Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lasu „atklājumus” par to, ka Ventspils-Monako oligarhs Olafs Berķis esot patiesais iemesls, kura dēļ viņa īpašumā esošā Latvijas Avīze pārvērtusies par Attīstībai/Par atbalstītāju. Tad nu gan jaunums – tas bija skaidrs ne tikai tad, kad O. Berķis lika no avīzes padzīt tās dibinātāju Voldemāru Krustiņu, bet jau krietni senāk, kad pēc aptuveni 25 gadu ilga darba laikraksta Latvijas Avīze izdevējas – AS Lauku avīze (tagad Latvijas mediji) vadību bija spiests viens no avīzes dibinātājiem Viesturs Serdāns.

Lai arī oficiāli V. Serdāns savu aiziešanu no uzņēmuma toreiz skaidroja ar vēlmi pievērsties privātam biznesam, patiesībā tieši Ventspils oligarha uzvedība un „vēlmes” bija iemesls, kāpēc V. Serdāns atkāpās. Savukārt galvenā no šīm „vēlmēm” bija - aizvien biežāk ietekmēt laikraksta saturu, kas savukārt V. Serdānam nebija pieņemami.

Tieši līdz ar V. Serdāna aiziešanu sākās O. Berķa pilnīga kontrole pār Latvijas Avīzi un tās izdevēju, - neilgi pirms tam viņš bija kļuvis par AS Lauku avīze padomes priekšsēdētāju, turklāt tas notika līdz ar kārtējo apvērsumu AS Ventbunkers vadībā, kura rezultāta O. Berķis ieguva Ventbunkera padomes priekšsēdētāja amatu.

Tobrīd Ventbunkers jau vairākus gadus bija Latvijas Avīzes reālais īpašnieks. Izdevniecību Ventbunkers slēpti iegādājās 2001. gadā – toreiz O. Berķis Ventbunkera vadītāja posteni bija ieguvis kā Ventspils mēram lojāla persona. Par uzņēmuma iegādi Ventbunkers toreiz samaksāja aptuveni 7 miljonus latu. Šis darījums ilgstoši tika slēpts, un informācija par to nebija pieejama. Jāatceras arī tas, ka līdz pat 2011. gada beigām Ventbunkers un ar to saistītā Lauku avīze bija Šveices advokāta Rudolfa Meroni kontrolē.

Savukārt saistībā ar O. Berķa savulaik dibināto biedrību Latvijas attīstībai, no kuras gadu gaitā izveidojies jaunlaiku korumpantu „jumts” Attīstībai/Par, būtu jāatceras, ka dibinātāju vidū reizē ar O. Berķi bija arī ar Vienotība saistītie miljonāri Donāts Vaitaitis unValērijs Belokoņs, tāpat arī savulaik par Vienotības kasieri dēvētais toreizējais Rīgas domes deputāts Edgars Jaunups, Vienotības priekšvēlēšanu kampaņas veidotājs Ainārs Ščipčinskis, bēdīgi slavenā Baiba Pirktiņa-Fromane-Bļodniece un par polittehnologu dēvētais Einara Repšes draugs Dans Titavs. Tas viss jāņem vērā, tagad ielūkojoties Latvijas Avīzes lappusēs.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

FotoVērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no finansiāliem zaudējumiem, kas var rasties, ja klients pilnībā vai daļēji neizpilda savas kredītsaistības ilgākā termiņā, nosaka vecuma limitu kreditēšanas pakalpojumiem, jo vecumu saskata kā būtisku riska faktoru.
Lasīt visu...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

21

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

FotoAugsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu ar iecelšanu Ģenerālasamblejas 75. sesijas priekšsēdētāja godā. Varu Jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies, lai panāktu, ka nākamo 12 mēnešu garumā šī tik svarīgā organizācija varētu Jūsu vadībā darboties veiksmīgi.
Lasīt visu...

6

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

FotoMatemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni. Ziņas nonāca Latvijas televīzijā.
Lasīt visu...

21

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

FotoLatvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder Turaidas kvartāls Jūrmalā, pēc īpašuma statusa maiņas par 40 000 EUR ir samazināts nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN), neatbilst patiesībai.
Lasīt visu...

18

Es negribu lekt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

FotoManā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai divas reizes, kad esmu vēlējusies, lai man būtu savs sabiedrisko attiecību konsultants, jo pati nezinu, kā vispareizāk būtu reaģēt publiski nepatīkamā situācijā. Abas šīs reizes ir saistītas ar Brīvdabas muzeju. Tā kā man nav ne konsultanta, ne citu kanālu, es atļaušos izmantot savu privāto Facebook kanālu un iespējami racionāli un vienkārši izskaidrot aktuālo situāciju no sava skatupunkta, jo jūtu, ka tagad tas ir nepieciešams.
Lasīt visu...