Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Partiju apvienība “Attīstībai/Par” sadarbībā ar partiju “Progresīvie” iniciējuši diskriminējošus grozījumus Krimināllikumā, kas pāri citām sabiedrības grupām īpaši izcels tā dēvēto LGBT kopienu un ierobežos pārējai sabiedrībai vārda brīvību.

Šādu grozījumu mērķis ir piesaistīt konkrētajām partijām homoseksuālo cilvēku un viņu atbalstītāju elektorātu. Jāatgādina, ka šāds plāns liberālā spārna politiķiem bija jau 2017. gadā. Partijas “Latvijas Attīstībai” līderis Juris Pūce savā priekšvēlēšanu kampaņā galveno akcentu lika uz Kopdzīves likuma projektu. Tagad Pūce publikā cenšas pārlieku nerēgoties, jo nožēlojami samelojās, kad, būdams ministrs, pa blatiem centās tikt pie Rīgas autostāvvietu caurlaides sev un sievai.

Taču Pūces stratēģiskie aprēķini par homoseksuāļu un to atbalstītāju balsīm liberālajā spārnā joprojām tiek uzskatīti par gana labiem. Pūces vadībā politisko partiju apvienība “Attīstībai/Par!” kopā ar partiju “Progresīvie” cenšas pakalpot ietekmīgajām LGBT organizācijām. Vēlēšanas tuvojas, un jācīnās gan par varu pašvaldībās, gan arī pēc gada - par varas iegūšanu parlamentā. Šis ir politiskais fons “Attīstībai/Par” deputātu iesniegtajiem grozījumiem Krimināllikumā.

Ko paredz grozījumi

Grozījumus Krimināllikumā iesnieguši deputāti Vita Anda Tērauda, Marija Golubeva, Andris Skride, Dace Rukšāne-Ščipčinska, Gatis Zamurs, Inese Voika, Krista Baumane. Pagājušajā nedēļā tie aizceļojuši uz izskatīšanu Juridiskajā komisijā. Te saite uz likumprojektu un tā anotāciju. Un, lūk, kā izskatīsies attiecīgie Krimināllikuma panti, ja tajos tiks iekļauts LGBT lobistu virzītās redakcijas:

“48. pants. Atbildību pastiprinošie apstākļi

(1) Par atbildību pastiprinošiem var atzīt šādus apstākļus:

14) noziedzīgs nodarījums izdarīts rasistisku, nacionālu, etnisku, sociālās piederības, seksuālās orientācijas vai reliģisku motīvu dēļ;

150. pants. Sociālā naida un nesaticības izraisīšana

(1) Par darbību, kas vērsta uz naida vai nesaticības izraisīšanu atkarībā no personas dzimuma, vecuma, invaliditātes vai jebkuru citu pazīmju dēļ, (ja ar to radīts būtisks kaitējums,)

(3) Par šā panta pirmajā daļā paredzēto darbību, (ja tā saistīta ar vardarbību vai draudiem) ja tā izdarīta pielietojot visu veidu fizisku, seksuālu vai emocionālu vardarbību, vai draudus, vai par šā panta pirmajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu, ja to izdarījusi organizēta grupa, -

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.”

Monopols uz naida runu

Kāpēc šie grozījumi ir bīstami Latvijas demokrātijai un vārda brīvībai? Tādēļ, ka pieņemšanas gadījumā viena neliela sabiedrības grupa, kas nodarbojas ar LGBT ideoloģijas izplatīšanu, iegūs monopolu uz naida runu. Precīzāk, iegūs ekskluzīvas tiesības apsūdzēt noziegumā atšķirīgu uzskatu cilvēkus pat tad, ja nekāds kaitējums nevienam nav nodarīts, jo būtiska kaitējuma nosacījums tiek izņemts laukā. Pat tad, ja notikusi tikai domu apmaiņa, un arī tad, ja domu apmaiņa vispār nav notikusi.

