Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pavisam nesen publicēju pirmo sarakstu ar Latvijas advokātu birojiem un to pārstāvjiem, kuru darbība, kā es uzskatu, ir vērsta uz to, lai dažādos veidos atbalstītu un pārstāvētu Putinas režīma intereses ne tikai Latvijā (pietiek.com/raksti/krievijas_rubli_nesmird__tos_mazga_latvijas_advokatu_biroji).

Šeit un turpmāk paužot savu viedokli, mazliet atkārtošos, ka, ņemot vērā starptautiskās sankcijas, kas ir ieviestas pret Krieviju saistībā ar karu Ukrainā, Putinam pietuvinātie izmanto savus cilvēkus visā pasaulē, lai tās apietu. Ar nožēlu jāatzīst, ka arī Latvija ir iekļuvusi to valstu sarakstā caur kurieni Krievija apiet sankcijas un tas ir pamanīts arī starptautiskajā vidē. Tādā veidā turpinot, Latvijai atkal ir lielas izredzes tikt kārtējā starptautiskajā pelēkajā sarakstā.

Lai apietu sankcijas, ir jābūt pietiekami kompetentai izpratnei gan par nacionālajiem tiesību aktiem, gan arī par gana specifiskām starptautiskajām tiesību normām, un šādas specifiskas zināšanas piemīt tikai juristiem vai finansistiem. Un pietiekoši kompetentās iestādēs jau ir iezīmējušies konkrēti Latvijas advokātu biroji, kuri strādā Kremļa interesēs un palīdz apiet sankcijas. Tāpēc turpināsim publicēt Latvijas advokātu birojus un konkrētus Latvijas advokātus, juristus, kā arī finansistus, kuri ir pārdevušies Kremlim.

Jāatzīmē, ka šajā sakarā daudzi aizstāves šajā sarakstā minētās personas, norādot, ka advokātu nedrīkst saistīt ar klientu, jo advokāts dara savu darbu. Taču šeit ir kāda būtiska piebilde: ļoti iespējams, ka šajā sarakstā minētās personas sniedz atbalstu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā, sniedzot padomus un informāciju.

Šo ekskluzīvo sarakstu, kura personāži ļoti, ļoti nealkst sabiedrības uzmanības, turpināsim publicēt. Atgādināsim, ka saskaņā ar Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likuma 17. pantu konkrētām personām ir noteikts ziņošanas pienākums par sankciju pārkāpšanu vai to mēģinājumu.

Ivars Grunte – advokātu biroja “TGS Baltic" vadošais partneris

Latvijas advokatūras veterāns, kurš ilgstoši nodarbojies ar KF oligarhu un specdienestu naudas atmazgāšanas operācijām caur Latvijas finanšu sistēmu. Jau kopš deviņdesmito gadu sākuma viņš ir tuvs prokremliskā oligarha Andra Šķēles biznesa interešu pārstāvis, un šobrīd viņš atrodas Šķēlem un Ainaram Šleseram piederošās bankas AS “Industra Bank” padomē (banka izveidota ar primāro mērķi “apkalpot” Krievijas naudu un tiek izmantota sankciju apiešanai). Iepriekš cieši sadarbojies (bija kopīgs advokātu birojs) ar vēl vienu Šķēles advokātu un interešu pārstāvi – Jāni Lozi, kurš aktīvi darbojās un bija apsūdzēts digitālgeitas afērā. Ivars Grunte ir ļoti tuvās un draudzīgās attiecībās ar bijušo VDK virsnieku Juri Savicki. Abi daudzus gadus kopā darbojas Latvijas Tenisa savienībā. Turklāt Ivars Grunte ir attīstījis ļoti spēcīgu draudzību ar vēl vienu Latvijai īpaši nelojālu advokātu, un tas ir Mihails Černousovs, kurš ir bēdīgi slavenā Jāņa Ādamsona advokāts. Mihails Černousovs padomju laikos strādāja tiesībsargājošās institūcijās un pēc Latvijas neatkarības atgūšanas visticamāk turpināja strādāt Krievijas specdienestu labā, bet jau kā Latvijas Privātdetektīvu un apsardzes dienestu federācijas prezidents. Cik esmu pamanījis, KF varai pietuvinātie žurnālisti un masu mediji dažkārt izmanto Ivaru Grunti, lai ietekmētu sabiedrisko domu.

