Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kā jau iepriekš ziņots, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores izstrādājums Ieva Jaunzeme pagājušajā gadā nespēja nokārtot ierēdņa kvalifikācijas pārbaudi, ilgstoši atteicās parakstīt šo viņai nelabvēlīgo lēmumu, pēc liela spiediena tomēr to izdarīja, bet momentā arī pārsūdzēja.

Pēc būtības un likuma valsts iestādes vadītāja amatā nevar atrasties persona, kurai nav pietiekamu zināšanu un attiecīgas kvalifikācijas. Nesekmīga vērtējuma gadījumā šai personai tiek dots laiks uzlabot savas zināšanas un prasmes, pēc tam tiek veikta atkārtota pārbaude. Ja arī atkārtotajā pārbaudē tiek konstatēta iestādes vadītāja nespēja tikt galā ar saviem pienākumiem, tas no amata ir jāatbrīvo.

Šomēnes I.Jaunzemei pienāca laiks atkārtoti stāties finanšu ministra Jāņa Reira izveidotās komisijas priekšā. Divas nedēļas pirms tās I.Jaunzeme nevis pildīja savus darba pienākumus, bet drudžaini prasīja VID darbiniekiem vākt viņai informāciju, lai ar saviem tuvākajiem pielīdējiem kā parasti censtos to ietērpt smukākā iesaiņojumā.

Tomēr pat ar visu VID darbinieku palīdzību nepietika, lai I.Jaunzeme neizgāztos komisijas priekšā. Patiesībā skats bija nožēlojams, un to varētu raksturot kā citu darba rezultātu piesavināšanās, savas lomas neizpratnes, nespējas redzēt kopsakarības un elementāru zināšanu trūkuma paraugdemonstrējumu.

Aizvadītajā nedēļā I.Jaunzemei bija jāierodas uz otru vērtēšanas sēdi, bet uz to viņa neieradās, tā vietā lūdzot piešķirt papildu laiku sagatavoties. Jautājums, kāpēc viņai ir nepieciešamas papildu divas nedēļas, palika neatbildēts.

Tādējādi vismaz šobrīd I.Jaunzeme cenšas izdarīt visu, lai atliktu savu atbrīvošanu no amata kvalifikācijas trūkuma dēļ. Jautājums ir, vai J.Reiram pietiks drosmes atbrīvot šo ierēdni no amata, kuru viņa nespēj pildīt, vai arī turpināsies dažiem tik izdevīgā situācija, ka VID vadītāja amatu turpina ieņemt tik nekompetenta būtne kā I.Jaunzeme.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Putina kliķei nekas nav svēts, tā savu ambīciju vārdā piesmej arī ticīgos

FotoŠībrīža Krievijas centieni atsevišķos gadījumos piesegties ar reliģiju vai reliģiju piesaistīt propagandas aparātam ir sasnieguši savā ziņā jau pašu augstāko pakāpi. Tas, ka Krievijas Konstitūcijas 14.pantā pēc būtības ierakstīts, ka reliģija ir nošķirta no valsts1, neko nenozīmē. Jo Krievijas priekštecei – PSRS arī bija visprogresīvākā konstitūcija, tikai deklaratīva.
Lasīt visu...

21

Maskas ir efektīvas, un arī bērni saslimst ar COVID-19

FotoMēs, Latviešu ārstu un zobārstu apvienības valdes locekļi (www.lazariga.lv), aicinām un lūdzam Latvijas iedzīvotājus sekot secinājumiem un ieteikumiem, kas izriet no zinātnes pētījumiem par COVID-19 izplatību, par to, kādi faktori to pastiprina vai ierobežo.
Lasīt visu...

21

Kad pie lietas ķeras kariņveidīgi āksti

FotoVēl nesen tāda lupatveidīga radība premjera krēslā, kam Kariņš uzvārdā, ierunājās, ka naudas mums esot “tik daudz kā nekad”. Taču nevieni krājumi nav bezgalīgi, un arī lielums “tik daudz” agrāk vai vēlāk izsīks (vai tiks izpļeckāts, kas Latvijas gadījumā ir ticamāk).
Lasīt visu...

21

Kad medijs vienkārši ienīst baznīcu un ar apskaužamu periodiskumu nomelno pat savu, vietējo - Latvijas kristīgo baznīcu

FotoTikai pirms dažām dienām vietējais TVNET publicēja rakstu par nesen atvērto Krievijas bruņoto spēku katedrāli (BS Katedrāle). Šis raksts no Eiropas vērtību virsotnes ar mājieniem un ļoti tiešiem secinājumiem liek lasītājam saprast, ka BS Katedrāle nav demokrātiska, nav taisnīga un tīri cilvēciski ir viltīga un zemiska.
Lasīt visu...