Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Ja reiz tēvoči man „lūdz”, es nevaru atteikt – protams, LMT un „Tet” vajag apvienot!

Uldis Tatarčuks, Tet galvenais izpilddirektors un valdes priekšsēdētājs
23.09.2024.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Telekomunikāciju, informācijas tehnoloģiju un mediju nozarei ir nozīmīga un strauji pieaugoša loma mūsdienu pasaules veidošanā. Lai saglabātu konkurētspēju, ir jāspēj reaģēt ne tikai uz tehnoloģiju attīstības tendencēm, bet arī uz pieprasījuma izmaiņām visos patērētāju segmentos – gan privātpersonu, gan biznesa klientu grupās. Sakaru pakalpojumu stabilitātes un drošas darbības jautājums ir kļuvis vitāli svarīgs arī pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā.

Digitālā infrastruktūra un risinājumi ir un būs mūsdienu sabiedrības, pārvaldes un tautsaimniecības pamats. Tā prasa milzīgas un arvien pieaugošas investīcijas, kuras visveiksmīgāk veic lieli uzņēmumi – nereti nepieciešams arī valsts un Eiropas Savienības finansējums (piemēram, "pēdējās jūdzes" projekts). Latvija nespēs īstenot ambīcijas dubultot tās ekonomikas apjomu 10 gadu laikā, ja nespēs turēt līdzi vadošo Eiropas valstu un īpaši Baltijas un Ziemeļvalstu investīcijām digitālajā infrastruktūrā un risinājumos.

Šobrīd ir atsākta diskusija par Tet un LMT nākotnes attīstības scenārijiem. Izsvērta viedokļa veidošanai vēlos akcentēt vairākus būtiskus aspektus, kas pierāda uzņēmumu apvienošanas nepieciešamību.

Apvienošanās ir tendence nozarē

Pirmkārt, pārliecinoši lielākā daļa Eiropas vadošo nozares uzņēmumu ir kļuvuši par integrētiem pakalpojumu nodrošinātājiem, kas piedāvā klientiem plašu pakalpojumu klāstu.

Viens no ievērojamākajiem piemēriem Eiropā ir Vodafone un Liberty Global apvienošanās Nīderlandē. 2016. gadā šie divi telekomunikāciju giganti apvienoja spēkus, izveidojot kopuzņēmumu VodafoneZiggo. Apvienošanās rezultātā tika radīts integrēts operators, kas piedāvā gan fiksētos, gan mobilos sakarus, plašu interneta pakalpojumu klāstu un televīzijas pakalpojumus. Tas ļāva VodafoneZiggo iegūt ievērojamu tirgus daļu un kļūt par galveno konkurentu Nīderlandes telekomunikāciju tirgū. Uzņēmuma ieņēmumi pēc apvienošanās pieauga par 15% pirmajos divos gados, apliecinot apvienošanās efektivitāti.

Arī Tet līdzšinējās attīstības stāsts šo labi ilustrē – kādreiz uzņēmums nodrošināja tikai balss sakarus, tad tika pievienots interneta pakalpojums, sekoja optikas attīstība, kas prasīja jaunas zināšanas un prasmes, nākamie soļi bija modernu televīzijas pakalpojumu ieviešana, datu centru izveide, iesaiste atvērtajā elektroenerģijas tirgū. Katrā valstī kombinācijas ir dažādas, tomēr ir viennozīmīgi skaidrs, ka tehnoloģiju pakalpojumu plašums tikai augs. Klienti vēlas būt savienoti ar pasauli un ērti pārvaldīt visus savus ikdienas pakalpojumus. Ir gan parocīgāk, gan izdevīgāk, ja pēc iespējas vairāk pakalpojumu nodrošina vai pārvalda viens pakalpojumu sniedzējs, kas nepieciešamības gadījumā piesaista partnerus, vienlaicīgi uzņemoties pilnu atbildību par kvalitāti.

Ar gandarījumu varam teikt, ka, skatoties ārpus savas komforta zonas un nepārtraukti meklējot veidus, kā aizejošu tehnoloģiju risinājumus aizstāt ar jauniem un klientu pieprasītiem, ir iespējams attīstīties un audzēt uzņēmuma vērtību.

