Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

urzula

30.03.2011. 21:04

Kāpēc šīs kundzītes bilde ielikta? Viņa jau sen KNAB(ī) nestrādā. Viņa tak šobrīd darbojas pa LU.

Atbildēt

garāmgājējs>hmm

29.03.2011. 12:47

..."likums neierobežo knābja priekšnieka tiesības operatīvo darbību veikšanā"...
Paša šī teikuma juridiskā konstrukcija ir aplama.
KNAB ir publisko tiesību subjekts - tas nozīmē, ka KNAB darbiniekiem (arī tā priekšniekam) ir jāpakļaujas publisko tiesību principam: "atļauts ir tikai tas, kas ir noteikts ar likumu"
Princips: "atļauts ir viss, kas nav aizliegts ar likumu" ir privāto tiesību princips un KNAB priekšnieka darbībai nav piemērojams.

Atbildēt

garāmgājējs

29.03.2011. 12:29

Nevis Vilnītis, bet tās vietniece Strīķe atbild par operatīvām darbībām KNABā, savukārt Vilņītim kā KNAB priekšniekam paliek administratīvās tiesības (kuras jāsaka viņš nekautrējas aktīvi izmantot) rosināt dažādas disciplinārlietas pret saviem vietniekiem,atstādinot uz laiku tos no amatiem, ja viņi nepakļaujas tā "lūgumiem"...

Atbildēt

Kristaps

[R] 29.03.2011. 12:28

Dažu apgalvojums, ka "likums neierobežo knābja priekšnieka tiesības operatīvo darbību veikšanā" ir pretrunā ar KNAB skaidrojumā citēto Operatīvās darbības likuma 7.panta piekto daļu, no kuras izriet, ka tiesības nesankcionēti noklausīties sarunas ir tikai ārkārtas gadījumos

Vispār arī būtisks nezināmais šajā lietā ir tas cik bieži šādas sarunas tikušas noklausītas un tas cik bieži šādi ārkārtas gadījumi mēdz rasties KNAB darbā.

Ja Vilnīša laikā šādu "steidzamo" noklausīšanu skaits būtiski pieaug, tad pieredzējušam KNAB darbiniekam varētu rasties 100% pārliecība par to, vismaz daļa no tām nav pamatotas.

Atbildēt

garāmgājējs

29.03.2011. 12:20

...Protams,ka Vilnītim ir tiesības veikt operatīvas darbības...
Es gan stipri šaubos, ka KNAB priekšniekam ir tiesības nozīmēt operatīvo darbību veikšanai pašam sevi. Kaut kā nav dzirdēts, ka Vilnītis būtu kādreiz izmantojis šīs savas apšaubāmās tiesības...

Atbildēt

garāmgājējs>hmm

29.03.2011. 12:10

...likums neierobežo knābja priekšnieka tiesības operatīvo darbību veikšanā...
Ja tas būtu tā, tad Vilnītim nebūtu nekādu problēmu pašam nozīmēt sevi jebkuras operatīvās darbības veikšanai, pašam "ierosinat telefonu sarunu" noklausīšanos šo darbību ietvaros un nevis "lūgt" to visu veiktoperatīvās daļas priekšniekam un tagad izmisīgi noliegt savu "lūgumu"...

Atbildēt

Kristaps

[R] 29.03.2011. 12:00

--> efefam

Ja Vilnītis regulāri uz savu galvu licis noklausīties telefona sarunas, sevišķi, ja noklausās tādas personas, kuras nav pamata turēt aizdomās par kādu likumpārkāpumu, ir tikai dabiski, ka rodas pamatotas šaubas par to, vai visi šie gadījumi bijuši tādi, kuros nepieciešama steidzama iejaukšanās.

Un vispār - tas, ka Vilnītis noliedz šādu telefona sarunu noklausīšanās faktu, liecina par to, ka viņam nav argumentu, kas pamatotu šādu sarunu noklausīšanās steidzamību.

Tādēļ cenšoties aktīvi imitēt analītiskumu, tāda matu skaldīšana vien sanāk.

Atbildēt

hau

29.03.2011. 11:17

Tad jau abi meļi ir jāsoda un bargi jāsoda,jo tālāk vairs nav kur,

Atbildēt

paija>hmmR

29.03.2011. 10:51

Protams,ka Vilnītim ir tiesības veikt operatīvas darbības ,tikai konkrētais gadījums ir par to,ka viņs devis rīkojumu tās veikt padotajiem bez jebkadu dokumentu noformēsanas. . Un strīds jau paliek absurds par Vilnīsa rīkojuma likumību,jo Vilnītis noliedz ,ka viņs devis tadu rīkojumu,nevis,ka bijis likumīgs lēmums,ko padotie atsacījusies izpildīr,

Atbildēt

efef

29.03.2011. 10:47

efefam 29.03.2011. 07:13

manā komentārā uzsvars bija uz otro citāta daļu - ka telefonsarunu noklausīšanos rosina darbinieks, kas veic operatīvo pārbaudi.