Iesniedzējam, vēršoties policijā, pietiks paziņot, ka viņam piemīt neheteroseksuāla orientācija, un policija ar vislielāko bardzību vērsīsies pret homoseksuālas vai transpersonas uzrādīto heteroseksuālo personu. Arī šo un citas saturiski līdzīga rakstura publikācijas tad varēs pasludināt par naida runu, kas pelnījusi sodu līdz pat četriem gadiem cietumā. Tikai tādēļ, ka tajās sarakstīts tas, kas nepatīk LGBT propagandistiem.

Nelietis padarīts par varoni

Piemēram, var minēt Neatkarīgās publikāciju “Ģimenes jēdziena pārrakstītāji. Kas viņi ir?”

Tajā pastāstīts, kas un ar kādiem resursiem organizē viendzimuma laulību legalizēšanas kampaņu:

1) Jauno iniciatīvu un kampaņu “Dzīvesbiedri” caur saviem darbiniekiem īsteno profesionāla mediju aģentūra “Deep White”, kas tieši saistīta ar partiju apvienību “Attīstībai/Par!”

2) Iepriekšējo partnerattiecību legalizēšanas iniciatīvu ierosināja izvarotu sieviešu mobētājs Raimonds Petrovics.

Plašāk par šo personu Neatkarīgā rakstīja publikācijā “Geju tiesību cīnītājs mobējis izvarotas sievietes”.

Taču galēji liberālajos medijos šis pats personāžs, ko pat homoseksuāļu aprindās diez kā nevērtē, tagad tiek taisīts par varoni. Proamerikāniskajā izdevumā “Ir” nule ievietota Raimonda Petrovica atklātā vēstule, kurā citastarp ir teikts:

“Homofobismu Latvijā pastiprina daļa no Saeimā ievēlētajām partijām, kuras konservatīvi pauž naidu pret minoritātēm. Sociālā situācija Latvijā ir satraucoša, nepieņemama, naidam ir jāpieliek punkts!”

Par anekdoti - uz cietumu!

Nav šaubu, ka gadījumā, ja grozījumi krimināllikumā tiks pieņemti uzskatu apvienības “Attīstībai/Par/Progresīvo” un LGBT algoto lobistu izdomātajā redakcijā, šis punkts tiks pielikts. Tikai nevis naidam, bet tiesībām uz konservatīviem uzskatiem. Jebkuru rakstu, kas nav komplimentārs LGBT kopienas politiskajām aktivitātēm, varēs traktēt kā naidu kurinošu. Un jebkuru politiķi, kas pozicionējas kā konservatīvs, varēs stiept uz tiesu. Un ne jau tikai žurnālistus un politiķus. Arī garīdzniekus, kas sludina konservatīvu izpratni par ģimenes uzbūvi, kāda nu tā izriet no svētajiem rakstiem.

Kriminālprocesu varēs rosināt gan par konstruktīvu kritiku, gan anekdoti, gan bērnudārza līmeņa apsaukāšanos. Jo visi konservatīvie un nacionālisti taču ir atpalikuši muļķi, bet LGBT interešu aktīvisti vieni brīnišķīgi un progresīvi ļaudis.

Cenzūra ir aizliegta!

Šonedēļ sāksies Krimināllikuma grozījumu skatīšana atbildīgajā Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijā. Konservatīvā spārna politiķi uzskata, ka bīstamākais šajā likumprojektā ir tieši “būtiska kaitējuma” kritērija izslēgšana no 150. panta. Nacionālās apvienības deputāts Jānis Iesalnieks skaidro:

“Šobrīd nepamatoti ierosinātu krimināllietu nav tieši tāpēc, ka ir jāpierāda, ka “naida runa” tieši radījusi “būtisku kaitējumu”. Ja to izslēdz, tad policijai faktiski ir jāierosina krimināllieta pēc jebkura iesnieguma, kurā kāds kāda cita teiktajā saskatījis “naida runu”, jo sekas vairs nav jāvērtē. Vai lietu izbeigs vai ne, tas jau tad tālāk būs atkarīgs no procesa virzītāja subjektīvās attieksmes.”