Vismaz 70 miljonu ietaupījums 5 gadu laikā

Otrkārt, apvienojot fiksētā un mobilā interneta risinājumu pārvaldību, rodas būtiski efektivitātes ieguvumi tehnoloģiju attīstības plānošanā, uzņēmuma klientu attiecību vadības sistēmu, resursu plānošanas, darba plūsmu vadības un citās sistēmās, tehnoloģisko ēku optimizācijā un daudzās citās jomās. Tāpat apvienota tīklu plānošana uzlabo pakalpojumu kvalitāti, jo konkrētās ģeogrāfiskajās vietās ir iespējams izvērst tādus risinājumus, kas viens otru papildina un sabalansē vakara "pīķa" stundu sastrēgumus datu pārraidē, gudri tos sadalot starp fiksēto un mobilo tīklu. Tet un LMT gadījumā tas nodrošinātu vismaz 70 miljonu eiro ietaupījumu nākamo 5 gadu laikā. Šos līdzekļus būtu iespējams izmantot jaunu inovāciju radīšanai un uzņēmumu konkurētspējas nodrošināšanai ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē.

Treškārt, viens no būtiskiem faktoriem Latvijas ekonomikas straujākai attīstībai ir mūsu uzņēmumu spēja un kapacitāte konkurēt eksporta tirgos. Pasaules mērogā gan Tet, gan LMT ar gada apgrozījumu ap 250-300 miljoniem eiro ir mazi uzņēmumi. Protams, tas nenozīmē, ka tiek izslēgta iespēja gūt panākumus katram atsevišķi, tomēr, ja šo uzņēmumu zināšanas, inženieru skaitu, attīstības budžetus un darbinieku talantu saliek kopā, tad tie kļūst daudz spēcīgāki. Un tas rada iespējas pretendēt uz dalību vēl apjomīgākos projektos un daudz sarežģītāku tehnoloģisko risinājumu izstrādē, kā arī veiksmīgāk konkurēt ar Polijas, Vācijas un citiem uzņēmumiem, piemēram, datu centru, IT sistēmu apkalpošanas, televīzijas platformu piegādē un citos pakalpojumos.

Ceturtkārt, vienota visu tehnoloģiju tīkla risinājumu pārvaldība uzlabotu arī to noturību pret dažādiem apdraudējumiem, avārijām un arī kiberuzbrukumiem. Abi uzņēmumi nodrošina būtisku daļu no valsts kritiskās sakaru infrastruktūras un ir neatraujami saistīti arī ar citu nozaru kritisko risinājumu darbību. Arī turpmāk būs nepieciešamas papildu investīcijas.

Nav šaubu, ka šajā diskusijā ir būtiski ņemt vērā konkurences veicināšanu, militārās industrijas attīstības spēju un valsts spēju pārvaldīt kritisko infrastruktūru, kā arī citus aspektus. Taču neviens no tiem nav pārliecinošs iemesls, lai valsts atteiktos no iespējas audzēt sev piederošo uzņēmumu vērtību, konkurētspēju un spēju veikt tautsaimniecībai tik nepieciešamās investīcijas infrastruktūras attīstībā. Pie tam tieši spēcīgs, integrēts un atbilstoši labākajiem standartiem pārvaldīts uzņēmums vislabāk spēj gādāt par valsts militārās industrijas kapacitātes vajadzībām un veidot drošu un noturīgu digitālo infrastruktūru.

Par konkurences trūkumu var nesatraukties

Nevar nepamanīt, ka pie apvāršņa ir "interesenti", kas mēģina visiem spēkiem radīt fonu, lai izmaiņas tiktu kavētas. Tas ir saprotami – ja kāds uzņēmums kļūst spēcīgāks, tad kādam citam ir daudz grūtāk ar to konkurēt. Nenogurstoši tiek kultivēti dažādi mīti. Visbiežāk izskan, ka uzņēmumu apvienošanas rezultātā "mazināsies konkurence un augs cenas". Kā var mazināties konkurence, piemēram, mobilo sakaru jomā, ja Latvijā joprojām būs pieejami trīs pakalpojumu piedāvājumi? Tas pats arī fiksēto pieslēgumu jomā – tiks piedāvāts tas pats skaits optikas interneta pieslēgumu. Vai konkurence varētu mazināties, ja tiktu piedāvāts plašāks pakalpojumu klāsts?