Recenzentam:
mjā, tā arī izskatās.

Atbildēt

Recenzents

29.03.2011. 10:23

to paija:
Ko cepies ar saviem skaidrojumiem, kuri Lapsu neinteresē. Lapsa nav tas cilvēks, kuru var pārliecināt pat ar pamatotiem argumentiem, tādēļ efektīvākais veids, kā izrādīt negatīvu attieksmi pret viņa "radošo" darbību, ir "pietiek.com" rakstu ignorēšana. Lapsa droši vien speciālās skolās kopā ar Ņevzorovu un Ļeontjevu (krievu TV žurnālisti) ir mācījies un apguvis provokatora kursu žurnalistikā, lai ar ar ārēji stulbiem jautājumiem un apgalvojumiem iegūtu sev un saimniekam nepieciešamo papildus informāciju. Arī šie divi komentāri - hmm ® 29.03.2011. 00:52 un efefam 29.03.2011. 07:13 nāk no "pietiek.com" "radošās grupas", lai uzturētu diskusiju iespaidu.


Atbildēt

efefam

29.03.2011. 08:13

Tā ir, kad spēku pietiek tikai pirmo rindkopu izlasīšanai.
Bet, ja palasās tālāk:

Gadījumos, kad jārīkojas nekavējoties, lai novērstu terorismu, slepkavību, bandītismu, masu nekārtības, citu smagu vai sevišķi smagu noziegumu, kā arī tad, kad reāli ir apdraudēta personas dzīvība, veselība vai īpašums, šā panta ceturtajā daļā minētos operatīvās darbības pasākumus var veikt bez tiesneša akcepta. Par to 24 stundu laikā jāpaziņo prokuroram un 72 stundu laikā jāsaņem tiesneša akcepts. Pretējā gadījumā operatīvās darbības pasākumu veikšana ir jāpārtrauc.


Tā ar to nieku melšanu...

Atbildēt

hmm ®

29.03.2011. 01:52

Strīķes faniem par nelaimi, likums nenosaka efefu pieņēmumus un garāmgājēju apgalvojumus par vērā ņemamiem. :D
Tieši tāpat likums neierobežo knābja priekšnieka tiesības operatīvo darbību veikšanā. Pretējā gadījumā knābēniem to nāktos lieliem burtiem ierakstīt savā atbildē un, kas trakākais - atzīt, ka arī Strīķes pistoļvicināšanas aktivitātes (juridiskā valodā - operatīvās darbības) ir bijušas caur un cauri nelikumīgas, jo likums, kā redzams, knābja priekšniekam un viņa vietniecei paredz vienādas tiesības.

Atbildēt

garāmgājējs

28.03.2011. 23:47

Precīzi: Vilnītis nevar neko nemaz "rosināt" vai lūgt, jo principā nav un nevar būt "KNAB darbinieks, kurš veic operatīvo pārbaudi..."
Mulsina cits apstāklis: Augstākās tiesas priekšsēdētaja unikālās pilnvaras...Tas ir vienīgais personāžs Latvijā, kurš gan teorētiski gan praktiski var jebkuras operatīvās darbības pret Latvijas kabatu partiju īpašniekiem pilnībā neitralizēt, savlaicīgi tos brīdinot...
Ņo otras puses šīs amatpersonas apstiprināšana Saeimā nemaz nav iespējama bez šo kabats partiju atbalsta...

Atbildēt

paija

28.03.2011. 23:39

Nepamatota operatīvas izstrades lietas ievešana vai nelikumīga telefonsarunu noklausīšnas ir ktiminalnoziegums un nekadas specialas instrukcijas par atteikšanos tas pildīt to nav vajadzīgas. Pat kara laikā noziedzīgas paveles izpildisana ir noziegums. Tas ir visparejs princips. Kriminallikuma 34.p.nosaka,ka persona atbrīvojama no atbildības tikai tad,ja tā nav apzinajusies pavēles vai rīkojuma noziedzīgo raksturu un tas nav bijis acīmredzams. Ja Vilnīša rīcībā būtu parbaudītas un noformētas operatīvās ziņas , tad viņa rīcība būtu likumīga. Acīmredzot tadu nav,citADI jau nebūtu strīds par pieradījumiem.

