Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Portālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo portālu. Daži, sauksim tos par “īstiem patriotiem”, kas balso par Vienotību un patiesi tic, ka vara visu dara pareizi un cilvēku labā, sarunā teica - kāpēc ienīsti amerikāņus un ebrejus? Nē, man riebjas ASV un Izraēla, divas terorismu izplatošas organizācijas. Cilvēkus, kuri dzīvo teroristu pārvaldītajās teritorijās, es neienīstu, man viņu žēl. Stokholmas sindroms ir nopietna mentāla problēma.

Pagājušā nedēļā “sakrita” uzreiz trīs ziņas, katra par citu tēmu, un tomēr viena lieta tās vieno. Propagandas un melu vilnis publiskajā telpā.

Pirmais - par zemnieku protestiem Eiropā. Mūsu lauksaimnieku ministrs mierīgi saka, ka viss ideāli, problēmas tikai citās valstīs. Mercosur; augošas degvielas un gāzes, minerālmēslu cenas; no Ukrainas gāžas nekontrolēta veselību un dzīvību apdraudošas produkcijas straume; “zaļais” kurss - tas Latviju neskar?

Starp citu, šī gada janvāra sākumā Vācijas lauksaimnieku ministrs raudulīgi uzdeva jautājumu amerikāņiem - kā tad tā, mēs Eiropā aizliedzām Krievijas gāzi un naftu, bet jūs no Krievijas iepirkāt naftu par pārdesmit miljardiem USD. ASV tirdzniecības sekretārs mierīgi izskaidroja lauķim - mūsu ekonomikai vajadzēja, mēs nopirkām, un viss. Godīga konkurence? Mūs tas neskar.

Ar interesi izlasīju Eiropas Parlamenta kārtējo gara darbu, 2024. gada 17. janvāra rezolūciju par Eiropas vēsturisko apziņu. Izrādās, ka Eiropas vēsturē ir dziļi iesakņojies šovinisms, dzimumu stereotipi, varas asimetrija un strukturāla nevienlīdzība, vēstures mācīšanā izmantotā pieeja nav pietiekami daudzkulturāla un dzimumsensitīva; ir būtiski pievērsties jautājumam par sieviešu un citu nepietiekami pārstāvētu sabiedrības grupu marginalizāciju vēsturē, dalībvalstīm jāpievērš tam lielāka uzmanība nacionālajās mācību programmās.

Nav jānodod vēstures zināšanas, vajag nodarboties ar pārdomām un pašrefleksiju. Mums jau ir jaunieši bez lasītprasmēm, bez zināšanām ķīmijā, fizikā un bioloģijā. Vēl vajag tādus, kuri nicina savas valsts un tautas vēsturi. Aizliegsim gan Lāčplēsi, gan Atmodu. Mēs jau tagad dzīvojam amerikāņu propagandas izveidotajās atmiņās, piemēram, par PSRS periodu. Toreiz viss bija slikti, sasniegumu nekādu. 1978. gads - Leonīds Brežņevs ar mobilo telefonu rokās; 1988.gads - izstrādāts pirmais mobilā telefona modelis masveida ražošanai. Saucās Elektronika IFON. Nav asociāciju ar mūsdienu telefona nosaukumu?

Lai paliek Krievija. Latvija - VEF, Radiotehnika. Mīts, ka ražoja mēslus, kuri bija vajadzīgi tikai PSRS. Patiesībā radioaparātu, telefonu, telefona centrāļu eksports gāja uz puspasauli. Vagonu rūpnīca, kurā ražoja dīzeļ- un elektrovilcienus. Vai zinām, ka pat ASV savulaik pirka šos dīzeļvilcienus? Starp citu, tie bija vilcieni, kuri brauc. Tagad mums ir Škoda, kurus remontējam. Kas ir Rīgas robotu rūpnīca, ar ko tā bija unikāla visā PSRS? Alfa, modernākā pusvadītāju ražotne Eiropā; eksports uz puspasauli. Kur tas viss palika? Amerikāņi pavēlēja iznīcināt!

Un pēdējais - par Ukrainas miera fondu. Karš ir miers, meli ir patiesība, ļaunais ir labais. Gebelss atpūšas. Cilvēki tā sapriecājās - Orbāns nobijās, putinists iznīcināts... un nekur neparādās, par ko tad vienojās? 63 miljardi miera fondam - labi; 30 miljardi Ungārijai - viņiem labi. Kas vēl? Nauda no kurienes? Nodrukās, cik vajag? Bez seguma?

Tas nozīmē - atkal inflācija Latvijā 20%, cenas pieaugs vēl par 20 - 30%. EURIBOR likmes atkal pacels un ārzemnieku bankas atkal zags mūsu naudu. Mums tas būs labi? Protams, Ungārijai un Krievijai ieriebām! Kapēc neviens, izņemot Orbānu, nerunā par kara Ukrainā iemesliem? Kapēc kā idioti pārtiekam no amīšu propagandas? Jo izrādīsies, ka viss nav tik skaisti, kā mums iebaro?

Lūk, šādas trīs ziņas un vieno tās viens - 2003.gadā ASV vēstniecība Latvijā noorganizēja valsts apvērsumu manā dzimtenē. Par laimi, nebija kā apvērsums Ukrainā - ar cilvēku līķu kaudzēm... Tā nu oficiāli kļuvām par vienu no ASV kolonijām. Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt! Drīz tas būs iestrādāts mūsu bērnu izglītības sistēmā - nedomāt, viena paaudze, un kārtībā. Mankurti atražos mankurtus, ja kāds vēl atceras, kas ir Aitmatovs.

Izmantotie avoti:

“The Grand Chessboard: American Primacy and Its Geostrategic Imperatives” 1997.g

https://www.reuters.com/article/us-ukraine-crisis-far-right-insight-idUK BREA2618B20140307

https://magyarnemzet.hu/velemeny/2024/02/a-muhus-mint-a-forradalom- eloerzete?utm campaign=2024-02-06&utm medium=email&utm source=mag yarnemzet napi hirlevel

https://magyarnemzet.hu/kulfold/2024/02/nogradi-gyorgy-a-harmadik-vil aghaborut-nem-lehet-tulelni-mindenaron-el-kell-kerulni?utm campaign 2024-0 2-05&utm medium=email&utm source=magyarnemzet napi hirlevel

https://magyarnemzet.hu/velemeny/2024/02/szovjet-tipusu-atneveles-az-e p-ben?utm campaign=2024-02-05&utm medium=email&utm source=magyar nemzet napi hirlevel

https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/TA-9-2024-0030 LV.html

https://imeu.org/article/quick-facts-the-palestinian-nakba

https://www.denik.cz/ze sveta/masakr-v-sabre-a-satile-bejrut-16-az-18-9-1982- zabiti-palestinsti-arabove-libano.html

https://www.aljazeera.com/news/liveblog/2023/9/26/russia-ukraine-war-live-sev eral-dead-in-air-strikes-on-odesa?update=2372998

https://www.lefigaro.fr/international/moi-je-vais-aller-me-coucher-joe-biden-rep ond-de-maniere-confuse-lors-d-une-conference-de-presse-son-equipe-intervient -20230912

https://nra.lv/viedokli/janis-kucinskis/41124-krasaino-revoluciju-anatomija-i-dal a.htm

https://www.spiegel.de/kultur/alice-schwarzer-ueber-selbstbestimmungsgesetz-s oll-ich-kuenftig-an-diesen-stinkenden-pissoirs-vorbeigehen-a-986a4bfb-9a0a-4f 20-aebb-3e0fa05142ed

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...