Nav šaubu, ka nevienu indivīdu, nevienu sabiedrības grupu nedrīkst diskriminēt. To nosaka Satversmes 91. pants: “Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas bez jebkādas diskriminācijas.” Esošais Krimināllikums simtprocentīgi nodrošina iespēju vērsties pret jebkādas rakstura un formas diskrimināciju, ja tāda patiešām ir notikusi. Savukārt uzskatu apvienības “Attīstībai/Par/Progresīvie/LGBT” ierosinātā Krimināllikuma pārrakstīšana neizbēgami nonāks konfliktā ar Satversmes 100. pantu.

Jo: “Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.”

Pārpublicēts no neatkariga.nra.lv

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Omega vēlētāja vilšanās

FotoAizritējušajās Saeimas vēlēšanās balsoju par KPV LV, pieliekot plusiņu Aldim Gobzemam. Diemžēl, nokļūstot Saeimā, partija neattaisnoja lolotās cerības. Tās suņu būdas cerbers kļuva par Šveices blēža vaukšķi, bet pati KPV LV iekļāvās Kariņa valdībā un stāvēja pie esošo nejēdzību šūpuļa.
Lasīt visu...

12

Ja jums ir tikai gurķis, tad nevar uztaisīt gurķu un tomātu salātus

FotoDārgā Latvijas tiesu vara! Vai arī man jūs tagad jāsauc par likumdevēja varu? Rakstu, lai vaicātu, vai tiesa, ka tagad divi vīrieši varēs juridiski nostiprināt savas “ģimenes” attiecības un tikt valsts atzīti par “ģimeni”?
Lasīt visu...

15

Joku diena Evri Dej, teicēnieši gardi smej

FotoTeikas likumdošanai ir jāsoļo soli solī ar Dievzemītē notiekošajām nejēdzībām. Kad savulaik izdevu dekrētus, man prātā nevarēja ienākt, ka par uzpurņu nenēsāšanu ļaudis varēs sodīt, veseliem cilvēkiem aizliegs pulcēties un diennakts tumšajā laikā nedrīkstēs atrasties ārpus telpām, piemēram, lai izietu uzpīpēt vai ieelpot svaigu gaisu (šī absurdā norma pašreiz gan nav spēkā, taču no tās atgriešanās neesam pasargāti), tālab pilnveidoju un papildināju savus ukazus. Knariņu valdība ir laidusi pasaulē arī vairākus groteskus noteikumus auto un citu riteņratu stūrētājiem, taču kā kājāmgājējs es šajā jomā atturos izteikties.
Lasīt visu...

18

Kariņš un Pavļuts ir diskreditējuši vakcinācijas procesu un tagad grasās vakcināciju diskreditēt vēl vairāk

FotoVispirms valdība politiskas konjunktūras dēļ neiepirka vakcīnas un vakcinācija Latvijā tika novilcināta par četriem mēnešiem.
Lasīt visu...

6

Izejiet ielās, Levita kungs, sajutīsiet, ko tauta par jums domā

FotoLevits šodien runāja Saeimā. Runa bija tukša. Jautājums ir par redzējumu, Levita kungs. Par adekvātu redzējumu. Par to būs šis raksts. Mēs 30 gadus salīdzinām sevi ar sliktākajiem piemēriem. Priecājamies, ka mums iet labāk. Kā Levits šodien - ka mums IKP kritis mazāk. Es saku, ka es redzu citādāk. Un tagad par visu pēc kārtas.
Lasīt visu...

12

Tāda cilvēka viedoklis, kuram neskaidras cilmes preparāts, ko sauc par vakcīnu, nav pieņemams

FotoŠeit izteikts vienkārša cilvēka viedoklis. Cilvēka, kurš šobrīd ir pensionārs, sejas masku nenēsā un kuram neskaidras cilmes preparāts, ko sauc par vakcīnu, nav pieņemams. Protams, daudziem ir cits viedoklis un ceru, ka tam ir loģisks pamatojums.
Lasīt visu...

