
“Krimas jautājums pārāk sarežģīts? Koričevas klusēšana un "Suverēnā vara" spēlē politisko pokeru Ropažos”
Pietiek lasītājs26.05.2025.
Komentāri (0)
Ropažu novadā, kur priekšvēlēšanu gaisotne kļūst karstāka ar katru dienu, viens no galvenajiem kandidātiem par krievvalodīgo balsīm – Marija Koričeva no partijas Suverēnā vara – pēkšņi nonāk pikantā situācijā. Viss ir ļoti vienkārši – viņa nespēj atbildēt uz jautājumu, kas kopš 2014. gada skan kā lakmusa tests politiskajai mugurkaula stingrībai: kam pieder Krima?
Komentētāji sociālajos tīklos uzdod šo vienkāršo jautājumu, bet atbilde neseko. Vai nu grūti atcerēties, vai arī – bažas par to, ko padomās “partneri”. Tāpēc Marija sāk ironizēt un uzbrūkt patriotiski noskaņotam komentētajam, apsaukājot to par alkoholiķi un piedevējot tām kaut kādas "hakucibācijas". Viņa apgalvo, ka nevarot atrast Krimu Ropažu novada kartē, tāpēc atbildēt nav vajadzības.
Un par “partneriem” te tiešām ir ko padomāt. Suverēnā vara, šķiet, atradusi kopīgu valodu ar labi zināmo partiju LKS (agrāk pazīstamu kā PCTVL – Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā, tautā vēl labāk atpazīstamu kā ZAPČEL). Jā, tie paši, kuru pārstāvji nereti mulsina ar savām atklāti prokremliskajām nostājām, it īpaši pazīstamais Andrejs Pagors. Bet tas netraucē startēt vēlēšanās kopā, draudzīgi plecu pie pleca vairākos novados.
Un, lai padarītu lietas vēl pikantākas, – Ropažu novadā Koričeva un Suverēnā vara startē kopā ar latviešu partiju Jaunlatvieši. Stratēģija? Visticamāk – pavisam vienkārša: caur latviskajām balsīm palīdzēt Suverēnajai varai pārkāpt 5% barjeru. Koričeva, kas acīmredzami nespēj atbildēt, kam pieder Krima, cer uz latviešu vēlētāju uzticību. Ironiski? Nedaudz. Absurdi? Drīzāk.
Tā vietā, lai skaidri izteikt pozīciju jautājumos, kas skar valsts drošību un starptautisko likumību, kandidāte izvēlas klusēt. Bet klusēšana politikā bieži vien izsaka vairāk nekā jebkurš skaļš sauklis.