Ticamāk ir, ka konkurence būs vēl aktīvāka. Turklāt sardzē stāv ne tikai Konkurences padome, kas uzrauga, lai konkurence visās nozarēs pastāvētu, tiktu attīstīta un būtu godīga, bet arī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija, kā arī Patērētāju tiesību aizsardzības centrs un citi patērētāju interešu aizsardzības mehānismi. Savukārt telekomunikāciju pakalpojumu cenas nosaka pircēju maksātspēja – spēcīgāku uzņēmumu izveide aktīvas konkurences apstākļos neradīs pakalpojumu izmaksu pieaugumu patērētājiem.

Papildus ir būtiski atcerēties, ka sakaru nozarē konkurence tiek strikti regulēta - piemēram, Tet ir jānodrošina piekļuve savam optiskajam tīklam jebkuram sakaru komersantam par regulētu cenu, kas ir 6,42 eiro mēnesī par pārraides ātrumu 1000 Mbit/s un vēl jānodrošina modems datu pārraidei (arī par regulētu cenu – 1,50 eiro). Pēdējo 10 gadu laikā Tet ir mazāk par 300 šādu pieslēgumu. Un tas nav tādēļ, ka cena ir dārga – pieprasījuma faktiski nav, jo Latvijā nenormālos apjomos notiek nelegāli izbūvētu sakaru tīklu ierīkošana un ekspluatācija. Šie tīkli ir būtiski lētāki, jo tiem nav projektēšanas, skaņošanas, dokumentēšanas un reizēm arī uzturēšanas izmaksu. Lai gan normatīvais regulējums paredz atbildību, pārkāpumi novērsti netiek. Šī situācija ir jāmaina, jo tā apdraud ne tikai visas nozares attīstību un spēju investēt – tas ir arī valsts drošības jautājums. Nelegālo sakaru tīklu izcelsme un izmantošanas mērķis nav zināms – tas ir kopējās infrastruktūras apdraudējums.

Nerīkoties būtu kļūda

Noslēdzot - abi uzņēmumi pieder vieniem un tiem pašiem īpašniekiem – Latvijas valstij un Zviedrijas uzņēmumam Telia Company. Attiecīgi runāt par pienākumu uzturēt konkurenci starp vieniem un tiem pašiem īpašniekiem piederošiem uzņēmumiem, ir vismaz īpatnēji – neviens racionāli domājošs privāts investors tā nerīkotos.

Ekonomikas ministrijai līdz šī gada 15. oktobrim valdībai ir jāiesniedz ziņojums par rezultātiem sarunās ar Tet un LMT līdzīpašnieku Telia Company. Valdībai ir visi nepieciešamie dati, to analīze un arī apņēmība, lai beidzot pieņemtu lēmumu. Būtiskais šajā iespējamo pārmaiņu stāstā ir tas, vai valsts tic savu uzņēmumu spējai nokļūt jaunā attīstības līmenī. Dabiskas attīstīšanās ceļš, nenosakot sasniedzamos rezultātus un nepielāgojot uzņēmumu pārvaldības kārtību, būtu milzīga kļūda.

Manā vīzijā Tet ir spēcīgs, integrēts operators, kas efektivizētu procesu rezultātā spēj ne vien sniegt kvalitatīvus pakalpojumus, bet investēt vēl vairāk līdzekļu valsts kritiskās sakaru infrastruktūras, citu drošības elementu, kā arī valsts ekonomikas attīstībā, ar pilnu jaudu konkurējot Eiropas un pasaules līmenī.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

14 mīti par inflāciju un cenām

FotoAr ko maza pozitīva inflācija, kuras dēļ visu naudas vienību (eiro, ASV dolārs u.c.) pirktspēja visās pasaules valstīs laika gaitā nemitīgi samazinās, ir labāka gan par nemainīgām cenām, gan arī par deflāciju jeb cenu kritumu? Ja cenu kāpums padara mūs nabadzīgākus, vai cenu kritums mūs padarītu bagātus? Vai patiesība, ka no inflācijas visvairāk cieš bagātie, jo inflācija taču samazina uzkrājumu vērtību un nabadzīgiem nav ko uzkrāt? Kāpēc inflācija Latvijā bija un arī paliks nedaudz lielāka nekā vidēji eirozonā, un kāpēc tas ir pat labi?
Lasīt visu...