Jurijs Baibakovs – advokātu birojs SIA „ZAB JB”

Apkalpo Krievijas organizētās noziedzības intereses Latvijā un pats ir ļoti cieši saistīts ar organizēto noziedzību un būtībā ir tās dalībnieks. Jurijam Baibakovam ir vairāki sadarbības partneri Valsts policijā, respektīvi, arī šie policisti varētu būt uzskatāmi par līdzdalībniekiem. Jurija Baibakova tēvs Boriss Baibakovs bija augsta līmeņa padomju varas funkcionārs (Rīgas pilsētas komitejas otrais sekretārs, pabijis arī citos augsts amatos) un tuvs draugs un kolēģis Valērijam Karginam.

Varis Klotiņš – advokātu birojs SIA „Klotiņi & Serģis”

Latvijas advokatūras veterāns, kurš strādājis padomju varas tiesībsargājošās institūcijās un bijis lojāls okupācijas varai, kā arī visticamāk darbojies padomju varas drošības iestāžu labā. Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas viņš visdrīzāk arī turpina strādāt Krievijas drošības iestāžu labā pārstāvot Krievijas ietekmes aģentu Latvijā intereses un pēc vajadzības nodrošinot aizstāvību tiesvedībās ( līdz šim konstatētie Klotiņa klienti: Aigars Meļko – “Latvenergo” viceprezidents (korupcija), Aivars Lisenko – Bērnu slimnīcas direktors, “Tautas partijas” kasieris (korupcija), Leons Bemhens – “Rīgas Satiksme” vadītājs (korupcija), Jurģis Liepnieks – bijušā premjera Andra Šķēles padomnieks (korupcija), Uģis Magone – “Latvijas Dzelzceļš” vadītājs (korupcija).

Ivo Klotiņš – advokātu birojs SIA „Klotiņi & Serģis”

Vara Klotiņa dēlēns Ivo šobrīd darbojas kā “Latvijas Gāzes” advokāts. Galvenais pienākums – lobē sankcijām pakļautās Krievijas gāzes kompānijas “Gazprom” intereses Latvijā.

Sergejs Hidašeli – advokātu birojs “ACTIUM”

Advokāts, kurš, manuprāt, nepārprotami ir lojāls Krievijas Federācijai. Savukārt Putina vēstniecība Latvijā viņu prezentē kā advokātu, pie kura vērsties Krievijas Federācijas pilsoņiem, ja nepieciešama juridiskā palīdzībā Latvijā. Viņš ir bieži manīts, apmeklējam juridiskos forumus Krievijā, droši vien – lai gūtu zināšanas, kā efektīvāk lobēt tādas izmaiņas Latvijas normatīvajos aktos, kas apgrūtinātu naudas atmazgāšanas operāciju izmeklēšanas procesu, tādējādi palīdzot Kremļa saimniekiem apiet starptautiskās sankcijas.

Dmitrijs Skačkovs – advokātu birojs “ACTIUM”

Advokāts, kurš, manuprāt, ir lojāls Krievijas Federācijai. Arī viņu Kremļa vēstniecība Latvijā prezentē kā advokātu, pie kura vērsties Krievijas Federācijas pilsoņiem, ja nepieciešama juridiskā palīdzībā Latvijā. Apmeklē juridiskos forumus Krievijas Federācijā un lobē tādas izmaiņas normatīvajos aktos, kas apgrūtina izmeklēšanas pret naudas atmazgāšanas operācijām un sankciju apiešanu no Krievijas Federācijas puses. Nodrošina Krievijas ietekmes aģentu Latvijā intereses un arī aizstāvību tiesvedībās. Arī viņu prokremliskie žurnālisti un masu mediji izmanto, lai ietekmētu sabiedrisko domu.

