Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kultūras ministrei Žanetai Jaunzemei-Grendei nav izdevies īstenot savu sākotnējo nodomu – no 24. decembra atcelt no amata Latvijas Nacionālās operas direktoru un valdes locekli Andreju Žagaru. Iemesls – ministrija nav mācējusi pareizi noformēt dokumentus, kas iesniedzami Uzņēmumu reģistrā.

Par dīvainībām viņa atlaišanā jau pirms Jaunā gada publiski informēja pats Žagars – valdes locekļa darba līgums viņam bija beidzies 23. decembrī, Kultūras ministrija par viņa atcelšanu no amata ar 24. decembri bija izdevusi 27. decembrī, bet lietu nodošanu Žagaram bija uzdots veikt 29. decembrī.

Nu, kā liecina Pietiek rīcībā nonākušie Uzņēmumu reģistra un Nacionālās operas sarakstes dokumenti, kurus šodien publiskojam, izrādās, ka Kultūras ministrija ir turpinājusi putroties arī pēc tam, kā rezultātā Uzņēmumu reģistram ir nācies atteikt Žagara atcelšanas reģistrēšanu.

Kultūras ministrija bija iecerējusi reģistrā ierakstīt Žagara atcelšanu no valdes locekļa pienākumiem un komercpilnvaru izdošanu konkrētu darbību veikšanai operas izpilddirektorei Selgai Laizānei un finanšu direktoram Normundam Matutim, taču tas tā arī nav izdevies.

Kā izriet no Uzņēmumu reģistra aizrādījuma, Jaunzemes-Grendes vadītajai ministrijai steigā piemirsies, ka dokumentu iesniedzēja Laizāne nav pilnvarota parakstīt pieteikumu komercreģistrā, un tāpat nav pienācīgi apliecinātas dokumentu kopijas. Reģistra notāra konstatēto trūkumu novēršanai ministrijai dots laiks līdz šā gada 2. martam.

Kā zināms, ministrijas augstākā ierēdne - valsts sekretāre Solvita Zvidriņa - ar Jaunzemes-Grendes rīkojumu ir atstādināta no amata. Viņas darbību izmeklēšanas komisija divu nedēļu laikā vēl nav izveidota.

Dokumenti

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...