Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

urzula

30.03.2011. 21:04

Kāpēc šīs kundzītes bilde ielikta? Viņa jau sen KNAB(ī) nestrādā. Viņa tak šobrīd darbojas pa LU.

Atbildēt

garāmgājējs>hmm

29.03.2011. 12:47

..."likums neierobežo knābja priekšnieka tiesības operatīvo darbību veikšanā"...
Paša šī teikuma juridiskā konstrukcija ir aplama.
KNAB ir publisko tiesību subjekts - tas nozīmē, ka KNAB darbiniekiem (arī tā priekšniekam) ir jāpakļaujas publisko tiesību principam: "atļauts ir tikai tas, kas ir noteikts ar likumu"
Princips: "atļauts ir viss, kas nav aizliegts ar likumu" ir privāto tiesību princips un KNAB priekšnieka darbībai nav piemērojams.

Atbildēt

garāmgājējs

29.03.2011. 12:29

Nevis Vilnītis, bet tās vietniece Strīķe atbild par operatīvām darbībām KNABā, savukārt Vilņītim kā KNAB priekšniekam paliek administratīvās tiesības (kuras jāsaka viņš nekautrējas aktīvi izmantot) rosināt dažādas disciplinārlietas pret saviem vietniekiem,atstādinot uz laiku tos no amatiem, ja viņi nepakļaujas tā "lūgumiem"...

Atbildēt

Kristaps

[R] 29.03.2011. 12:28

Dažu apgalvojums, ka "likums neierobežo knābja priekšnieka tiesības operatīvo darbību veikšanā" ir pretrunā ar KNAB skaidrojumā citēto Operatīvās darbības likuma 7.panta piekto daļu, no kuras izriet, ka tiesības nesankcionēti noklausīties sarunas ir tikai ārkārtas gadījumos

Vispār arī būtisks nezināmais šajā lietā ir tas cik bieži šādas sarunas tikušas noklausītas un tas cik bieži šādi ārkārtas gadījumi mēdz rasties KNAB darbā.

Ja Vilnīša laikā šādu "steidzamo" noklausīšanu skaits būtiski pieaug, tad pieredzējušam KNAB darbiniekam varētu rasties 100% pārliecība par to, vismaz daļa no tām nav pamatotas.

Atbildēt

garāmgājējs

29.03.2011. 12:20

...Protams,ka Vilnītim ir tiesības veikt operatīvas darbības...
Es gan stipri šaubos, ka KNAB priekšniekam ir tiesības nozīmēt operatīvo darbību veikšanai pašam sevi. Kaut kā nav dzirdēts, ka Vilnītis būtu kādreiz izmantojis šīs savas apšaubāmās tiesības...

Atbildēt

garāmgājējs>hmm

29.03.2011. 12:10

...likums neierobežo knābja priekšnieka tiesības operatīvo darbību veikšanā...
Ja tas būtu tā, tad Vilnītim nebūtu nekādu problēmu pašam nozīmēt sevi jebkuras operatīvās darbības veikšanai, pašam "ierosinat telefonu sarunu" noklausīšanos šo darbību ietvaros un nevis "lūgt" to visu veiktoperatīvās daļas priekšniekam un tagad izmisīgi noliegt savu "lūgumu"...

Atbildēt

Kristaps

[R] 29.03.2011. 12:00

--> efefam

Ja Vilnītis regulāri uz savu galvu licis noklausīties telefona sarunas, sevišķi, ja noklausās tādas personas, kuras nav pamata turēt aizdomās par kādu likumpārkāpumu, ir tikai dabiski, ka rodas pamatotas šaubas par to, vai visi šie gadījumi bijuši tādi, kuros nepieciešama steidzama iejaukšanās.

Un vispār - tas, ka Vilnītis noliedz šādu telefona sarunu noklausīšanās faktu, liecina par to, ka viņam nav argumentu, kas pamatotu šādu sarunu noklausīšanās steidzamību.

Tādēļ cenšoties aktīvi imitēt analītiskumu, tāda matu skaldīšana vien sanāk.

