Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki otrdien, 17. jūnijā veikuši kratīšanu Uģa Magoņa daudzus gadus vadītajā valsts akciju sabiedrībā Latvijas Dzelzceļš, - šīs Pietiek rīcībā esošās ziņas apstiprināja informēti avoti šajā valsts uzņēmumā.

Lai gan daudzu gadu garumā jautājumus izraisījušas VAS Latvijas Dzelzceļš (LDz) vadošu amatpersonu darbība un ienākumi no saimnieciskās darbības, KNAB veiktās operatīvās darbības vismaz saskaņā ar sākotnējo informāciju nav saistītas ar valdes locekļu vai augstistāvošu amatpersonu darbību.

Kratīšana otrdien veikta kādas vidēja līmeņa LDz amatpersonas darba vietā, kura, pēc Pietiek rīcībā esošās oficiāli pagaidām neapstiprinātās informācijas, saistīta ar vidējiem un nelieliem šī valsts uzņēmuma iepirkumiem. Pašlaik tiek apgalvots, ka KNAB uzmanību piesaistījušais LDz darbinieks bijis saistīts ar iepirkumiem, kas saistīti, piemēram, ar uzņēmuma remontdarbiem.

"Viņš nodarbojās ar sīkiem un vidējiem uzņēmumiem, viņa vārds vadībai neko neizsaka," Pietiek neoficiāli komentēja avots uzņēmumā, kurš nevēlējās minēt personas, pie kura veikta kratīšana, vārdu un ieņemamo amatu, jo pašlaik LDz valdot neskaidrība par notikušā iemesliem un pamatotību. Arī LDz darbinieka statuss un viņam inkriminētais nodarījums līdz ar to šobrīd vēl nav zināms.

Pēc neoficiālas informācijas no uzņēmuma iekšienes KNAB darbinieki negaidīti ieradušies LDz, bet korupcijas aizdomu skartā darbinieka mājvietā kratīšana nav veikta. Ar kādiem konkrēti iepirkumiem vai uzņēmumiem saistīta kratīšana, netiek atklāts, apgalvojot, ka šādas informācijas pagaidām nav.

KNAB veikta kratīšana tik ietekmīgā un politiski jutīgā valsts uzņēmumā kā LDz nav ierasta lieta, tādēļ fakts, ka tā skārusi zemāka līmeņa darbinieku, nevis kādu no vadības, kuluāros trešdien tika interpretēta kā "sveiciena nodošana Magonim". Satiksmes ministrijas, kas ir LDz valstij piederošo kapitāldaļu turētāja, vadībā par uzņēmuma nonākšanu KNAB redzeslokā trešdienas pievakarē Pietiek teicās neko nezinām.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...