Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vairāk nekā divas nedēļas Bauskas šosejas ceļmalā netālu no Ķekavas stāvēja automašīna, kas apdraudēja satiksmes drošību, kā arī traucēja ceļu uzturētājiem veikt ceļu tīrīšanas darbus. Lai gan garāmbraucēji aktīvi par to informēja gan valsts, gan pašvaldības policiju, tomēr nekādi pasākumi situācijas atrisināšanai ilgstoši netika veikti. Kaut beigās izrādījās, ka līdzīgas situācijas varētu nepieļaut Ķekavas domes pieņemti noteikumi, pašvaldība par tādiem pat nedomā.

Ķekavas novada pašvaldība, kuras normatīvo aktu trūkuma dēļ Reģionālā pašvaldības policija (RPP) nekādi nevar cīnīties ar automašīnām, kuras atstātas ceļmalā un apdraud ceļu satiksmi, pat nedomā pieņemt noteikumus, kas ļautu policijai kādā veidā reaģēt. Pašvaldība uzskatot, ka šāda problēma parādās ļoti reti, tādēļ tai nav prioritāte šo jomu sakārtot, Pietiek informēja Ķekavas novada sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Auziņa.

„Šādi gadījumi Ķekavas novadā notiek ļoti reti, ne biežāk kā reizi gadā. Tādēļ Ķekavas novada pašvaldība neredz pamatojumu izstrādāt Saistošos noteikumus vai kārtību, kāda jāievēro šādos gadījumos. RPP  sadarbībā ar Valsts policija ir veiksmīgi atrisinājusi gan šo, gan līdzīgas situācijas iepriekš. Iepriekšējā pieredze liecina, ka, sazinoties ar transporta līdzekļa īpašnieku, iespējams vienoties un atrisināt problēmu, nepiemērojot sodu vai citas sankcijas,” norāda Ķekavas domes pārstāve.

Pietiek jau ziņoja, Reģionālās pašvaldības policijas priekšnieks Māris Bomiņš nenoliedza, ka viņa vadītajam resoram šī automašīna jau ilgāku laiku sagādājusi galvassāpes, taču evakuēt to neesot tiesību, jo gluži vienkārši nav atbilstošu pašvaldības noteikumu. Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka atbildīga par šādu situāciju risināšanu ir pašvaldība un par to ir jāpieņem domes noteikumi, bet Ķekavas novada dome to nav izdarījusi.

„Pirms diviem gadiem mēs rosinājām noteikt šo kārtību, bet pašvaldība atbalstīja tikai to sadaļu, kas paredz sodīt par auto ilgstošu vai neatbilstošu stāvēšanu, bet par evakuēšanu – nē,” skaidroja Bomiņš. Līdz ar to Reģionālajai pašvaldības policijai nav tiesiska pamata auto pārvietot, kā arī nav autostāvvietas, kur šādas evakuētas automašīnas novietot, turklāt nav noregulēts, kurš īsti maksās par auto pārvietošanu un stāvvietas izmantošanu.

Izmisīgie valsts un pašvaldības policijas centieni sazināties ar auto īpašnieku deva rezultātus tikai pēc divarpus nedēļām, kad arī īpašnieks pats to aiztransportēja projām.  

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...