15

Es visu ko pieprasu un norādu, un lūdzu iedot man varu

FotoLevit, Kariņ, Pavļut, Raivi Dzintar ar saviem prievīšu varavīksnes draugiem un pārējie pie varas esošie ar Rinkēviču ložā. Nākamnedēļ ir jābūt atceltām maskām, 2 metriem, groziņiem un visam pārējam sviestam! Es to nelūdzu, es to pieprasu un norādu Jums, ka tas ir jāizdara nekavējoties. Ja pašiem bail pieņemt lēmumu, piezvaniet uz Briseli vai vēstniecību. Jums dos atļauju. Nākamnedēļ lai būtu lēmums.
Lasīt visu...

21

Ventspils paradokss: vēlētāji nomaina nevis Lembergu, bet gan... domes opozīciju

FotoPašvaldību vēlēšanas Ventspilī beigušās ar zināmu pārsteigumu: ne tajā, ka uzvaru svinēja “Latvijai un Ventspilij”, iegūstot vairāk balsu nekā visi pārējie saraksti kopā, — interesantais šoreiz redzams opozīcijas kampaņošanā un rezultātos.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Drošības līdzeklis nedrīkst tikt izvēlēts kā iebiedēšanas vai iepriekšējas sodīšanas paņēmiens

Atbilstīgi Kriminālprocesa likumam tiesībsargājošām instancēm ir pienākums vērtēt drošības līdzekļa piemērošanu saistībā ar cilvēktiesību normām....

Foto

Man vislabāk spēs palīdzēt Selma Levrence, jo viņa ir jauna, gudra, pieredzējusi un zina daudzas valodas

Pēc ilgām pārdomām par to, kas varētu kļūt par manu...

Foto

„Sargsuns” pazemīgi lūdz atlikt nodokļu reformu

Latvijas Preses izdevēju asociācija (LPIA) aicina valdošo koalīciju atlikt nodokļu reformas uzsākšanu no 2021. gada 1. jūnija. LPIA uzskata, ka...

Foto

Viss sākās ar Šleseru!

Tvnet var lasīt Re:Baltica sagatavotu propagandas rakstu, kurā skaidri tiek pateikts, ka Latvijā baznīcas nedrīkst aizstāvēt kristīgās vērtības! Esmu pārsteigts, ar kādu naidu pret Baznīcām,...

Foto

Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris Aivars Ozoliņš grauj Latvijas informācijas telpas kvalitāti

Pašlaik – Lielās dezinformācijas laikmetā – viens no svarīgiem uzdevumiem visiem, kuri darbojas informatīvajā telpā,...

Foto

Nākotnes vīzija par neiespējamo... (Turpinājums rakstam „Cilvēks nav saprātīga būtne”)

Nesen par to runāju un pat rakstīju. Šo var uzskatīt gan par turpinājumu jau teiktajam, gan...

Foto

Ceļā uz ļaužu ganāmpulku

Sākotnēji biju iecerējis rakstu ar konkrētām personālijām un pierādījumu bāzi zem katras tēzes, taču tad uzaustu milzu palagu. Turklāt  patiesība ir acu...

Foto

Vīlands piedāvā neētisku lobismu?

Ralfs Vīlands neapšaubāmi ir viens no sabiedrisko attiecību jeb tā dēvētās PR nozares dinozauriem, pamatlicējiem Latvijā. Neapšaubāmi ļoti ietekmīgs....

Foto

Cilvēks tomēr nav saprātīga būtne

Taisnība ir apgalvojumam, ka cilvēks ir divkājains primāts, kurš ietilpst zīdītāju klasē, bet par saprātu zinātnieki vēl strīdas. Es neesmu nedz...