Atbildēt

hau

29.03.2011. 11:17

Tad jau abi meļi ir jāsoda un bargi jāsoda,jo tālāk vairs nav kur,

Atbildēt

paija>hmmR

29.03.2011. 10:51

Protams,ka Vilnītim ir tiesības veikt operatīvas darbības ,tikai konkrētais gadījums ir par to,ka viņs devis rīkojumu tās veikt padotajiem bez jebkadu dokumentu noformēsanas. . Un strīds jau paliek absurds par Vilnīsa rīkojuma likumību,jo Vilnītis noliedz ,ka viņs devis tadu rīkojumu,nevis,ka bijis likumīgs lēmums,ko padotie atsacījusies izpildīr,

Atbildēt

efef

29.03.2011. 10:47

efefam 29.03.2011. 07:13

manā komentārā uzsvars bija uz otro citāta daļu - ka telefonsarunu noklausīšanos rosina darbinieks, kas veic operatīvo pārbaudi.

Recenzentam:
mjā, tā arī izskatās.

Atbildēt

Recenzents

29.03.2011. 10:23

to paija:
Ko cepies ar saviem skaidrojumiem, kuri Lapsu neinteresē. Lapsa nav tas cilvēks, kuru var pārliecināt pat ar pamatotiem argumentiem, tādēļ efektīvākais veids, kā izrādīt negatīvu attieksmi pret viņa "radošo" darbību, ir "pietiek.com" rakstu ignorēšana. Lapsa droši vien speciālās skolās kopā ar Ņevzorovu un Ļeontjevu (krievu TV žurnālisti) ir mācījies un apguvis provokatora kursu žurnalistikā, lai ar ar ārēji stulbiem jautājumiem un apgalvojumiem iegūtu sev un saimniekam nepieciešamo papildus informāciju. Arī šie divi komentāri - hmm ® 29.03.2011. 00:52 un efefam 29.03.2011. 07:13 nāk no "pietiek.com" "radošās grupas", lai uzturētu diskusiju iespaidu.


Atbildēt

efefam

29.03.2011. 08:13

Tā ir, kad spēku pietiek tikai pirmo rindkopu izlasīšanai.
Bet, ja palasās tālāk:

Gadījumos, kad jārīkojas nekavējoties, lai novērstu terorismu, slepkavību, bandītismu, masu nekārtības, citu smagu vai sevišķi smagu noziegumu, kā arī tad, kad reāli ir apdraudēta personas dzīvība, veselība vai īpašums, šā panta ceturtajā daļā minētos operatīvās darbības pasākumus var veikt bez tiesneša akcepta. Par to 24 stundu laikā jāpaziņo prokuroram un 72 stundu laikā jāsaņem tiesneša akcepts. Pretējā gadījumā operatīvās darbības pasākumu veikšana ir jāpārtrauc.


Tā ar to nieku melšanu...

Atbildēt

hmm ®

29.03.2011. 01:52

Strīķes faniem par nelaimi, likums nenosaka efefu pieņēmumus un garāmgājēju apgalvojumus par vērā ņemamiem. :D
Tieši tāpat likums neierobežo knābja priekšnieka tiesības operatīvo darbību veikšanā. Pretējā gadījumā knābēniem to nāktos lieliem burtiem ierakstīt savā atbildē un, kas trakākais - atzīt, ka arī Strīķes pistoļvicināšanas aktivitātes (juridiskā valodā - operatīvās darbības) ir bijušas caur un cauri nelikumīgas, jo likums, kā redzams, knābja priekšniekam un viņa vietniecei paredz vienādas tiesības.

Atbildēt

garāmgājējs

28.03.2011. 23:47

Precīzi: Vilnītis nevar neko nemaz "rosināt" vai lūgt, jo principā nav un nevar būt "KNAB darbinieks, kurš veic operatīvo pārbaudi..."
Mulsina cits apstāklis: Augstākās tiesas priekšsēdētaja unikālās pilnvaras...Tas ir vienīgais personāžs Latvijā, kurš gan teorētiski gan praktiski var jebkuras operatīvās darbības pret Latvijas kabatu partiju īpašniekiem pilnībā neitralizēt, savlaicīgi tos brīdinot...
Ņo otras puses šīs amatpersonas apstiprināšana Saeimā nemaz nav iespējama bez šo kabats partiju atbalsta...

Atbildēt

paija

28.03.2011. 23:39

Nepamatota operatīvas izstrades lietas ievešana vai nelikumīga telefonsarunu noklausīšnas ir ktiminalnoziegums un nekadas specialas instrukcijas par atteikšanos tas pildīt to nav vajadzīgas. Pat kara laikā noziedzīgas paveles izpildisana ir noziegums. Tas ir visparejs princips. Kriminallikuma 34.p.nosaka,ka persona atbrīvojama no atbildības tikai tad,ja tā nav apzinajusies pavēles vai rīkojuma noziedzīgo raksturu un tas nav bijis acīmredzams. Ja Vilnīša rīcībā būtu parbaudītas un noformētas operatīvās ziņas , tad viņa rīcība būtu likumīga. Acīmredzot tadu nav,citADI jau nebūtu strīds par pieradījumiem.

