sekretārs Toms Sadovskis, kriminālprocess izbeigts pierādījumu trūkuma dēļ. Kriminālprocess divas reizes sūtīts prokuratūrai, kura atteikusies sākt kriminālvajāšanu, kā arī ieteikusi kriminālprocesu izbeigt.

Aizdomās turētajam aizturēšanas brīdī blakus atradies maisiņš ar narkotikām, taču pierādīt viņa saistību ar šo maisiņu un tā saturu policistiem nav izdevies, jo pārbaudē par narkotisko vielu klātbūtni organismā konstatēts, ka aizturētais ir lietojis narkotikas, bet citas, ne tās, kuras atradās maisiņā, skaidroja Sadovskis.

Līdz ar to aizturētais sodīts administratīvi, jo par narkotiku lietošanu Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā ir paredzēts administratīvais naudas sods vai administratīvais arests. Savukārt kriminālsods par narkotisko vielu lietošanu tiek paredzēts tikai tādā gadījumā, ja pārkāpums izdarīts atkārtoti gada laikā.

Pietiek jau ziņoja, ka 2012. gada augustā ar nepilniem 1,3 gramiem metamfetamīna tika aizturēts 1993. gadā dzimušais Valters Boroviks, kurš ir tobrīdējās Muitas kriminālpārvaldes priekšnieka vietnieka Jāņa Borovika dēls.

No Valsts policijas atskaites par aizturēšanu toreiz izrietēja, ka Boroviks – jaunākais 14. augusta vakarā Rīgā, Āzenes ielā aizturēts aizdomās par „narkotisko vielu lietošanu bez ārsta nozīmējuma”. Pēc aizturēšanas viņš nogādāts Alkohola, narkotisko un psihotropo vielu reibuma ekspertīzes nodaļā Rīgā, Aptiekas ielā,

Pēc tam Boroviks tika ievietots iepriekšējās aizturēšanas izolatorā aizdomās par narkotisko vielu glabāšanu, savukārt eksperta sākotnējais slēdziens bijis – pie jaunieša atrastā viela ir 1,2865 grami metamfetamīna.

Valsts policijas Rīgas reģionālās pārvaldes Kurzemes iecirknī par šo faktu tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma „narkotiku panta” – 253.0.1. panta.

Pietiek jau informējis, sākotnēji pienāca ziņas, ka Boroviks – vecākais darot visu iespējamo, lai šo lietu noklusinātu un, vēlams, izbeigtu. Neoficiāli esot iedarbinātas dažādas sviras – ņemot vērā Borovika kontaktus Satversmes aizsardzības birojā, KNAB un Militārās izlūkošanas un drošības dienestā -, lai Boroviks – jaunākais kriminālprocesa ietvaros nekādā gadījumā netiktu uzskatīts par iespējamu narkotiku izplatītāju: tas varētu atstāt graujošu iespaidu uz viņa tēva turpmāko karjeru. Kā redzams, šāds arī ir rezultāts.

Kā zināms, Muitas policijas pārvalde aktīvi darbojas narkotiku tirgus apkarošanā, un Jānis Boroviks pēc tajā veiktajām reformām reāli ir šīs pretkontrabandas iestādes pirmā persona, kuras rokās ir visa tās operatīvā darbība.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...