Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

14. martā pulksten 08:00 dzīvnieku aizsardzības organizācijas jau trešo reizi pulcēsies pie Saeimas uz piketu, lai pieprasītu mīļdzīvnieku audzētāju kontroli, kuras valstiskā līmenī Latvijā nav bijis. Tā rezultātā ir radusies dzīvnieku masveida pārprodukcija, un šajā pārprodukcijā saražoto dzīvnieku ciešanas pārsniedz gan dzīvnieku glābēju, gan patversmju, gan sabiedrības resursu. Tas būs skarbs, emocionāls patiesa izmisuma kliedziens, jo ikdienas realitāte dzīvnieku glābējiem Latvijā šobrīd ir vēl skarbāka.

Rūgtā pieredze rāda, ka mīļdzīvnieku pavairošana Latvijā zeļ un plaukst bez jebkādas valstiskas uzraudzības, atstājot šo procesu pašu audzētāju ziņā. Dzīvnieku glābējiem regulāri nākas saskarties ar audzētāju savtīgu, bezatbildīgu un ļaunprātīgu attieksmi pret dzīvniekiem, kuri pavada savu dzīvi iesprostoti šauros būros, antisanitāros apstākļos, regulāri slimojot un mirstot mokošā nāvē, jo viņiem ne tikai nesniedz pienācīgu veterināro aprūpi, bet nenodrošina pat elementāru labturību. Vēl briesmīgāk – šiem dzīvniekiem liek dzemdēt mazuļus metienu pēc metiena, un, kad tie vairs nav izmantojami pavairošanai, dzīvnieki tiek izmesti kā nevajadzīgas lietas, bet mazuļi bieži tiek pārdoti ar neārstējamām ģenētiskām slimībām vai slimībām, kas radušās nepienācīgas aprūpes dēļ.

Tā kā ceturtdien Saeimas sēdē 15.darba kārtības jautājums ir likumprojekts “Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā” (148/Lp14) uz 3.lasījumu, dzīvnieku aizsardzības organizācijas aicina deputātus apzināties situācijas kritiskumu un pieprasa beidzot valstiskā līmenī risināt dzīvnieku pārprodukcijas cēloni un humānu attieksmi pret mūsu mazajiem brāļiem, nosakot likumā VISU mīļdzīvnieku audzētāju kontroli!

Ja deputāti nobalsos “PAR” likumprojekta 13. un 14.priekšlikumu, tiks dots deleģējums Ministru kabinetam izstrādāt noteikumus mājas (istabas) dzīvnieku audzētāju kontrolei un uzraudzībai.

Ja vairākums nobalsos “PAR” 17.priekšlikumu, tiks saglabāta esošā kārtība, ka bezatbildīgas vairošanas rezultātā tiek ražoti dzīvnieki, kuri labākajā gadījumā savu dzīvi nodzīvos patversmē, sliktākajā – ir pakļaujami likvidācijai, jo piedāvājums Latvijā jau sen pārsniedz pieprasījumu.

Šī priekšlikuma pieņemšana būs ķeksīša dēļ labam izskatam, jo ar normu, ka datubāzē jāatzīmē pavairošanas vieta, netiek radīts nekāds mehānisms šo vietu uzraudzībai - attiecīgi arī turpmāk būs jāgaida uz masveida un/vai ilgstošu dzīvnieku spīdzināšanu, jāatrod kāds, kurš gatavs ziņot par šādu adresi, un jācer, ka PVD inspektors šajā vietā saskatīs pārkāpumus.

Dzīvnieku glābēji pieprasa līdzvērtīgu uzraudzību un kontroli visiem mājas (istabas) dzīvnieku audzētājiem un dzīvnieku vairošanai. Tieši tādus pašus noteikumus uzraudzībai kā dzīvnieku patversmēm, kur saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem dzīvnieku aprite tiek kontrolēta un uzraudzīta pa stundām, centimetriem un santīmiem.

Patversmēs un dzīvnieku aizsardzības biedrībās vairs nav vietu un spēka uzņemt visus bezatbildīgi pavairotos vai pamestos. Dzīvnieki ne pie kā nav vainīgi un nav likvidējami tikai tāpēc, ja jau piedzimuši šai pasaulē. Sabiedrība nedrīkst pieļaut, ka jebkurš pilsonis var izdomāt vairot dzīvniekus un darīt to bez jebkādas atbildības. Dzīvnieku vairošana nedrīkst palikt arī kā hobijs Latvijas ekonomikas pelēkajā zonā.

Nav pamata iebildumiem, ka ir audzētāji un ir pavairotāji, tādējādi it kā ieliekot emocionālu nozīmi atbildības līmenī - Valsts Valodas centrs sniedzis skaidrojumu, ka juridiski korekti ir izmantot vārdu AUDZĒTĀJS, jo tiesību aktos nav tāda vārda PAVAIROTĀJS VAI VAIROTĀJS.

Vienlaikus dzīvnieku aizstāvji pateicas visiem godprātīgajiem audzētājiem, kas izprot lietas būtību un aicina arī viņus pievienoties piketā, lai likums vērstos pret tiem, kas ir bezatbildīgi, savtīgi un ļaunprātīgi pret viņu varā esošajiem dzīvniekiem.

Balsojums Saeimā izšķirs vai Latvijā joprojām būs nevajadzīgu un nelaimīgu dzīvnieku pārprodukcija, pārpildītas patversmes un pēc būtības nekontrolējama dzīvnieku vairošana vai tomēr kļūsim par humānu un sakārtotu Eiropas valsti, jo beidzot arī ES regulas projekts paredz audzētāju un dzīvnieku pavairošanas kontroles un uzraudzības ieviešanu no visām pusēm - labturības, izsekojamības, ēnu ekonomikas un dzīvnieku pārprodukcijas.

Ceturtdien dzīvnieku glābēji, patversmju un biedrību pārstāvji būs pie Saeimas ar vienu prasību – valstisku atbildību par mīļdzīvnieku pārprodukcijas mazināšanu HUMĀNĀ, CIEŅPILNĀ un ATBILDĪGĀ veidā – nepieļaujot bezkontrolētu vairošanu un nenogalinot tos, kas nav vainīgi, ka nākuši šajā pasaulē.

* Nodibinājums “Dzīvnieku policija”, Dzīvnieku aizsardzības biedrība “Ķepu ķepā”

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...