Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kā izrādās, Pietiek aprakstītais gadījums, kad Vjačeslava Dombrovska vadītā Izglītības un zinātnes ministrija atsevišķus savus pienākumus profesionālās izglītības jomā uzticējusi veikt kādam advokātu birojam, nav izņēmums. Patiesībā ministrija, neraugoties uz iespaidīgo ierēdņu skaitu, savu funkciju nodošanu privātfirmām pārvērtusi par sistēmu, - turklāt šo iepirkumu uzvarētāji ir zināmi jau iepriekš.

Pietiek rīcībā nonākušas ziņas par vēl vienu Izglītības un zinātnes ministrijas iepirkumu: kaut gan ministrijas apvienotajā Augstākās izglītības un zinātnes departamentā pašlaik strādā 24 ierēdņi, tā izsludinājusi konkursu par „Augstākās izglītības iestāžu iekšējās kvalitātes nodrošināšanas sistēmu efektivitātes novērtēšanu akreditācijas ietvaros”.

Saskaņā ar šo iepirkumu ministrija, kurai it kā pašai vajadzētu izstrādāt vērtējuma sistēmu augstākās izglītības iestāžu (AII) kvalitātes sistēmas efektivitātei, nolēmusi privātfirmām uzticēt "izstrādāt kritēriju kopu AII iekšējās kvalitātes nodrošināšanas sistēmas darbības efektivitātes novērtēšanai studiju virzienu akreditācijas ietvaros izmantošanai studiju virzienu akreditācijas ekspertiem un Studiju akreditācijas komisijai akreditācijas vajadzībām".

Turklāt jau pirms šī konkursa uzvarētāju pasludināšanas Pietiek no saviem lasītājiem saņēma drošas ziņas ka šo iepirkumu noteikti iegūs 2011. gada rudenī dibinātā Līnai Dzenei piederošā SIA Dynamic University, jo konkursa nolikumā iekļauta virkne kritēriju, kas "atsijā" faktiski visus citus iespējamos pretendentus, tostarp augstskolas, to pētniecības vienības utml. Tā arī ir noticis, un Dynamic University šos ministrijas pienākumus veiks par 5968 latiem (neskaitot PVN).

Saskaņā ar konkursa nolikumu privātuzņēmumam jāveic virkne aktivitāšu, kas tieši uzskatāmas par pašas ministrijas pienākumiem, tostarp tam uzdots "apkopot informāciju par Latvijas augstākās izglītības iestādēs izveidotajām iekšējās kvalitātes nodrošināšanas sistēmām", "veikt Latvijas augstākās izglītības iestāžu iekšējās kvalitātes sistēmu izpēti", "izvērtēt un salīdzināt augstākās izglītības iestāžu iekšējās kvalitātes sistēmu efektivitāti studiju kvalitātes paaugstināšanā" un "izstrādāt priekšlikumus iekšējās kvalitātes sistēmu pilnveidošanai augstākās izglītības iestādēs".

Kā zināms, par Pietiek jau aprakstīto gadījumu, kad atsevišķas ministrijas funkcijas uzdots veikt kādam advokātu birojam, ministrs Dombrovskis ir paziņojis, ka par to neko nezinot. Pietiek pagaidām nav izdevies noskaidrot, vai Dombrovskis nav lietas kursā arī par šo iepirkumu.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...