Atbildēt

No reply

28.03.2011. 23:08

Paldies. Atslēgas teikums, šķiet, ir šis: „(..) operatīvās darbības pasākumu organizācija, metodika un taktika ir valsts noslēpums.” Beidziet mocīt Strīķi un Jurašu - viņi neko nepastāstīs.
Interesanti, vai KNABam nav arī kāds noslepenots iekšējais normatīvais akts par darbinieku tiesībām un pienākumiem. Tas tā vairāk saistībā ar tēzi, ka darbinieks nevar atteikties no vadītāja rīkojuma izpildes, ja viņam rodas aizdomas par tā tiesiskumu.

Atbildēt

paija

28.03.2011. 22:57

To jau varēja sagaidīt. Uz lielako daļu jautajumu pats varejat atrast atbildi internetā publicetajos likumos , KO tad vēl vajadzēja skaidrot? VAru piebilst,ka visus dokumentus gastavo operatīvais darbinieks , tā var būt jebkura KNAB amatpersona, kas ar attiecīgo lietu stradā , un sankcionē personas,kas noradītass likumā. Ja operatīvo lietu izbeidz, visi iegūtie materiāli paliek pie lietas, DAžI gan mēdz iemest Lapsas pastkastītē,

Atbildēt

efef

28.03.2011. 22:53

Mjā.

KNAB te skaidri pasaka, kāpēc Vilnīša kunga lūgums (ja tāds bijis) kaut ko noklausīties, ir nelikumīgs.

"Telefonsarunu noklausīšanās tiek sākta pēc Augstākās tiesas tiesneša akcepta saņemšanas. To var rosināt attiecīgais KNAB darbinieks, kurš veic operatīvo pārbaudi, un to apstiprina KNAB priekšnieks vai priekšnieka vietnieks (korupcijas apkarošanas jautājumos)."


Pieņemu, ka operatīvo pārbaudi var veikt tikai attiecīgā nodaļa, nevis Vilnīša kungs viens pats. Tātad, ja Vilnīša kungs lūdz to darīt, tas jau uzreiz ir nelikumīgi. Jāsāk ar operatīvās pārbaudes uzsākšanas pamatojumu.

Tā kā nevajag te melst niekus, ka tas būtu likumīgi.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Dieva valstība

FotoJānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko kalpošanu un kļuva par ļoti ievērojamu Dieva Vārda sludinātāju.
Lasīt visu...

21

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

FotoRektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot, ka likuma grozījumus, ko Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi ar mērķi ieviest augstskolās padomes, uzskata par juridisku brāķi. Likumprojekta zemo kvalitāti apliecina fakts, ka dažādu institūciju iebildumi pret to izziņā apkopoti uz 570 lapām. Likumprojekts Saeimā ir būtiski jāuzlabo, un augstskolu pārstāvji aktīvi iesaistīsies šajā procesā.
Lasīt visu...

18

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

FotoAr nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) aicinājusi Latvijas Televīziju "savos redakcionālajos lēmumos neveidot papildus konkurenci komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem". LTV lūgusi Eiropas Raidorganizāciju apvienību (EBU) un Konkurences padomi sniegt savu vērtējumu par radušos situāciju. Latvijas Televīzija uzskata, ka NEPLP aicinājums ir ne vien nekorekts un liek domāt par mēģinājumiem ietekmēt sabiedriskās televīzijas redakcionālo neatkarību, bet arī uzskatāmi demonstrē NEPLP ieienteresētību komercmediju interešu aizstāvībā.
Lasīt visu...

21

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

FotoLatvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu ietekmē. Ne mazums no jūras un sauszemes ieradās dažādi pirātiskie ieklejotāji. Un šo kungu valdīšanas vai ietekmes laikā izveidojās arī atsevišķu Latvijas zemes nostūru reliģiskās, kultūras un valodas tendences, ko tagad apzīmē par kultūrvēsturiskiem novadiem, ko saistībā ar novadu reformu izceļ, šķeļ un sadala Latviju un nu jau virza likumus un normas, lai ierādītu katra šī “novada” administratīvās robežas.
Lasīt visu...