21

Netematiska un nekonsekventa doma. Latvju tautas vērtējumi

FotoPēteris Birkerts (1881–1956), pazīstamā arhitekta Gunara Birkerta tēvs, bija latviešu folklorists un literatūrzinātnieks, tautas parunu, sakāmvārdu, mīklu un anekdošu vācējs. Viņa apkopotā “Birkerta folkloras krātuve” (BFK) ir otra lielākā pēc Latviešu folkloras krātuves. Atšķirībā no citiem folkloristiem, P. Birkerts šim materiālam mēģināja pieiet ne tikai zinātniski, bet arī filozofiski, piedāvājot savu tautas gudrības filozofiskās struktūras versiju. Viņa mūža nogalē iznāca apjomīgs pētījums Latvju tautas estetika divos sējumos. Pirmajā sējumā viņš aplūko “cilvēka auguma, fiziskā ķermeņa un viņa kustību estetiku”, analizējot fizisko daiļumu un nedaiļumu “tautas prātojumos” jeb parunās.
Lasīt visu...

21

Kur slēpjas igauņu veiksmes atslēga - kāpēc kaimiņi spēj pieņemt racionālus lēmumus, bet mēs ne?

FotoIr taču jābūt kādam noslēpumam vai būtiskai atšķirībai, kāpēc igauņi var izdarīt pie mums neiespējamo - samazināt savu politiķu ambīcijas, kā arī biznesmeņu alkatību un uzbūvēt "Rail Baltica" staciju gandrīz divas reizes lētāk, nekā sākotnēji plānots.
Lasīt visu...

10

Vai patiešām „Rail Baltica” jēgas meklējumu dēļ ir jāieķīlā visas valsts nākotne?

FotoKomentārs par žurnālista Bena Latkovska rakstu ""Rail Baltica" stratēģiskā jēga nav tā, kuru par to cenšas uzdot". Kopumā piekrītot autora rakstītajam, gribētu uzdot vienu jautājumu: vai "Rail Baltica" stratēģiskā jēga saglabājas, pazūdot ekonomiskajam lietderīgumam, vai arī ir tāda projekta sadārdzinājuma robeža, līdz ar kuras sasniegšanu pat satiksmes ministram Briškena kungam ir pilnīgi skaidrs, ka projekts ir jāaptur?
Lasīt visu...

21

Darbinieku trūkums – problēma samilzt. Ko varam mācīties no attīstītākajām ekonomikām?

FotoRīgas un tuvējos reģionos bezdarba līmenis pašlaik tuvojas 4%, kas nozīmē, ka bezdarba teju nav. Arvien biežāk dzirdam diskusijas par tautsaimniecības bremzēšanos, ko rada virkne dažādu aspektu, taču viens no tiem – darbinieku trūkums. To gana sāpīgi izjūt arī ražojošie uzņēmumi.
Lasīt visu...

21

Kā var būt, ka atalgojums atsevišķu valsts kapitālsabiedrību vadībai ir lielāks par atalgojumu līdzvērtīgu privātu uzņēmumu vadītājiem?

FotoValsts prezidents tēmu par apvienotā Latvijas sabiedriskā medija (LSM) valdes nesamērīgi lielo atalgojumu no publikas pukstēšanas interneta čalotavās aktualizējis līdz valsts politikas augstākajam līmenim. Tādam, ko nevar ignorēt. Bet… vai piedāvātais risinājums neradīs vēl lielāku sajukumu? Un varbūt laiks uzsākt lielākas reformas valsts kapitālsabiedrību vadītāju atalgojuma sistēmā?
Lasīt visu...

3

Palasieties mūsu kārtējo "analītisko" muldamgabalu, bet neprasiet, kā mēs aizsargājam Satversmi!

FotoViens no biežāk apspriestajiem tematiem Ukrainā notiekošā kara kontekstā jau vairāk nekā divarpus gadu garumā ir potenciālās miera sarunas. Informatīvajā telpā regulāri parādās politiķu un amatpersonu aicinājumi sēsties pie sarunu galda, piedāvājot dažādus plānus, kuri kalpotu par pamatu miera sarunām, tostarp no valstīm, kuras nav tieši iesaistītas karadarbībā. Kopš pilna mēroga iebrukuma Ukrainā ir pat notikuši vairāki sarunu raundi starp Krieviju un Ukrainu ar vairāku starpnieku palīdzību, taču pagaidām tas nav nesis rezultātus, kas būtu tālejošāki par karagūstekņu apmaiņu. Šādā kontekstā ir jāpievērš uzmanība faktoriem, kas ietekmē miera sarunu uzsākšanas iespējamību un to potenciālos rezultātus.
Lasīt visu...

