Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Steidzami pieprasām valsts un pašvaldības institūcijas informēt sabiedrību par notiekošo Ventspils novadā – kādā attīstības un atļauju kārtošanas stadijā atrodas vēja parks 4 WIND, kura turbīnu augstums bija paredzēts 250 metru?

Par šo projektu (kā jau prese iepriekš rakstīja) apkārtējie iedzīvotāji bija savākuši aptuveni 2000 parakstu – tā bija ievērojami vienota rīcība pret acīmredzami nepiemērotu projektu Ventspils novadā. Izskatās gan, ka mūsu paraksti un viedoklis neko nenozīmē, galvenais, lai griežas turbīnas pār mūsu galvām.

Taču mūs satrauc ne tikai gigantisko turbīnu augstums, kas sliešoties sešu Brīvības pieminekļu augstumā vai potenciālā ietekme uz cilvēku veselību (ar ausi nesadzirdamā infraskaņa), piesārņojumu un meža iznīcināšana.

Ventspils novadā izplatījusies informācija, ka projekta attīstītāji līdz ar šī vēja parka uzstādīšanu izshēmos jauno OIK (ar dažu valsts amatpersonu palīdzību). Vairumam nu jau ir zināms, ka vēja enerģija ir dārga un tiek subsidēta ar obligātā iepirkuma komponentes OIK palīdzību, turklāt ne valsts ekonomikai, nedz sabiedrībai šāda “zaļā shēmošana” nav nesusi nekādu ieguvumu – vismaz publiski nav pieejami dati, kādus ieguvumus reāli Latvijai un tās sabiedrībai ir devuši līdz šim vēja parki.

Tieši pretēji – diemžēl šai skandalozajai OIK drāmai varētu būt paredzēta jauna sezona, par kuras izpildījumu maksās katrs Latvijas iedzīvotājs un kā blakus efektus izbaudīs arī to ietekmi uz veselību, NĪ cenu krišanos un mežu izpostīšanu. Pieļausim kārtējo nāves slazdu putniem?

Turklāt pēdējā informācija liecināja, ka 4 WIND sākotnēji plānoto turbīnu skaitu grib dubultot, palielinot arī jaudas. Šeit rodas arī jautājums, kāda stadijā pašlaik atrodas projekts un gadījumā netiek veiktas kāds birokrātiskas manipulācijas, lai jauno projektu izbīdītu cauri bez IVN un detālplānojuma (ar ko attīstītāji vilcinājušies gadiem). Un domes deputāti iepriekš bija pauduši bažas, ka vēja parka attīstītājs apzināti gaidījis sev labvēlīgās MK noteikumu izmaiņas, kas atvieglotu projekta īstenošanu ar lielāku turbīnu skaitu.

Īsti nepārsteidz šādi birokrātiski manevri, ņemot vērā, ka projekta attīstītājiem šis Latvijā neesot vienīgais shēmošanas objekts – tie paši čehu investori kopā ar dažiem izmanīgiem latvju bāleliņiem, par kuriem jau dzirdēts Olainfarm akciju pārņemšanas trillerī.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Valsts sabiedrisko attiecību mazspēja un katastrofa

FotoSakarā ar zemiem Latvijas vakcinācijas skaitļiem un attiecīgu risku, ka atkal būs ierobežojumi un ka mācības atkal notiks attālināti uc, atļaušos izteikt arī savas neprofesionālas pārdomas.
Lasīt visu...

10

Savāds laiks

FotoNo aizmirstības putekļiem mediju starmešos atkal parādījies tas pats vīrs, kurš reiz solījās visus oligarhus apkarot un Latvijā taisnību atjaunot.
Lasīt visu...

21

Vainīguma prezumpcija jāatceļ, citādi – kapitālais remonts beidzies, bet ēka nav apdzīvojama

FotoNeviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā. Nevienam nav jāpierāda savs nevainīgums. Šie ir jebkuras demokrātiskas, tiesiskas valsts pamatprincipi. Nevainīguma prezumpcija ir nostiprināta arī Latvijas likumdošanā. Izņemot vienu virzienu – banku sektoru.
Lasīt visu...

6

Ultimāts valsts prezidentam Egilam Levitam

FotoMēs ierosināsim valsts prezidenta Egila Levita pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, ja mūsu prasības netiks izpildītas divu nedēļu laikā, Jums tiks atņemta prezidenta pensija, dzīvoklis un mašīna. Latvijas Republikā nevar būt prezidents, kas neievēro Satversmi un Tautas gribu. Tādēļ tiks ierosināts Likums par prezidenta pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, liedzot Jums visas privilēģijas.
Lasīt visu...