Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pašlaik ne tikai Latvijā, bet daudzās valstīs tiek celta trauksme par lielo masu mediju krīzi. Informācijas apmaiņa starp cilvēkiem pamazām pārceļas uz sociālo portālu vidi, un lielo masu mediju loma kļūst aizvien maznozīmīgāka. Risinājums - ieguldīt masu medijos aizvien lielākas finanses, manuprāt, neko nemainīs. Nauda vienkārši tiks sabērta tukšā mucā.

Kāda būtu izeja no radušās situācijas? Piedāvāšu savus risinājuma variantus. Pirmais un varbūt pats galvenais no tiem - lielajos masu medijos ir jāpublicē TIKAI patiesībai atbilstoša informācija. Puspatiesības un acīmredzami meli uzreiz tiek atpazīti, un cilvēki tos atmasko. Ja tas ir iespējams, tad, rakstot komentārus, ja komentēšana ir aizliegta, tad diskusija pārceļas uz sociālo portālu vidi.

Diemžēl pašlaik lielie masu mediji ļoti regulāri publicē neobjektīvu informāciju un daudz ko noklusē. Kāpēc tas tiek darīts, neviens jau nepaskaidro, bet, manuprāt, patiesībā tā ir attiecīgā masu medija galvenā sponsora griba. Rezultātā šo masu mediju regulāri izmanto tikai tie, kuriem galvenā sponsora personība un uzskati šķiet ļoti pievilcīgi. Citi ļoti bieži tikai tāpēc, lai uzrakstītu kādu "indīgu" komentāru.

Otrs un varbūt tikpat nozīmīgs ieteikums. Rakstu autoriem pašiem ļoti aktīvi jāsāk iesaistīties diskusijās ar komentāru rakstītājiem. Pašlaik tas darīts tiek ļoti, ļoti reti, kaut gan, ja raksts ir "šārēts" arī feisbukā, tad raksta autors, izmantojot feisbuka vidi, reizēm tomēr iesaistās domu apmaiņā ar citiem cilvēkiem.

Saprotu, ka ir daudz agresīvu, rupju un arī neadekvātu komentāru, bet ir arī daudz ļoti korektu komentāru. Atbildot uz korektajiem komentāriem un nereaģējot uz ņirdzīga stila "uzbraucieniem", autors pamazām pat varētu mainīt komentāru rakstīšanas stilu, jo kāda jēga rakstīt "stulbus" komentārus, ja atbildes uz tiem nav un nebūs.

Izskaņā neliels kopsavilkums. Pirmais - rakstiem jābūt iespējami patiesiem un objektīviem. Otrais - raksta autoram aktīvi jāiesaistās domu apmaiņā ar lasītajiem.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...