12

Latviešu valoda - bez izņēmuma, arī gausiem

FotoIzgājšnedēļ, skatoties "Rīta panorāmu", uzsita asinis – divi latviešu žurnālisti burbuļo angļu mēlē ar "Air Baltic" šefu Martinu Gausu.
Lasīt visu...

21

Šie „Progresīvie” ir sabojājušies, dodiet man citus!

FotoPieus gadus savas dzīves esmu veltījusi partijai „Progresīvie”. Diemžēl arvien biežāk partijā ir pieņemti lēmumi, kuri ir pretrunā ar manu sirdsapziņu un kurus nevaru attaisnot, tādēļ ar šodienu esmu nolēmusi darbību partijā apturēt cerībā, ka pieļautās kļūdas vēl var labot.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Ja reiz tēvoči man „lūdz”, es nevaru atteikt – protams, LMT un „Tet” vajag apvienot!

Telekomunikāciju, informācijas tehnoloģiju un mediju nozarei ir nozīmīga un strauji pieaugoša...

Foto

Aicinājums pievienoties “Austošajai Saulei”

Šis ir nopietnākais raksts, ko es esmu rakstījusi, jo mēs – latviešu tauta, valsts Latvija – vairs nevaram atļauties turpināt šo mūs...

Foto

Viena diena Igora Kligača dzīvē, jeb Murkšķa diena, jeb "Vai gribi būt miljonārs?”, jeb teiksma par Igora karapulku

Materiālā ir izmantota produktu izvietošana. Darbojošās personas: Kurzemes...

Foto

Neviens nav paveicis tik daudz kā mūsu vienreizējais un neatkārtojamais Kaspars Briškens pirmajā gadā satiksmes ministra amatā!

Kaspars Briškens uzsver, ka pirmajā gadā satiksmes ministra amatā...

Foto

Godīgajiem nodokļu maksātājiem šis ir vēl viens rūgts piliens

Rosinājums samazināt iedzīvotāju iemaksas pensiju 2. līmenī ir nopietns signāls, kas liecina par bīstamu procesu politiķu pieejā...

Foto

Kas ir līdzatbildīgi pie savilktās cilpas valsts budžeta kaklā

"Rīgas cilpa" valsts budžeta kaklā? Ir rezultāts un atbildes, ja sarežģītam jautājumam pieķeras ciparu zinātājs-finansists Andris Kulbergs....

Foto

Nacionālā apvienība nāk palīgā stutēt Evikas Siliņas valdību

Nacionālā apvienība (NA) lēmusi izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam, jo viņš nespējot vadīt nozari, pieņemt lēmumus un...

Foto

Vai sākusies panika ES elitē?

Mario Dragi brīdina par ES sabrukumu, ja nenotiks radikālas pārmaiņas. Cik var saprast no vēstījuma, tad Mario Dragi uztraucas, ka ES...

Foto

Meklējam atbildes uz jautājumiem, kuri nomoka režisoru Elmāru Seņkovu

Režisora Alvja Hermaņa kolēģis, režisors Elmārs Seņkovs savā “Facebook” lapā saistībā ar Hermaņa ierakstu par raidījuma “Kultūršoks”...

Foto

Kā pārlaist gaidāmo apokalipsi

Kā jau esmu minējis iepriekš, zinātne nepielūdzami saka, ka globālās sasilšanas dēļ šajā gadsimtā cilvēce ies bojā. Daži indivīdi droši vien izdzīvos,...

Foto

LTV un citi kultūras darbinieki tika uzdzīti palmas galotnē, lai visiem būtu redzamas viņu sarkanās pakaļas

Pa tam laikam Latvijas Televīzija uzbliezusi vēl vienu anonīmu vēstuli,...

