Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Manā rīcība nonāca, kā noprotu – 2021. gada aprīlī Veselības ministrijas sagatavota prezentācija “Covid-19 seku mazināšanas pasākumi” . Nezinu, cik ļoti slepens ir šis dokuments, bet man likās dīvaini, ka skaitļus, kurus es tajā ieraudzīju, es neesmu redzējis ne Delfu, ne citu mediju (likt klāt vārdus – varu apkalpojošo?) virsrakstos.

Tātad kas no šīs PowerPoint prezentācijas man likās pieminēšanas vērts?

Pirmkārt, šī prezentācija atsaucas uz Ministru kabineta (MK) 2021. gada 19. februāra rīkojumu Nr. 100, par finanšu līdzekļu piešķiršanu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem testēšanai… un turpinājumā seko skaitlis 83 040 420 euro. Šis skaitlis sadalās:

- 79 443 301 euro - Covid-19 testēšanas jaudas palielināšanai;

- 3 597 119 euro - jaunu infekcijas vīrusu celmu vai paveidu agrīnai atklāšanai.

Nespriedīšu ne par nepieciešamību palielināt testēšanas jaudas, ne par nepieciešamību/spēju pētīt un atklāt jaunus vīrusa celmus. Man vairāk interesē, kāds skaitlis tika piešķirts (iztērēts) pirms 2021. gada februāra – aprīļa, kad MK pieķērās šī jautājuma izskatīšanai? Ja nekļūdos, ārkārtas situācija sākās 2020. gada novembrī. Tad arī sākās testēšana, ne? Pētnieciskā žurnālistika – jūsu uznāciens!

Prezentācijā ir arī informācija par piegādātajām vakcīnām un gaidāmajām piegādēm, bet tie skaitļi nav tik iespaidīgi kā izmaksas. Un es izvēlos iet, kā mūsu kritiķi teiktu – populistisko ceļu! Jo ne-populistus jau neinteresē, cik no valsts budžeta līdzekļiem mēs iztērējam šai izpriecai?

Turpinām. Nākamais manu uzmanību piesaistījušais slaids - Covid-19 vakcīnu iegādes, loģistikas un ievades finansēšana. Citēju: ”Ministru kabinets ar vairākiem lēmumiem ir iezīmējis kopējo finansējumu Covid-19 vakcīnu iegādei, loģistikai un ievadei 141,3 milj.euro. Šis skaitlis sadalās:

- 92 milj.euro Covid-19 vakcīnu iegādes nodrošināšanai;

- 1,4 milj.euro loģistikai un piegādes nodrošināšanai;

- 47,9 milj.euro ievades nodrošināšanai.”

Pēdējā pozīcija man liekas vienkārši brīnišķīga. Ko tas nozīmē, kas šajā skaitlī un paskaidrojumā ir ietverts, es atstāšu mūsu pētošajiem žurnālistiem un jūsu iztēlei.

Šajā prezentācijā ir vēl tāds slaids – „Vakcinācijas projekta struktūrvienības pāreja uz vienoto atalgojuma sistēmu”, kurā ir uzskaitīti amatu nosaukumi un atalgojums. Es galīgi neesmu proletārietis. Man nav žēl un neskauž. Es tikai stādos priekšā, kādām ir jābūt prasmēm, lai esošajā darba tirgū cilvēks atrastu vakanci ar līdzīgu atalgojumu līmeni. Teiksiet, tas bija domāts birojam, kuru likvidēja? Likvidēja jeb pārsauca un noslēpa?

Kā nupat izlasīju Twitterī – laikam labāk valdībai tomēr noslepenot šos skaitļus, ja negribam, lai nākamās vēlēšanas apmeklē 16% vēlētāju.

Ko mēs iegūstam summā? 224,83 miljonus euro.

Ņemot vērā, ka mēs neko nezinām par posmu no 2020. gada novembra līdz 2021. gada aprīlim, kad tapa pieminētā prezentācija. Pieņemot, ka visi PRisti jau ir tajos ciparos. Gandrīz 225 miljoni eiro par piegājienu, kurš neko nav uzlabojis vai atrisinājis un piedevām, skatoties uz daudz neatkarīgāku savos spriedumos un pētījumos esošu valstu pieredzi, – arī neko neatrisinās.

Ierobežojumi turpinās, drūmās nākotnes prognozes arī. Vai man pieminēt arī cilvēktiesību pārkāpumus? Man gan laikam nepienākas cilvēktiesības saskaņā ar Levitu.

Vai man pieminēt visu, kas ienāk prātā? Labāk paliksim vienkārši pie šaura, vienas mazas nianses finansiāla atspoguļojuma. Kā jau tas ir iegājies pēdējos gados divos. Skatāmies šauri, kopainu neredzam. Starp citu, vēl mūs sagaida loterijas. To es tā, piebildei.