Atbildēt

No reply

28.03.2011. 23:08

Paldies. Atslēgas teikums, šķiet, ir šis: „(..) operatīvās darbības pasākumu organizācija, metodika un taktika ir valsts noslēpums.” Beidziet mocīt Strīķi un Jurašu - viņi neko nepastāstīs.
Interesanti, vai KNABam nav arī kāds noslepenots iekšējais normatīvais akts par darbinieku tiesībām un pienākumiem. Tas tā vairāk saistībā ar tēzi, ka darbinieks nevar atteikties no vadītāja rīkojuma izpildes, ja viņam rodas aizdomas par tā tiesiskumu.

Atbildēt

paija

28.03.2011. 22:57

To jau varēja sagaidīt. Uz lielako daļu jautajumu pats varejat atrast atbildi internetā publicetajos likumos , KO tad vēl vajadzēja skaidrot? VAru piebilst,ka visus dokumentus gastavo operatīvais darbinieks , tā var būt jebkura KNAB amatpersona, kas ar attiecīgo lietu stradā , un sankcionē personas,kas noradītass likumā. Ja operatīvo lietu izbeidz, visi iegūtie materiāli paliek pie lietas, DAžI gan mēdz iemest Lapsas pastkastītē,

Atbildēt

efef

28.03.2011. 22:53

Mjā.

KNAB te skaidri pasaka, kāpēc Vilnīša kunga lūgums (ja tāds bijis) kaut ko noklausīties, ir nelikumīgs.

"Telefonsarunu noklausīšanās tiek sākta pēc Augstākās tiesas tiesneša akcepta saņemšanas. To var rosināt attiecīgais KNAB darbinieks, kurš veic operatīvo pārbaudi, un to apstiprina KNAB priekšnieks vai priekšnieka vietnieks (korupcijas apkarošanas jautājumos)."


Pieņemu, ka operatīvo pārbaudi var veikt tikai attiecīgā nodaļa, nevis Vilnīša kungs viens pats. Tātad, ja Vilnīša kungs lūdz to darīt, tas jau uzreiz ir nelikumīgi. Jāsāk ar operatīvās pārbaudes uzsākšanas pamatojumu.

Tā kā nevajag te melst niekus, ka tas būtu likumīgi.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Mīļā Latvijas sabiedrība, es jums gribu teikt, ka tas viss ir viens liels teātris

FotoMīļā latviešu tauta! Tas, ko jūs šodien dzirdat un redzat, - tas ir viens skaists teātris. Un es jums centīšos pierādīt to, kāpēc tas ir teātris.
Lasīt visu...

21

Koncepcija „Harmoniska Latvija. Taisnīgāka sabiedriskā iekārta”

FotoGatavojot šo projektu, par pamatu ņēmu Vācijas Brēmenes zemes satversmi. Domājot par Stradiņu dzimtas dzimto novadu Sēliju, Brēmenes zemi var ņemt par paraugu.
Lasīt visu...

21

Protestēšanas nosacījumi

Foto2019.gada 31.augustā internetā tika ievietota informācija par socioloģiskās aptaujas rezultātiem. Sociologi noskaidroja tautas velmi protestēt pret politiski sliktiem lēmumiem.
Lasīt visu...

12

Viedoklis un fakti par mūsu labklājību

FotoJautājums: kas notiktu, ja šodien beigtos Eiropas Savienības (ES) fondu nauda? Atbilde: Latvijas ekonomika sabruktu pilnībā, un 2008. gada krīzi mēs atcerētos kā "treknos gadus".
Lasīt visu...

15

Ņemot vērā aizturētā Saeimas deputāta stulbumu, viņam tika sasolīti zelta kalni, kā Juta un Juris viņu izglābs…

FotoKāda pasaka. Pirms aptuveni pusotra gada notika skaļākā Saeimas deputāta aizturēšana valsts vēsturē. Uz Saeimas kāpnēm, ar milzīgām kratīšanām un pasēdēšanu “Septītajās debesīs”. Šīs operatīvās darbības veica tā saucamā Jutas grupa jeb cilvēki, kuri daudzus gadus ir bijuši Jutas un Jura ietekmē.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Ko VDK darīja pēc 1986.gada?

Šobrīd masu medijos tiek izplatīts viedoklis, ka "neko". It kā ķerstījuši ārzemju spiegus un vietējos liela mēroga zagļus. Politiskās vajāšanas esot...

Foto

Pamiers valdošajā koalīcijā

13.septembrī – piektdienā, kad bija vērojams pilnmēness, Latvijas valdības vadītājs Krišjānis Kariņš informēja iedzīvotājus, ka ir panākta vienošanās par nākamā gada budžetu....