Daiga Siliņa – advokātu birojs “Dāvidsons un partneri”

Advokāte, kura, manuprāt, ir lojāla Krievijas Federācijai un vada advokātu biroju, kurš vienmēr ir nodarbojies ar Krievijas interešu lobēšanu Latvijā. Iepriekšējie advokātu biroja “Dāvidsons un partneri” vadītāji Sergejs Davidsons un Aleksandrs Ogurcovs bija ilggadēji padomju varas tieslietu sistēmas darbinieki, kuri arī pēc Latvijas neatkarības atgūšanas visticamāk turpināja strādāt Krievijas drošības iestāžu labā. Daiga Siliņa ir abu iepriekšminēto advokātu skolniece un, manuprāt, aktīvi lobē Krievijas intereses Latvijā. Daiga Siliņa aktīvi strādā, lai veicinātu tādas izmaiņas normatīvajos aktos, kas apgrūtina izmeklēšanas pret naudas atmazgāšanas operācijām un sankciju apiešanu no Krievijas Federācijas puses. Arī viņu prokremliskie žurnālisti un masu mediji izmanto, lai ietekmētu sabiedrisko domu.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

21

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

Foto“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu atlaišanu no darba, kas notiks šā gada 29. septembrī. To “lika saprast” Tieslietu ministrija.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

FotoGodājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt Jūsu izloloto Uldevena senlatviešu pili Lielvārdē, bija nepatīkams pārsteigums.
Lasīt visu...

3

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

FotoLatvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs par zemi, kurā dzīvojam šodien. Mūsu senči, prasmīgi izmantojot dabas resursus, ir uzkrājuši kapitālu un radījuši pievienoto vērtību, būvējot Latviju par labklājības valsti. Kaut arī mums daudz vēl ir ko darīt cilvēku dzīves līmeņa celšanā, jāatzīst, ka nekad neesam dzīvojuši tik labi kā tagad.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Golubeva – tautas bojāejas vētrasputns

Varas bļodlaižas medijos izvilkuši no politiskās mēslaines latviskoto krievu lesbieti Mariju Golubevu. Bābiešu mīlestības priesteriene savulaik pabijusi iekšlietu ministra tronī. Tolaik...

Foto

Rezultātu nav tāpēc, ka nav mērķu un atbildīgo, – vai tas dzelzceļš, mangāns, tiesas vai ugunsgrēki...

Ziņa, ka mangāna rūdai uz Latvijas dzelzceļiem ir pienākušas beigas,...

Foto

Kas tas par ekonomiski pamatotu projektu, kura dēļ jālien parādos un jāceļ nodokļi?

Vai satiksmes ministrs ir izvērtējis un iesniedzis visas alternatīvas Rail Baltica sakarā? Manuprāt,...

Foto

Vasaļa psiholoģiskā projekcija

Cilvēkiem, reizēm veselām ļaužu grupām, ir grūti pieņemt pašcieņu traumējošus faktus. Tad ieslēdzas psiholoģiskā aizsardzība. Viens no mehānismiem ir psiholoģiskā projekcija, kad savas negatīvās...

Foto

Džordža Orvela stāsts par „Jauno Vienotību”

Orvela domas attiecas arī uz mūsdienu korumpēto partiju „Jaunā Vienotība”, kas ilgstoši vada valdību. Tāpat kā "Dzīvnieku fermā”, kur sākotnējie...

Foto

Kurš šitiem mērkaķiem iedeva granātu?

Ar Rail Baltica sarunas turpinās pa riņķi. Faktiski politiķi mēģina kaut kur nogrūst atbildību, kaut atbildīgo loks jau turpat ir - viņi paši....

Foto

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga....

Foto

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu...

Foto

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

Rail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes...

Foto

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

Ģeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz...

Foto

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem....

Foto

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

Pēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies...

Foto

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju...

Foto

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

Apritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru...

Foto

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

Ja pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums...