Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pretēji pirmdien "Dziesmu svētku trakumā" izplatītajām ziņām, ka Valsts policija apzinājusi vairākus Dziesmu un deju svētku biļešu spekulantus un "vērtē, vai šo personu rīcībā ir konstatējamas pārkāpumu pazīmes", cilvēkiem, kas par kaut vai desmitkāršu cenu pārdod viņu īpašumā esošas biļetes, nekas nedraud.

Pirmdien ar atsauci uz Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāvi parādījās ziņas, ka "Valsts policija apzinājusi vairākas personas, kuras par augstāku cenu ir mēģinājušas pārdot biļetes uz XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētku maksas pasākumiem".

Valsts policija aktīvi sekojot līdzi biļešu tirdzniecības norisei un ar to saistītām iespējamām nelikumībām, kā arī veicot dažādus operatīvos pasākumus un jau esot apzinājusi vairākas personas, kuras ir mēģinājušas pārdot svētku biļetes par augstāku cenu, lai gūtu personīgu labumu. Tagad tiekot vērtēts, vai šo personu rīcībā ir konstatējamas pārkāpumu pazīmes.

Taču pirms pieciem gadiem saistībā ar šo pašu parādību - spekulāciju ar Dziesmu svētku biļetēm - Ekonomikas policija skaidri paziņoja:  Krimināllikumā nav panta par spekulāciju, un, ja spekulants līdz gada beigām nomaksā no biļešu tirdzniecības gūtās peļņas nodokli, viņa rīcība nav pretlikumīga un par to sodīt nevar.

Ņemot to vērā, Pietiek lūdza Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldi paskaidrot, vai tiešām aizvadītajos piecos gados ir mainījusies likumdošana attiecībā uz šādām darbībām, bet, ja ne, tad kuras ir tās Valsts policijas amatpersonas, kas pašlaik ir pieņēmušas lēmumu izvērtēt biļešu spekulantu darbības un to pamatojumu šādam lēmumam.

Pēc šī paskaidrojuma lūguma noskaidrojās, ka policijas paziņojums esot nepareizi izprasts, - runa esot tikai par iespējamiem viltojumiem.

"Tā kā biļetes uz noslēguma koncertu ir paaugstināta pieprasījuma prece, pastāv risks, ka tirgū varētu parādīties šo biļešu viltojumi, tādēļ šobrīd tiek veiktas pārbaudes ar mērķi novērst iespējamos viltošanu gadījumus un pasargāt Latvijas iedzīvotājus. Pagaidām viltojumi nav konstatēti, taču pārbaudes turpinās," Pietiek paskaidroja policijas preses pārstāvis.

Savukārt iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis pirmdien par šo tēmu izteikties nevarēja.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...