13

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

FotoŠajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās projektā iestrādājamās nejēdzības.
Lasīt visu...

21

Tas apdraudēs dzīvības

FotoVeselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem.
Lasīt visu...

8

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

FotoKā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie Jums saistībā ar Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) likumprojekta pieņemšanas gaitā Saeimā izvērsto dezinformācijas kampaņu, kurā esat tikuši aicināti balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Rēzeknes novadā, nevis Madonas novadā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums. Un Jums un mums...

Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...

Foto

Tiek pārkāptas kaucošo motoru trokšņa ietekmes zonā dzīvojošo iedzīvotāju Satversmē noteiktās cilvēktiesības

Ne tikai jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 veicina nāves gadījumus, bet arī „...69 000 cilvēku...

Foto

Latvijā ir padevīga tauta, kas lieto vārdus, kuri "negriež" ausīs nevienam, un bāž galvu smiltīs

Mums Latvijā ir bijuši visvisādi "laiki". Vieni no senākajiem bija "vācu...

Foto

Izlaidums pandēmijas laikā: neviens tiesību akts neparedz vecāku tiesības piedalīties sava bērna izlaidumā

Tiesībsargs aicina IZM izstrādāt vadlīnijas par izglītības iestāžu izlaiduma pasākuma organizēšanu, ievērojot Covid-19...

Foto

Kad TAS beigsies?

Ārkārtas stāvokļa ieviešana ir ļoti būtisks solis, jo ietekmē visus valsts iedzīvotājus. Ņemot to vērā, būtu tikai normāli, ja valdība mūs informētu, kādiem...

Foto

Bondara situācijā būtu jāatkāpjas jebkuram

Progresīvie uzskata, ka pēc trešās instances nelabvēlīgā sprieduma maksātnespējīgās Latvijas Krājbankas lietā Mārtiņam Bondaram ir jāatkāpjas no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja...

Foto

Kāpēc mūs uzskata par idiotiem?

Izskaidrojiet man. Es tiešām nesaprotu. 1. Epidemiologs (infektologs) Uga Dumpis neuzskata, ka visiem publiskās vietās obligāti sejas maskas būtu jānēsā. Un...

Foto

Aicinu mūsu gejus: jo vairāk palīdzēsiet aizsargāt daudzbērnu mammu un tēti, jo mazāk jums nāksies izmantot retoriku - mūs diskriminē

Ugunsdzēsēju un glābēju diena. Apsveicu! Taču...

Foto

Žurka Sparāns, JKP, Lembergs, valsts noslēpums un izzagšana, Kalnozola uzstājība, Pelēkie spēki un Tautas vara

Liels paldies M.Kučinska, J.Maizīša un N.Mežvieta kungiem, ka esat izķēruši žurku,...

Foto

Viendzimuma pāru kopdzīves regulējuma tiesībpolitiskā problemātika (pilnā versija, bez cenzūras)

2014. gada nogalē Latvijas juristu, politiķu un sabiedrisko darbinieku aprindās arvien biežāk sāka skanēt viendzimuma attiecību...

Foto

Kamēr pasaule cīnās pret netīriem miljardiem, tikmēr mums ir tikai “otkati” un nodokļu nemaksātāji

Cīņai pret nelegālās naudas legalizāciju pēdējo gadu laikā pasaulē pievērsta pastiprināta uzmanība....

Foto

Valsts naudu nedrīkst ieguldīt tur, kur nebūs pietiekamas atdeves

Igaunija, Latvija un Lietuva ir izveidojušas "mazo Šengenas" telpu Eiropā – telpu bez iekšējām robežām. No šodienas...

Foto

“Izdzīt četrgadīgu bērnu no tiesas zāles”: ieraksts no tiesas sēdes

Koronavīrusa pašizolācijas un attālinātā darba laikā bez ierobežojumiem turpinās Aivara Lemberga tiesāšana, kura norisinās pietiekami lielā...

Foto

Kāpēc jums jātic, ka mēs visu izdarījām ļoti laikus un ļoti labi, bet pie visa vainīgi tikai apstākļi

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju, kas radījusi šaubas...

Foto

Vienkārši par sarežģīto: tikai tautiska, suverēna, pēc nacionālisma principiem veidota valsts var būt par pamatu īstas demokrātijas pastāvēšanai

Reizēm mēs pārāk sarežģīti runājam par vienkāršām lietām....

