Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pirmais Baltijas kanāls (PBK) atteicies pārraidīt jau nofilmētu interviju ar Šlesera reformu partijas 2. numuru Rīgas sarakstā Jāni Jurkānu, to pamatojot ar nevēlēšanos sadusmot Saskaņas centru (SC), kura deputātu kandidāti priekšvēlēšanu kampaņas laikā bija kanāla bieži viesi. Televīzijas kanāla pārstāvis Pietiek kategoriski noliedza SC ieteki uz PBK saturu. 

Intervija ar Jurkānu PBK ierakstīta nesen. Tajā politiķis cita starpā izteicies, ka nelatviešu vēlētājiem, ja viņi nevēlas izniekot savu balsi un panākt, ka Saskaņas centrs tomēr nonāk valdībā, labāk vēlēt par Šlesera reformu partiju LPP/LC, nevis SC. "Bez Šlesera Saskaņas centrs paliks mūžīgā opozīcijā, jo citi viņus valdībā nekad neņems," savu pozīciju skaidro Jurkāns. Politiķis neilgi pēc intervijas ieraksta saņēmis zvanu no kāda PBK pārstāvja, kurš atvainojies, ka ieraksts kanāla ēterā tomēr neparādīsies. "Saskaņai tas nepatīk," Jurkāns citē PBK pārstāvja pamatojumu, bet atsakās atklāt, kurš tieši bijis zvanītājs. Jurkāns uzskata, ka ir netīkams politiskais pretinieks kādreizējiem partijas biedriem no Tautas saskaņas partijas, piemēram, SC līderim Jānim Urbanovičam. "Viņš ir mazs cilvēks un nekomfortabli jūtas manā sabiedrībā," uzskata politiķis. 

PBK preses  pārstāvis Edžus Vējiņš Pietiek kategoriski noliedza, ka kaut kas tāds noticis, bet tā kā neesot zināms iespējamā zvanītāja vārds, viņš neuzskatot par iespējamu šādus "tendenciozus jautājumus" pāradresēt kanāla vadībai. "Saskaņas centrs ir bijis reklāmdevējs, bet nekādas satura ietekmes no viņiem nav," PBK pārstāvis. Arī SC līderis Jānis Urbanovičs Pietiek lakoniski noliedza jebkādas ietekmes iespējas uz PBK, viņš pats šajā kanālā šoruden neesot bijis ne reizi. Attiecībā uz Jurkānu SC līderis lietoja vārdu "sašļucis". Pēdējie reitingi Šlesera partijai nedod cerības uz iekļūšanu 11. Saeimā.

Jurkānam un SC ir sena attiecību vēsture. Jurkāns bija SC priekšteces Tautas saskaņas partijas līderis, bet pameta politisko spēku pirms vairākiem gadiem, kad tas bija uzsācis konsolidācijas procesu ar Sergeja Dolgopolova Jauno centru. Pēc vairākiem ārpus politikas pavadītiem gadiem šovasar Jurkāns piekrita kļūt par vienu no Šlesera reformu partijas LPP/LC lokomotīvēm. Tam šķērslis nebija ne mazāk sarežģītā attiecību vēsture ar Aināru Šleseru. 8. Saeimas laikā izcēlās tā dēvētais "piecīšu skandāls", kad Šlesers uz savu toreiz Latvijas pirmo partiju pārvilināja piecus Tautas saskaņas partijas frakcijas deputātus. Izskanēja aizdomas par politiķu uzpirkšanu un vēl pērna gada rudenī Jurkāns sarunā ar Pietiek notikušo raksturoja ar vārdu "maucība". 

Neoficiāli izskan arī versija, ka Jurkānam samazināta priekšvēlēšanu publicitāte, lai nebojātu Šlesera un SC attiecības Rīgas domē, kur abi politiskie spēki veido valdošo koalīciju.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...