Ar ko šos skaitļus varētu salīdzināt? Piemēram, mediķu atalgojuma palielinājumam, kuram neatradās līdzekļi, kā rezultātā tika nepildīts likums, pietrūka cik? 60 miljoni eiro?

Droši var kliegt, ka populistisks gājiens no manas puses, ka beigu galā ārstu un medmāsu atalgojuma pieaugums bija. Un citur mums nekur netrūkst, pareizi? Vai personāla problēmas veselības aprūpes sistēmā neeksistē un tās nekādi nav saistītas ar zemo atalgojumu? Tālāk, vai mums izmeklējumi nav jāgaida mēnešiem? Un teiciens – vai nu nesauciet šo par medicīnu vai bezmaksas – ir absolūti nepamatots?

Pret Covid-19 esot zāles. Dārgas esot, tādēļ iepirktas stipri ierobežotā daudzumā. 1250 USD par devu? Neesmu ārsts, nevēlos spriest par to, no kā nekā nesaprotu. Tikai pajautāšu. Cik no Covid-19 aizgājušajiem cilvēkiem šis preparāts būtu bijis noderīgs? Būtu palīdzējis? Sareiziniet, lūdzu, oficiālajā statistikā minēto Covid-19 upuru skaitu ar 1250 USD ( vai ar 2 tūkstošiem eiro, nav būtiski) un tad salīdziniet ar prezentācijā “Covid-19 seku mazināšanas pasākumi” atrodamajiem izmaksu cipariem. Jebkura pozīcija der salīdzināšanai.

Ko ar šo visu es gribēju pateikt? Visu nosaka prioritātes un nauda. Es gribu aicināt par mani gudrākus cilvēkus, sevišķi – ārstus, atbildēt uz diviem jautājumiem: vai tas, kas notiek, kā mūsu valstsvīri un sievas cīnās ar Covid-19, ir pamatots un efektīvs piegājiens? Un vai jums, cienījamā ārstu saime, nebūtu kas piedāvājams mūsu valdošajiem un sabiedrībai? Zinot visu, kas ir tapis zināms par Covid-19 pēdējo divu gadu laikā.

Pārpublicēts no Facebook.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

21

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

Foto“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu atlaišanu no darba, kas notiks šā gada 29. septembrī. To “lika saprast” Tieslietu ministrija.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

FotoGodājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt Jūsu izloloto Uldevena senlatviešu pili Lielvārdē, bija nepatīkams pārsteigums.
Lasīt visu...

3

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

FotoLatvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs par zemi, kurā dzīvojam šodien. Mūsu senči, prasmīgi izmantojot dabas resursus, ir uzkrājuši kapitālu un radījuši pievienoto vērtību, būvējot Latviju par labklājības valsti. Kaut arī mums daudz vēl ir ko darīt cilvēku dzīves līmeņa celšanā, jāatzīst, ka nekad neesam dzīvojuši tik labi kā tagad.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Golubeva – tautas bojāejas vētrasputns

Varas bļodlaižas medijos izvilkuši no politiskās mēslaines latviskoto krievu lesbieti Mariju Golubevu. Bābiešu mīlestības priesteriene savulaik pabijusi iekšlietu ministra tronī. Tolaik...

Foto

Rezultātu nav tāpēc, ka nav mērķu un atbildīgo, – vai tas dzelzceļš, mangāns, tiesas vai ugunsgrēki...

Ziņa, ka mangāna rūdai uz Latvijas dzelzceļiem ir pienākušas beigas,...

Foto

Kas tas par ekonomiski pamatotu projektu, kura dēļ jālien parādos un jāceļ nodokļi?

Vai satiksmes ministrs ir izvērtējis un iesniedzis visas alternatīvas Rail Baltica sakarā? Manuprāt,...

Foto

Vasaļa psiholoģiskā projekcija

Cilvēkiem, reizēm veselām ļaužu grupām, ir grūti pieņemt pašcieņu traumējošus faktus. Tad ieslēdzas psiholoģiskā aizsardzība. Viens no mehānismiem ir psiholoģiskā projekcija, kad savas negatīvās...

Foto

Džordža Orvela stāsts par „Jauno Vienotību”

Orvela domas attiecas arī uz mūsdienu korumpēto partiju „Jaunā Vienotība”, kas ilgstoši vada valdību. Tāpat kā "Dzīvnieku fermā”, kur sākotnējie...

Foto

Kurš šitiem mērkaķiem iedeva granātu?

Ar Rail Baltica sarunas turpinās pa riņķi. Faktiski politiķi mēģina kaut kur nogrūst atbildību, kaut atbildīgo loks jau turpat ir - viņi paši....

Foto

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga....

Foto

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu...

Foto

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

Rail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes...

Foto

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

Ģeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz...

Foto

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem....

Foto

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

Pēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies...

Foto

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju...

Foto

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

Apritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru...

Foto

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

Ja pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums...