Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts drošības iestādes - Drošības policijas centrālajā objektā Rīgā, K. Barona ielā (faktiski - Ērgļu ielā) cilvēkam, kuram ir jebkādā veidā iegūta šīs iestādes elektroniskā caurlaide, iekļūšanai gan pašam, gan kopā ar automašīnu nav faktiski nekādu šķēršļu, - par to pirmdien pārliecinājās Pietiek pārstāvis. Turklāt šādam cilvēkam ir arī iespēja ievest Drošības policijas objektā faktiski jebkādu kravu, jo automašīnu pārbaudes nenotiek.

Jau iepriekš, daudzkārt apmeklējot Drošības policijas objektu, bija radies priekšstats, ka nekāda cilvēku ar elektroniskajām caurlaidēm kontrole faktiski nenotiek: cilvēks iebrāžas caurlaides telpā, piespiež maku vai citu priekšmetu, kurā atrodas caurlaide, pie turniketa sensora, un dodas tālāk. Savukārt caurlaides dežuranti viņu identitāti pat nemēģina pārbaudīt.

Arī attiecībā uz automašīnām bija radies līdzīgs priekšstats: automašīnas vadītājs piebrauc pie vārtiem, izlec no tukšgaitā darbojošā auto, ieskrien caurlaides telpā, piespiež elektronisko sensoru pie sensora, dodas atpakaļ, iesēstas auto un iebrauc pa atvērtajiem vārtiem. Nenotiek ne auto, ne tā vadītāja pārbaude, savukārt par to, ka Drošības policijas objekta iekšiene faktiski atgādina lielu autostāvvietu, Pietiek ir informējis jau iepriekš.

Pirmdien Pietiek pārstāvis pavadīja pusstundu pie Drošības policijas objekta vārtiem, videoierakstā fiksējot, kā tieši notiek iekļūšana objektā. HD kvalitātē nofilmētais materiāls pilnībā apliecina iepriekšējās aizdomas - cilvēkam, kurš jebkādā veidā ieguvis elektronisko caurlaidi, nav faktiski nekādu šķēršļu ne tikai objektā iekļūt pašam, bet arī ar automašīnu ievest tajā jebkādu kravu.

Šī nolaidība ir krasā pretrunā ar Pietiek jau aprakstīto īpatno apmeklētāju pārmeklēšanas procedūru, kam par liecinieku aizvadītajā piektdienā kļuva uz Drošības policiju uzaicinātais Lato Lapsa: kamēr, lai nokļūtu uz nopratināšanas telpām, ko Drošības policija iepriekš oficiāli definējusi kā "neslepenas", tagad tiek veiktas pārbaudes ar trim dažādiem detektoriem, personām, kas vēlas nokļūt slepenajās telpās nepieciešama tikai caurlaide, - nenotiek ne personas identifikācija, ne automašīnu apskate.

Tikmēr, veicot filmēšanu, ko sabiedriskā vietā neaizliedz neviens normatīvais akts, Pietiek pārstāvis pirmdien saskārās ar Drošības policijas improvizētu veidu, kā tiek mēģināts šādu filmēšanu traucēt, - šis veids lika domāt, ka arī par iespēju, ka kāds varētu mēģināt veikt filmēšanu pie ēkas, Drošības policija līdz šim nebija pat iedomājusies.

Drošības policijas darbinieks, kurš arī pēc atkārtota uzaicinājuma atteicās sevi identificēt un uzrādīt kādus dokumentus, vienīgi paziņojot, ka viņu saucot par Ēriku, pēc augstākstāvoša darbinieka rīkojuma visu pusstundu izmisīgi mēģināja metra attālumā no kameras ar savu augumu aizsegt kamerai skatu uz Drošības policijas objektā iebraucošajiem auto un veidu, kā (ne)notiek to pārbaude.

Pietiek tuvākajā laikā apmeklēs arī citas valsts drošības iestādes, savukārt pēc kāda laika dosies uz tām atkārtoti, lai pārliecinātos par veiktajām vai neveiktajām izmaiņām. Par uzņemto videomateriālu izmantošanu lēmums vēl nav pieņemts.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...