Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tas ir mīts, ka "radošā inteliģence" ir kāds vienots, monolīts organisms, kas spēj saliedēties un kaut ko būtiski ietekmēt. Patiesībā tā dēvētā radošā inteliģence ir ļoti dažādi, visplašākā spektra personības, kas cenšas izdzīvot, kā nu katrs māk, tieši tāpat kā jebkurš Latvijas iedzīvotājs.

Politiskā elite viņus reizēm cenšas izmantot, piejaucēt, piebarot, iebarot. Dažs ļaujas, dažs pasūta viņus uz vienu vietu, - kā nu katrs spēj vai var atļauties.

Bet iedomāties, ka šī cilvēku grupa kopumā ir politiski ietekmīga un spēj kaut ko būtiski mainīt, - tas diemžēl ir mīts. Un tas nav tikai Latvijas fenomens, - arī citur Eiropā intelektuāļus sen neviens īpaši neņem vērā. (Lasiet Tonija Džada grāmatas, tur par to rakstīts plašāk.)

Latvijas fenomens ir tas, ka valdošajā elitē jau gadiem ilgi varu kontrolē diezgan agresīva, manipulatīvi spējīga, bet intelektuāli aprobežota grupa, kas sen zaudējusi saikni ar realitāti. Jā, esmu klātienē vairākas reizes runājis ar to pašu Reiru. Jā, ir bijusi iespēja vērot viņu dažādās sapulcēs, pasākumos. Jā - intelekts viņu nav izkropļojis. Bet ONG Vienotība sponsoriem viņš ir izdevīgs un tāpēc bija un ir pie varas. Viss stāsts. Un par to radošo inteliģenci - esmu dzirdējis, kā viņš atklāti pasaka – „da variet par mani runāt, ko gribat, man tas dziļi pie pakaļas”.

Patiesības ministrijas propagandas aparāts - piejaucēti mediji, specdienesti izdarīs savu darbu, un ONG Vienotība turpinās kontrolēt faktisko varu. Mutējot un mainoties formējumos - Jaunais Laiks > Vienotība > Jaunā Vienotība > A/Par > JKP, utt. Vienus mākslīgi radot, citus piejaucējot, pakļaujot - komunistu skolas polittehnologi savu darbu prot. Tā darbojas dekoratīvā demokrātija. Banānu republikās bez banāniem.

Pat Baltkrievijā cilvēki iziet ielās, saprotot, ka Lukašenko viņus čakarē. Latvijā ONG Vienotība, A/Par mierīgi piesmej Satversmes (Konstitūcijas - valsts pamatlikuma) garu un būtību, un visi izvēlas paklusēt. Jo alternatīvas ir vēl pretīgākas - tikpat zaglīgi kremlēni vai neadekvāts narciss ar sektantisku apmātu pūli.

Radošās inteliģences jeb intelektuāļu problēma ir tā, ka viņiem dubļu cīņās nav tāda rūdījuma kā cūkām.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Putina kliķei nekas nav svēts, tā savu ambīciju vārdā piesmej arī ticīgos

FotoŠībrīža Krievijas centieni atsevišķos gadījumos piesegties ar reliģiju vai reliģiju piesaistīt propagandas aparātam ir sasnieguši savā ziņā jau pašu augstāko pakāpi. Tas, ka Krievijas Konstitūcijas 14.pantā pēc būtības ierakstīts, ka reliģija ir nošķirta no valsts1, neko nenozīmē. Jo Krievijas priekštecei – PSRS arī bija visprogresīvākā konstitūcija, tikai deklaratīva.
Lasīt visu...

21

Maskas ir efektīvas, un arī bērni saslimst ar COVID-19

FotoMēs, Latviešu ārstu un zobārstu apvienības valdes locekļi (www.lazariga.lv), aicinām un lūdzam Latvijas iedzīvotājus sekot secinājumiem un ieteikumiem, kas izriet no zinātnes pētījumiem par COVID-19 izplatību, par to, kādi faktori to pastiprina vai ierobežo.
Lasīt visu...

21

Kad pie lietas ķeras kariņveidīgi āksti

FotoVēl nesen tāda lupatveidīga radība premjera krēslā, kam Kariņš uzvārdā, ierunājās, ka naudas mums esot “tik daudz kā nekad”. Taču nevieni krājumi nav bezgalīgi, un arī lielums “tik daudz” agrāk vai vēlāk izsīks (vai tiks izpļeckāts, kas Latvijas gadījumā ir ticamāk).
Lasīt visu...

21

Kad medijs vienkārši ienīst baznīcu un ar apskaužamu periodiskumu nomelno pat savu, vietējo - Latvijas kristīgo baznīcu

FotoTikai pirms dažām dienām vietējais TVNET publicēja rakstu par nesen atvērto Krievijas bruņoto spēku katedrāli (BS Katedrāle). Šis raksts no Eiropas vērtību virsotnes ar mājieniem un ļoti tiešiem secinājumiem liek lasītājam saprast, ka BS Katedrāle nav demokrātiska, nav taisnīga un tīri cilvēciski ir viltīga un zemiska.
Lasīt visu...