Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Aculiecinieki pamanījuši, kā, novietojot lepno dienesta mersedesu neatļautā vietā un faktiski nobloķējot izbraukšanu pa vārtiem, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs laikā, kad „parastajiem ierēdņiem” jāatrodas darbā, Rīgas centrā ir devies kāda juvelierizstrādājumu veikala durvju virzienā. Pati augstā amatpersona uz jautājumiem neatbild, savukārt Augstākās tiesas preses pārstāve norāda uz I. Bičkoviča un viņa automašīnas īpašo statusu.

„Es Dzirnavu ielā sagaidīju cilvēkus, lai dotos uz kafejnīcu, bet viņš man acu priekšā izkāpa no mašīnas un iegāja juvelierizstrādājumu bodē,” atstāsta notikuma aculiecinieks, kurš nofotografējis arī I. Bičkoviča dienesta automašīnu, kas tikusi novietota, pārkāpjot satiksmes noteikumu prasības.

Pats I. Bičkovičs ne uz vienu jautājumu saistībā ar šo notikumu neatbildēja, savukārt Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece vispirms tikai lakoniski norādīja, ka „automašīnas novietošanas vieta nav saistāma ar norādīto objektu”.

Tiesa, šajā Dzirnavu ielas posmā nav neviena zināma objekta, kas kaut attālu varētu būt saistāms ar I. Bičkoviča darbības jomu, taču arī uz precizējošu jautājumu R. Zvejniece atbildēja tikai to, ka automašīnas novietošanas vieta ar juvelierveikalu neesot saistīta.

Uz jautājumu, kādus tieši amata pienākumus I. Bičkovičs ir veicis šajā vietā un laikā, tiesas pārstāve atbildēt atteicās, vien norādot, ka „Augstākās tiesas priekšsēdētājam ir nenormēts darba laiks” un ka „darbības priekšsēdētāja pienākumu veikšanai netiek fiksētas un uzskaitītas”.

Turklāt, kā norādīja Augstākās tiesas pārstāve, saskaņā ar Satiksmes ministrijas izsniegtu caurlaidi Augstākās tiesas automašīnai ar valsts reģistrācijas numuru EU770 esot atļauts neievērot transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšanas noteikumus uz laiku līdz 30 minūtēm.

Tiesa, kā izrādās, arī šāda caurlaide nedod tiesības amatpersonām valsts iestāžu automašīnas novietot vietās, kur tās bloķē vai citādi traucē satiksmi, taču arī par šo tēmu ne I. Bičkovičs, ne viņa preses pārstāve izteikties nevēlējās.

Dienesta automašīnu izmantošana privātām vajadzībām valsts amatpersonu vidū ir ļoti izplatīta, un tikai retos pieķeršanas gadījumos par to tiek noteikti minimāli sodi. Savukārt I. Bičkovičs šajā jomā ir „recidīvists” – pirms dažiem gadiem viņš tika pieķerts, ar dienesta auto dodoties uz Vidzemes tirgu.

Toreiz I. Bičkovičs vēl mēģināja atbildes sniegt pats, taču ātri vien sapinās pretrunās. Tiesa, jau toreiz viņš īpaši akcentēja to, ka viņam kā „tiesnesim, kuram nav normēts darba laiks, atrašanās ārpus tiesas ēkas ir iespējama jebkurā laikā”.

Savukārt Augstākās tiesas komunikācijas nodaļa ar I. Bičkoviču saskaņotās atbildēs toreiz mēģināja sameloties, ka runa esot par „priekšsēdētāja iegriešanos tirgū ceļā no darba uz mājām piektdien, 7.oktobrī pusstundu pēc Augstākās tiesas darba laika beigām, t.i. plkst.16.30”.

Taču pēc tam izrādījās, ka fotogrāfijās bija fiksēts arī tirgus iebraukšanas taloniņš, no kura izrietēja, ka I. Bičkovičs pēc oficiālā darba laika beigām 16.00 nekādi nebūtu spējis minūtes laikā attraukties līdz tirgum.

Nekādu sodu par dienesta auto izmantošanu privātām vajadzībām I. Bičkovičs toreiz nesaņēma, toties cita starpā atklājās, ka ar šo automašīnu viņš arī regulāri vizinās no mājām uz darbu un no darba uz mājām.

Raksts pirmoreiz publicēts Latvijas Avīzē.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...