Foto

Par 2. Pasaules karu, 9. maiju, Latviju, latviešiem, krieviem un vēl šo to

Šodien ir divas aktualitātes - pasaules tautu celšanās cīņā pret "kovida" mega afēru,...

Foto

Kopā ar kinologiem un hipologiem mēs 9. maijā lieliski pastrādājām

“Ministru kabineta izdotais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu neierobežo cilvēku tiesības individuāli apmeklēt jebkuru piemiņas vietu,...

Foto

Pārdomas par Covid - 19 afēru un ne tikai...

Mani draugi un tuvinieki var liecināt, ka sākotnēji, kad vēl nebija pietiekami daudz informācijas, es pret jauno...

Foto

Nepazaudēt Latvijas ekonomikas kodolu

COVID-19 krīze pasaules ekonomikā ienesusi krietnu devu nenoteiktības, sašūpojusi ierastās piegāžu ķēdes un patēriņa tirgus. Atsaukšos uz Alberta Einšteina teikto: “Kad tiek...

Foto

Bērniem invalīdiem nav naudas, 250 tūkstoši PR pakalpojumiem "APar" kampaņas veidotāja sievai gan ir

Tātad. C19 kļūst ļoti bīstams pēc 24.00, tad visam būs jābūt ciet....

Foto

Kurš normāls cilvēks dzird Dieva balsi un uzklausa aicinājumu glābt dzimteni no okupantiem?

Šorīt pa radio skanēja raidījums, kurā tika uzskaitītas visas iespējamās Žannas d'Arkas psihiskās...

Foto

Kam nāk smiekli, var pasmieties, bet šī ir mana prognoze par tuvāko nākotni

Kādreiz es izklaidējos ar troļļu kaitināšanu vienā no lielākajiem ziņu portāliem Latvijā. It...

Foto

Teorijā Latvija ir brīva valsts, praksē tā nav

Man nav nekādas saistības ar aktīvistiem, kas tika aizturēti pie Brīvības pieminekļa. Man nav skaidri šo cilvēku motīvi....

Foto

Koku ciršana Ziepniekkalnā ir ķecerīga rīcība: vēstule Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudzei

Daudziem Ziepniekkalnā viens no sāpīgākajiem notikumiem ir atļauja masveidā nocirst kokus, cik lasāms presē –...

Foto

Aicinu atcerēties, cik daudz pacietības ir mūsu tautā

Tautas vēsturiskajā likteņgaitā ir brīži, kuros summējas pašas būtiskākās, eksistenciālākās izvēles. Tad lemtais un paveiktais uz ilgiem laikiem...

Foto

Ko mums nozīmē 4. maijs?

Precīzākā un īsākā atbilde uz šo jautājumu iekodēta pašā svētku nosaukumā – "Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas diena". Tāds formulējums valsts kalendārā...

Foto

Vai tiešām vajag, par nākotni nedomājot, atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas?

Rakstu saistībā ar savu reālu sirdssāpi par valdības publiskoto informācija, ka ekonomiku sildīs ar 75 miljoniem...

Foto

Vienotā likteņkopībā un vienotā gribā pašnoteicās visa latviešu nācija

Mīļie draugi! Demokrāti! Sirsnīgi jūs visus sveicu šodien mūsu demokrātijas pirmā gadsimta svētkos! Šodien aprit tieši gadsimts,...

Foto

Kur Latvijas valstij ņemt naudu? No cilvēkiem, kuriem tā ir?

Mūsu valsts ir nabadzīga, jo tajā piekopj atņemšanas un represiju politiku. Uz šīm pārdomām mani pamudināja...

Foto

Kā krīzē klājas vienkāršajai tautai, un cik taisnīgi mūsu valdības aparāts palīdz cilvēkiem pārvarēt krīzi

Dīkstāves pabalstus atsaka nodokļu nemaksātājiem? Prēmijas maksā visiem par papildu darbu...

Foto

Man kā Saeimas loceklim ir nodarīts pāri

Latvijas Republika ir neatkarīga demokrātiska republika, kurā Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai, kura vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās...

Foto

Pasaka par loģiskās domāšanas attīstību

Pasakās, kuras paredzētas bērniem, labais vienmēr uzvar ļauno. Loģiskās domāšanas vidē izaugušais bērns kļūst par pieaugušo, kuram ir prasība, lai pareizais...

