Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nav saskatījis neko sliktu Jūrmalas domes priekšsēdētāja Gata Trukšņa rīcībā, pirms gada iedzīvotājiem dalot cirka ielūgumus, ko bija sagādājis kāds pašvaldības partneruzņēmums, taču tagad ķēries pie Trukšņa rīcības izvērtēšanas, šādus pašus ielūgumus kopā ar personisku apsveikumu dāļājot arī pirms šīs gadu mijas.

Pirms gada atklājās, ka vairāk nekā divi tūkstoši jūrmalnieku ģimeņu ar bērniem saņēmušas dāvanu - biļeti vienam bērnam un vienam pieaugušajam uz Ziemassvētku eglīti Rīgas cirkā, turklāt ielūgumiem bija pievienota kartīte ar personīgu apsveikumu no Trukšņa.

Truksnis pats toreiz skaidroja, ka pie viņa "ar iniciatīvu" vērsušies kāda uzņēmuma pārstāvji, kuri gribējuši svētkos "izdarīt labu cilvēkiem" un tāpēc izdomājuši, ka labākais biļešu izplatītājs varētu būt Jūrmalas mērs. Pašvaldībai tas neko neesot izmaksājis, savukārt Truksnis ieguldījis apmēram 1000 latu.

Tad noskaidrojās, ka labdari bijuši nevis no paša Rīgas cirka, bet gan SIA Artikul Entertainment, kas cita starpā organizē arī pasākumus Jūrmalas koncertzālē Dzintari, par kuras pārvaldīšanu un cenu politiku lemj Jūrmalas mērs.

Pagājušā gada sākumā KNAB apgalvoja, ka nekavējoties un stingri izvērtēšot Trukšņa darbības atbilstību likuma prasībām, dāvinot iedzīvotājiem cirka biļetes, kas saņemtas no personas, kura veikusi darījumus ar Jūrmalas kapitālsabiedrībām. Taču gada laikā nekāds KNAB ziņojums par pārbaudes rezultātiem tā arī netika publiskots.

Nu KNAB skaidro, ka pārbaudes rezultātā neesot konstatējis "faktus, kas liecinātu, ka Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs, 2012.gada nogalē izplatot Jūrmalas pilsētā dzīvojošiem bērniem no maznodrošinātām ģimenēm SIA Artikul Entertainment bezmaksas biļetes (ielūgumus) uz Rīgas cirkā 2012.gada 22.decembrī rīkoto pasākumu Lielo Ziemassvētku eglīti, būtu pieņēmis neatļauto dāvanu vai ziedojumu un būtu pārkāpis likumā „Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” valsts amatpersonām noteiktos ierobežojumus un aizliegumus".

Taču šīs pārbaudes rezultātu publiskošanu KNAB neesot uzskatījis par nepieciešamu, jo KNAB sabiedrība jāinformē tikai par valsts
amatpersonas darbībā konstatētajiem minētā likuma pārkāpumiem, bet, "tā kā šajā gadījumā netika konstatēti pārkāpumi amatpersonas darbībā atbilstoši likumā „Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” noteiktajam, KNAB informāciju par pārbaudes rezultātiem mājaslapā neievietoja".

Kā izriet no KNAB apgalvojuma, iepriekšējās pārbaudes beigšanās bez rezultātiem gan neatturēšot biroju no Trukšņa rīcības izvērtēšanas arī tagad. "Informējam, ka KNAB savas kompetences ietvaros izvērtēs publiski izskanējušo informāciju saistībā ar Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja šā brīža darbību, dāvinot cirka biļetes un apsveikumus iedzīvotājiem," nu skaidro KNAB.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Es negribu lekt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

FotoManā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai divas reizes, kad esmu vēlējusies, lai man būtu savs sabiedrisko attiecību konsultants, jo pati nezinu, kā vispareizāk būtu reaģēt publiski nepatīkamā situācijā. Abas šīs reizes ir saistītas ar Brīvdabas muzeju. Tā kā man nav ne konsultanta, ne citu kanālu, es atļaušos izmantot savu privāto Facebook kanālu un iespējami racionāli un vienkārši izskaidrot aktuālo situāciju no sava skatupunkta, jo jūtu, ka tagad tas ir nepieciešams.
Lasīt visu...