Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Aizvadītajā nedēļā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), izmeklējot kādu, iespējams, ar izspiešanu no uzņēmuma saistītu lietu, veicis kratīšanu Gata Gudermaņa vadītajā Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē. Pēc sākotnējās informācijas, kas ir Pietiek rīcībā, ticis aizturēts kāds no darba šajā struktūrā - parasti dēvētā vienkārši par Ekonomikas policiju (EP) - uz Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldi tikko pārgājis izmeklētājs.

Lai gan publiskajā telpā jau ilgstoši virmo jautājums par Ekonomikas policijas (EP) priekšnieka Gudermaņa iespējamo nomaiņu un pār viņa darbību gulst korupcijas aizdomu ēna saistībā ar viņa firmas biznesu konfiscēto nelegālo cigarešu iznīcināšanā, KNAB vizīte bijusi saistīta ar citu darbinieku. Pēc sākotnējās informācijas KNAB kratīšanu veicis darbu EP tikko pametuša vecākā inspektora Raivo Lugus bijušajā darbavietā. 

Lugus, kurš policijā strādā vismaz 15 gadus, EP nodarbojies ar metālu un akcizēto preču nelikumīgas aprites apkarošanu. Tieši ar aizdomām par iespējamu izspiešanu no uzņēmuma, kas darbojies šajā sfērā un nonācis likumsargu uzmanībā, esot saistīta KNAB izmeklēšana.

Lugus no darba EP aizgājis, kad kļuvis zināms par KNAB izmeklēšanu, un kratīšana viņa nu jau bijušajā darba vietā notikusi drīz pēc tam. Vēl aizvadītajā vasarā Lugus darba alga pēc nodokļu nomaksas bijusi 903 eiro, liecina Valsts policijas publiski pieejamā informācija.

Interesanti, ka Lugus Rīgas Stradiņa universitātes doktorantūrā strādā pie doktora disertācijas par tēmu “Koruptīvo noziedzīgo nodarījumu privātajā sektorā novēršanas teorētiskās un praktiskās problēmas Latvijā”. Lugus kopā ar vairākiem KNAB darbiniekiem 2013. gadā minēts starp tiem, kam autori izsaka pateicību Sabiedrības par atklātību Delna izdotajā “Korupcijas upura rokasgrāmatā”.

Pirms pāris gadiem Lugus kopā ar Jutu Strīķi piedalījušies Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijas diskusijā par iespēju, ka KNAB varētu pārņemt no EP korupcijas apkarošanas jautājumus privātajā sektorā.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...