Foto

Īpatnais pasažieru pārvadājumu iepirkums KNAB neinteresē

Labdien, vērsos KNAB ar iesniegumu sakarā ar NRA publikāciju, no kuras izriet, ka oligarhi dabūjuši valsts dotācijas pasažieru pārvadājumiem 500...

Foto

Dažas piezīmes uz vēlēšanu biļetena malām

1. Grand Prix par pašvaldību vēlēšanu komentāru es piešķirtu Gatim Eglītim. Ja ir kas tāds, kas var patikt JKP, tad...

Foto

Pirms bijušā kolaboranta, tagadējā politologa Skudras intervēšanas pārliecinieties, vai viņš nav paspējis piedzerties

Šajos laikos par politologu sauktā, okupācijas laikos par Komunistiskās partijas Centrālās komitejas Propagandas...

Foto

Absolūta saskarsmes impotence

Te mazs secinājums, izrietošs no vērojumiem. Pirms nedēļas ievietoju savā sejasgrāmatas profilā "pašiņu" ar atkailinātu plecu, kam pielipināta izdruka, kas apliecina "Teātra Vēstneša"...

Foto

Mīļā miera labad

Bieži no patriotiskām aprindām, īpaši tiem patriotiem, kuri dzīvo devīžu un dogmu varā, dzirdu, ka Latvijā ir jārunā tikai latviski, ka vienmēr un...

Foto

Jaunā iekšlietu ministre – sodīta par korupciju, prioritātes nav saistītas ar iekšlietu nozares problemātiku

Valdība ir pārskatījusi ministru portfeļu sadalījumu, mainot par nozari atbildīgos ministrus. Iekšlietu...

Foto

Interesantas lietas Ventspilī gaidāmo pašvaldības vēlēšanu sakarā

Manās rokās patrāpījās laikraksta “Latvijas Avīze” šā gada 25. maija numurs, kur Māras Libekas rakstā “Gatavojas Ventspils “atbrīvošanai”” lasu,...

Foto

Kā nav kauna kandidēt uz domi un turklāt vēl Ventspilī: kandidāta atbildes uz jautājumiem

Katram, kurš sadomā kandidēt uz Ventspils domi, jānonāk starp Skillu un Haribdu:...

Foto

Demokrātijas caurais jumts

Mēdz teikt, ka kompromiss ir labs lietussargs, bet slikts jumts. Saeimas pieņemtais risinājums Varakļānu piederības jautājumā ļaus kaut kā, formāli saglābt situāciju pašvaldību...

Foto

Ar ko Garkalnes novada domes deputāts Mārtiņš Bērziņš atšķiras no bijušā domes priekšsēdētāja Mārtiņa Gunāra Bauzes-Krastiņa

Ja Garkalnes kritušais „karalis” Mārtiņš Gunārs Bauze-Krastiņš kampj un...

Foto

Kāpēc jūs man neticat, ka vakcinācija nav obligāta, tā ir brīvprātīga un neierobežo mūsu tiesības un brīvības

Covid-19 cilvēkus nešķiro - slimo visdažādākie cilvēki neatkarīgi no vecuma,...

Foto

Paldies, ka esam gatavi iestāties par tiesībām domāt arī ar savu galvu

Paldies Matīsam Kaļānam par iniciatīvu un visiem pārējiem par to, ka esam gatavi iestāties...

Foto

Uz vēlēšanām jāiet!

Mazais vēlētāju skaits iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās liecina par nepatiku pret esošo varu un sabiedrības neprasmi reizi četros gados lietderīgāk izlietot savu instrumentu –...

Foto

Jāmaina nevis citas valsts karogi, bet kas cits

Visi ir pieauguši cilvēki. Gribi - vakcinējies, gribi - nē. Svarīgāk ir - vajag atcelt ierobežojumus, un katrs...

Foto

Jānis Reirs ir sliktāks par izbijušu čekistu

Ja jūs jautātu - kāpēc esmu sācis tik ļoti neuzticēties "Vienotības" kartelim? Tāpēc, ka viņi ar Krišjāni Kariņu priekšgalā,...