Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ekspremjera Valda Dombrovska (Vienotība) lēmums atsaukt savu kandidatūru nominēšanai uz Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amatu saistīts ar taktiskiem apsvērumiem un tikai palielina viņa izredzes ieņemt kādu citu nozīmīgu amatu Eiropas Savienībā (ES). Dombrovskim līdz ar šo taktisko soli esot palielinājušās izredzes kļūt par EK viceprezidentu vai ES prezidentu, Pietiek skaidro informēti avoti Dublinā, kur ceturtdien un piektdien pulcējies Eiropas Tautas partijas kongress, lai nominētu savu kandidātu EK prezidenta amatam.

Par Vienotības izvirzītā EK prezidenta kandidāta Dombrovska lēmumu savā oficiālajā kontā sociālajā tīklā Twitter agrā ceturtdienas rītā paziņoja Eiropas Tautas partija (ETP), kuras grupā ietilpst Vienotība.

Pietiek skaidro par notiekošo informēti avoti, šis Dombrovska lēmums brīdī, kad ETP jau sapulcējusies uz divu dienu kongresu Dublinā, ir apsvērts taktisks solis, lai vairotu sev ETP grupā ietekmīgākā spēlētāja - Vācijas atbalstu tālākajā cīņā par vadošajiem amatiem ES. Šis taktiskais solis vairojot Dombrovska izredzes kļūt par EK viceprezidentu vai ieņemt ES prezidenta amatu, kurā Hermana van Rompuja otrais termiņš beidzas 30. novembrī.

Sagaidāms, ka ETP kongresā kā EK prezidenta kandidāts tiks nominēts Luksemburgas ekspremjers Žans Klods Junkers, un, kā Pietiek norāda Latvijas pārstāvji, kas strādā pie Dombrovska taktikas, ir bijis tikai prātīgi atsakt savu kandidatūru balsojumam, kurā favorīts jau šobrīd ir Junkers.

ETP ir svarīgi kongresā parādīt vienotību, un neformālas sarunas par kandidatūras atsaukšanu bijušas arī ar trešo pretendentu – pašreizējo EK iekšējā tirgus komisāru, francūzi Mišelu Barnjē. “Dombrovskis ETP ir “labais tēls”, jo visi dusmojas uz Barnjē, kurš sevi neatsauca. ETP vienmēr grib nākt ar vienotu kandidātu, tādēļ Dombrovskim tagad ir ļabas pozīcijas uz citiem amatiem,” Pietiek neoficiāli skaidroja kāds Latvijas pārstāvis Dublinā, hipotētiski pieļaujot, ka nav norakstāmas arī Dombrovska izredzes beigās kļūt par EK prezidentu.

Pēdējā laikā skandālos iesaistītā Junkera izredzes ir neskaidras. Lai gan ETP ir ietekmīga, tā ir tikai viena no Eiropas parlamenta grupām, tādēļ īstās Junkera izredzes uz EK prezidenta amatu būs skaidras tikai pēc EP vēlēšanām, kas notiks maija beigās. Junkera prognozējamā nominēšana par ETP kandidātu EK prezidenta amatam tiek skaidrota arī ar ETP taktiku maijā gaidāmajās Eiropas parlamenta vēlēšanās, proti, Junkers tiekot uzskatīts par jaudīgāko ieroci vēlēšanu kampaņā pret Eiropas Sociālistu partija (PES) nesen izvirzīto EK prezidenta kandidātu Martinu Šulcu.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...