Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) tomēr reaģēšotuz kāda iedzīvotāja iesūtīto informācija, kas liecinājusi par partijas Vienotība aģitācijas materiālu atrašanos valsts institūcijas - Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta telpās. Informācija jau esot nodota "atbildīgajām struktūrvienībām izvērtēšanai".

Kā jau informēts, Pietiek lasītājs Dzintars Vienotības "žurnālu" kaudzīti bija pamanījis Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta telpās un kopā ar fotoattēliem nosūtījis KNAB šādu vēstījumu:

"Labdien, KNAB. Šodien ieraudzīju partijas Vienotība informatīvos materiālus Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta telpās pie ieejas (caurlaides) uz galda, novietotas redzamā vietā ikkatram paņemšanai. Ja nekļūdos, tad likums šādu vēlēšanu aģitāciju aizliedz. Domājams, ka Jūsu politiski neitrālā (kā tam vajadzētu būt) iestāde novērsīsiet šo likumpārkāpumu un sodīsiet par šo pārkāpumu partiju? Ar cieņu, Dzintars."

Uz šo vēstuli Pietiek lasītājs bija saņēmis KNAB atbildi, ka biroja darbinieki nespējot fotogrāfiju failus, bet uz atkārtoto elektroniskā pasta vēstuli nekāda atbilde vairs vispār neesot saņemta. "Aizsūtīju uz KNAB pirmo vēstuli, saņēmu, ka viņi nevar atvērt pielikumu, uzreiz aizsūtīju otru vēstuli. Kopš tā brīža neesmu saņēmis no KNAB nekādu atbildi," informē Pietiek lasītājs.

Sākotnēji uz Pietiek jautājumu par to, kāpēc birojs nav reaģējis uz šīm ziņām, KNAB preses pārstāvis pēc dienu ilgām pārdomām paziņoja, ka šonedēļ uz šādu jautājumu atbildēt KNAB vadība nespēšot. Taču pēc Pietiek publikācijas trešdien no KNAB tika saņemts jau cits skaidrojums - birojs uz saņemtajām ziņām tomēr reaģēšot:

"Paskaidrojam, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (turpmāk –
Birojs) šo iedzīvotāja sniegto informāciju saņēma un nodeva atbildīgajām
struktūrvienībām izvērtēšanai. Savukārt, ņemot vērā to, ka informācijas
iesniedzējs nebija izteicis jebkādus lūgumus, kā arī nebija devis norādes,
ka vēlas saņemt atbildi, Birojs viņam atbildi nesniedza.

Atbildot uz Jūsu jautājumu par to, ka Birojs nav reaģējis uz sniegto informāciju, paskaidrojam, ka Birojs savas kompetences ietvaros priekšvēlēšanu perioda laikā kontrolē priekšvēlēšanu aģitācijas apmaksas ierobežojumu ievērošanu, kā arī ierobežojumu ievērošanu saistībā ar administratīvo resursu izmantošanu priekšvēlēšanu aģitācijas veikšanai.

Savukārt policijas pienākums ir pārbaudīt jebkurus faktus vai ziņas par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas izvietošanas noteikumu pārkāpumiem - ierobežojumu ievērošanu saistībā ar telpām, kurās atrodas valsts un atvasinātu publisku personu institūcijas un kapitālsabiedrības, kurās valstij vai atvasinātām publiskām personām pieder vairāk nekā 50% kapitāla daļu (akciju), kā arī šādu ēku koplietošanas telpās izvietotajiem un izplatītajiem priekšvēlēšanu aģitācijas materiāliem, un citiem priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumiem, kas saistīti ar minēto telpu izmantošanu priekšvēlēšanu perioda laikā.

Birojs joprojām ir pateicīgs jebkuram iedzīvotājam, kas ziņo par priekšvēlēšanu aģitācijas apmaksas kārtības pārkāpumiem, bet gadījumos, ja iedzīvotāju rīcībā ir konkrēti fakti vai ziņas par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas izvietošanas noteikumu pārkāpumiem, lūdzam informēt policiju."

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...