Foto

1940.gadā prezidents Ulmanis arī “veiksmīgi nokomunicēja” Latvijai “draudzīga” karaspēka ienākšanu

Pie katrām nebūšanām, kas uzpeld politiskajā dienaskārtībā, par ieradumu kļuvis piesaukt neveiksmīgu komunikāciju. Respektīvi, nav svarīgi,...

Foto

Vai mēs varam justies droši?

Sestdien, 2024.gada 7. septembrī Latvijā ielidojušais Krievijas drons bijis "Shahed" tipa, kurš aprīkots ar sprāgstvielām, pirmdien preses konferencē apliecināja Nacionālo bruņoto...

Foto

"AirBaltic" sāgas politiskie mērķi

Pašlaik sabiedrību uztrauc AirBaltic jautājums. Tas nav pārsteidzoši, jo laikā, kad AirBaltic finanšu stāvoklis būtiski pasliktinājās (COVID-19, Krievijas karš Ukrainā), situācija tika...

Foto

Siliņa, "Vienotība" un "Progresīvie", nonākuši finanšu sprukās, kāro lāpīt budžetu šodien uz nākotnes pensiju rēķina

Pašreizējo nodokļu pārskatīšanas scenāriji pašlaik izskatās pēc nebeidzama un slikta meksikāņu...

Foto

Andra Šuvajeva kaunīgie trīs tūkstoši kā politiskās sakāves atzīšana

Kā mēdz teikt gudri cilvēki: tas, ko politiķi nepasaka, bieži vien ir svarīgāks par to, ko viņi...

Foto

Par "Rail Baltica" nākotni varam būt droši. Naudas apgūšanas speciālistu Latvijā netrūkst

Maldinošais sadūmojums izkliedējies. Skatienam pavērusies skaidra aina. Beidzot arī satiksmes ministrs Kaspars Briškens atzinis:...

Foto

Vēl jau kaut ko var dabūt...

Noklausījos Jāņa Dombura vadīto „Kas notiek Latvijā”: 1) airBaltic vērtība ir 50 lidmašīnas, kuras tas šobrīd nomā un uz tām...

Foto

Atmaskojošais septembris

Vēl nav noklusis skandāls ap airBaltic pamatkapitāla samazināšanu, kad jauns pārsteigums. Proti, tuvākajās desmitgadēs ātrvilciens Rīgā neienāks, Lidosta tiks savienota ar Eiropas platuma sliežu ceļu ar...

Foto

Ko brīnāties, aborigēni? Bija 571 miljons eiro jūsu naudas – pļurkš, un izbija!

Šī gada 30. augustā Ministru kabinets skatīja jautājumus par Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic gatavošanos sākotnējam...

Foto

Iesniegums Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei: kā nonācāt pie vēsturiski kropla, netaisnīga un greiza uzskata, ka krievu okupanti ir mazākumtautība?

Uzskatu, ka Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu...

Foto

Kariņš uzskatāmi nodemonstrēja, ka pat uzticama kalpošana NEATMAKSĀJAS

Es uzreiz gribu atvainoties par šo karikatūru, taču “Kariņa ēra”, kas nu ir noslēgusies ar viņa mandāta nolikšanu,...

Foto

Es izlasīju rakstu, un tagad man viss skaidrs par visiem šiem kaitinošajiem stendzeniekiem, liepniekiem un lapsām: viņiem ir menopauze

Nesen uzrunāju vienu no saviem mīļākajiem rakstītājiem...

Foto

Skats uz pasauli no „villas” Horvātijā

Es te šonedēļ aizlidoju uz Horvātiju, jo gribējās paburāt ar kaut kādu nedārgu tupeli. Tas kā mazs apartamets, brauc, kur...

Foto

Bet, protams, valsts propagandas vadoņi ir pelnījuši 10 000 eiro algas!

Otrdien, 27. augustā, kultūras ministre Agnese Lāce tikās ar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP)...

Foto

Nevajag zagt vai korumpēties – vajag strādāt sabiedriskā medija valdē!

Lietus periodā Āfrikā zvēri līksmi grauž sazaļojušo zāli un augļus. Grauž, dej un vicina astes. Kad...

Foto

Krievija ir jāizslēdz no ANO DP pastāvīgo dalībvalstu sastāva

Izdevība Latvijai veicināt starptautiskā miera un drošības uzturēšanu ar Apvienoto Nāciju Organizācijas un tās Drošības padomes reālu...