Foto

Latvijas Universitāte degpunktā. Un turpmāk?

Ap Latvijas Universitāti ir sakurti sārti, un liesmas jau skar tās iekšieni, lai gan šī gada pavasarī nelikās, ka var notikt...

Foto

Par atkritumu krīzi

Esmu atkārtojis N reizes un atkārtošu vēlreiz - cilvēki, domājiet kā nodrošināt sevi ar dzīves pamatelementiem. Tie ir mājvieta, ūdens, pārtika, elektrība, degviela......

Foto

Vai par šāda veida balagāna organizēšanu valsts iestādē, kāda ir Valsts robežsardze, kādam nav jāsaņem bargs sods?

Kā izriet no publikācijas par centralizēto parakstu vākšanu robežsardzē...

Foto

Karteļa dēļ tā dalībniekiem - lielajiem būvniekiem - vairs nav tik lielas vajadzības pirkt politiķu “pakalpojumus”

Karteļa pazīmes Latvijas būvniecības tirgū bija redzamas jau sen -...

Foto

Par Timati un viņa putinkrekliņiem „Alfā”: kas ir kas

Ceturtdien tirdzniecības centrā “Alfa” Rīgā, tika atklāts “Black Star Wear” apģērbu veikals.(1) (2) Zīmola īpašnieks un reklāmas...

Foto

Tvaiks

Kad tvaiks, kuru savalda ar labi pieskrūvētu vāku, izkļūst no katla? Tad, kad katla vāka skrūves tiek palaistas vaļīgāk....

Foto

Vai tiešām valsts prezidentam bērni jāmudina mācīties, lai ņemtu kredītu?

Laikā, kad Tieslietu ministrija izstrādā Parādu dzēšanas likumu, Valsts prezidents Egils Levits, uzrunājot skolēnus Zinību dienā,...

Foto

Mēs Latviju pārvaldām koleģiāli: valsts prezidenta Egila Levita uzruna Saeimas 2019. gada rudens sesijas atklāšanā

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi!...

Foto

Atklāta vēstule par notiekošo „Olainmed” un arī „Olainfarm”

2019. gada augusta mēnesī pret mūsu gribu esam ievilkti nesaskaņās starp "Olainfarm" valdi un "Olainmed" bijušo vadību Darju...

Foto

Godīgums kā cilvēkus vienojoša ideja

Klausoties valstsvīru runas par to, kas cilvēkiem būtu jādara, lai dzīve kļūtu labāka, atmiņā visvairāk iespiedušies negatīva rakstura ieteikumi un spriedumi...

Foto

Jaunā konservatīvā partija cīnās par ietekmi valdībā

Visās valdošajās koalīcijās ir bijusi partija, kas darbojas kā iekšējā opozīcija. Daudzās valdībās šo lomu pildījusi Nacionālā apvienība, regulāri...

Foto

Aicinām iedzīvotājus neslēgt līgumus ar AS „Tīrīga”

Rīgas Apkaimju alianse kategoriski iebilst pret atkritumu apsaimniekošanas monopola izveidi Rīgā Iedzīvotāji aicināti neslēgt līgumus ar AS "Tīrīga"...

Foto

Ikonu nomaiņa - vissāpīgākais process

Cilvēki jau no bērnības ir pieraduši, ka ir autoritātes, kurām jātic un kurām jāklausa – vecāki, skolotāji, jau vēlāk vadītāji un priekšnieki....

Foto

Absurds ap Rimšēviču

Par valstiskās suverenitātes trūkumu un latviešu necienīgo stāvokli savā zemē, kā arī par šī necienīgā stāvokļa izraisītajām nelietībām uzskatāmi liecina absurds ap Ilmāru...

Foto

Bankas, banciņas un droši paredzamais PC: prātojums pēc "Norvik/PNB" aizvēršanās

Neizbēgamajam blīkšķim mūsu banku un banciņu saimniecībā ļoti piemēroti ir LPSR Tautas dzejnieka Ojāra Vācieša vārdi,...

Foto

Eiroparlamentārieša aicināšana uz inaugurāciju, neievērojot viņa rīcību, kas neatbilst LR Satversmē noteiktajam, ir šādas antikonstitucionālas rīcības faktiska atbalstīšana

Valsts prezidents ir valsts amatpersona, bet inaugurācija ar...

Foto

Sākušies Burova laiki Rīgas domē

19.augustā par “Gods kalpot Rīgai” pārstāvi Oļegu Burovu kā Rīgas domes mēru nobalsoja 35 no 60 deputātiem. Tas nozīmē, ka vismaz...