Foto

Krīze – iespēja drosmīgiem lēmumiem

Kā jau katra krīze, tā ir ne tikai lielāka vai mazāka ķibele, bet arī zināmā mērā iespēja. Šoreiz manas pārdomas par...

Foto

Globālās identitātes amoka skrējiens

Pandēmijai “Covid-19” lepni piestāv pārnestā nozīmē lietotas runas figūras. Tajā skaitā lepni piestāv alegorija “amoka skrējiens”. Alegorijas konkrētais tēls ir psihiskais traucējums vārdā...

Foto

Ekonomiskais vīruss

Ekonomikas izaugsmes bremzēšana, darbaspēka trūkums, algu lielāka izaugsme par darba ražīgumu - tie bija daži no jaunas ekonomiskās krīzes vēstnešiem, ko uzņēmēji un ekonomisti...

Foto

Dabas aizsardzības sistēmas reforma ir aizsegs nezaļu lobistu atbalstam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra Jura Pūces (A/PAR) steidzīgās reformas valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā,...

Foto

Valdība, attopies

Neesmu nekāds profesors, esmu parasta "skrūvīte", kas strādā valsts pārvaldē un dzīvo no algas līdz algai. Bet vēlos padalīties ar dažām pārdomām par šodienas...

Foto

Vai var uzticēties Aigaram Strupišam kā Augstākās tiesas priekšsēdētāja amata kandidātam

Nododu publicēšanai pēdējos safabricēto disciplinārlietu tiesnešu disciplinārtiesas safabricētos lēmumus, no kuriem redzams, kā vienā gadījumā...

Foto

BVKB ietaupīja vairāk nekā 50%, uzstādot GPS, - paraksties par likumdošanas iniciatīvu

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) 2018. gada sākumā lietoja 16 automašīnas un mēnesī patērēja 1600...

Foto

Kad Viņķele ļurina tukšu kā zariņu govs par savām orbītām

Noskatieties vēlreiz uzmanīgi Facebook publicēto video ar Viņķeli! Viņa vairākkārt saka, ka ministrijas ierēdņi no janvāra strādā “pastiprinātā...

Foto

Miljons eiro, lai korumpētu presi

Informācijas nozari ir būtiski skārusi Covid-19 krīze. Laikā, kad cilvēki paliek mājās, drukātās preses pārdošanas apjomi neglābjami samazinās. Lai ierobežotu epidēmiju,...

Foto

No kā vajadzētu mācīties mūsu politiķiem un ierēdņiem

“Unikāli! Tā kā Valkā mazturīgos, trūcīgos un daudzbērnu ģimeņu bērnus sākām ēdināt pirms MK noteikumiem, Izglītības un zinātnes...

Foto

Tas jaunais laiks, kas šalkās trīs... Pārdomas par zināmo nezināmajā

Dārgo lasītāj, ja vēlies viedokli par mūsu valdības pareizo/nepareizo rīcību epidēmijas laikā, infekcijas izplatības datu patiesumu/nepatiesumu...

Foto

Iebilstam pret Kalnciema kvartāla izpostīšanu

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijai, Rīgas pilsētas būvvaldei, RD Satiksmes departamentam no Āgenskalna iedzīvotājiem: lūdzam nelikvidēt kokus Āgenskalnā un rūpēties par...

Foto

Kas ir mana Galileja?

Dārgie brāļi un māsas Kristū. Jūdiem bija paraža pēc apbedīšanas vēl trīs dienas apciemot kapu, lai pārliecinātos, ka aizgājējs patiešām ir miris;...

Foto

Covid-19 pandēmijas aizsegā notiek mēģinājums iznīcināt iepakojuma depozīta sistēmu

Depozīta sistēma ir ražotāju atbildības sistēma – tas ir veids, kādā ražotāji nodrošina tiem uzlikto pienākumu izpildi...

Foto

Optimisma nomācošā aura

Sabiedrībā ir cilvēki, kuru amata pienākums ir izstarot optimismu. Sabiedrība no viņiem gaida vienīgi optimistiskus izteikumus. Taču tam nav jābūt sentimentāli šķebīgam optimismam...

Foto

Šis piebremzētais laiks un īpatnējās Lieldienas būs jauna, vienojoša pieredze mūsu likteņkopībā un iespēja apzināties garīgo brīvtelpu

Mīļie Latvijas cilvēki! Ir Lieldienu laiks. Mēs to sagaidām...