Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Kur palikusi Latvijas Kredītņēmēju apvienība?

Aleksandrs Morozovs, PIETIEK lasītājs
09.05.2011.
Komentāri (15)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Rakstu, lai vērstu jūsu un visas sabiedrības, ka arī likumdevēju uzmanību uz vairākiem būtiskiem un pašlaik aktuāliem jautājumiem, kas saistīti ar Latvijas iedzīvotāju iespējam apmaksāt nesen ņemtos lielos kredītus.

Esmu mazliet neizpratnē, kādēļ Latvijas Kredītņēmēju apvienība (LAKRA), kas visu laiku iestājusies par kredītņēmēju interešu aizstāvību, pašlaik klusē un neiesaistās ja ne aktīvā rīcībā, tad vismaz diskusijā par jautājumu, kas tieši skar lielu daļu lielo kredītu ņēmēju – pabalstu griestu saglabāšana.

Valdība vēlas saglabāt pabalstus ierobežotā apjomā, un šie ierobežojumi vistiešāk skar tieši to sabiedrības daļu, kas visdrīzāk atrodas šādās kredītu saistībās. Ja cilvēki bija rēķinājušies, ka pabalstu griesti tiks atcelti, ka viņiem tika solīts, tad viņi vēl centās maksāt kredītus, taču tagad daudziem šādu ietaupījumu vairs nav, viņi ir vīlušies un kredītu maksātspēja strauji samazinās.

LAKRA vajadzētu aktīvāk iestāties par šo cilvēku tiesībām uz savu nodokļos nomaksāto naudu. Ja cilvēki plāno bērnu vai nejauši saslimst un īslaicīgi kļūst strādāt nespējīgi vai zaudē darbu, viņi arī nevar turpināt maksāt kredītu, kas savukārt palielina problēmās nonākušo kredītu maksātāju skaitu.

Bankas, protams, pieprasa savu, un cilvēki nonāk bezizejas situācijā tikai tādēļ, ka paļāvušies uz valdības solījumiem un līdz ar to nepareizi saplānojuši savus izdevumus. Valdība solīja pabalstu griestus atcelt, tomēr to neizdarīja.

Aicinu LAKRA iestāties par cilvēku interesēm, pretējā gadījuma nav institūcijas, kas varētu sniegt kaut jel kādu atbalstu.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mazās partijas būs spiestas pieņemt arī “oligarhu” ziedojumus

FotoGrozījumi politisko partiju finansēšanas likumā ir mēģinājums “iekonservēt” pašreizējo politisko eliti un izslēgt no spēles mazās partijas. Jaunais likumprojekts veicinās administratīvo resursu izmantošanu politiskajā cīņā, kas neizbēgami novedīs pie varas stagnācijas.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: 10. oktobris

FotoPēc 2018.gada 6.oktobra sociāli politiskā dzīve ir ļoti intensīva. Tā tam ir jābūt. Atbilstoši tautas politiskajai gribai todien pie varas nāca manis dēvētā “6.oktobra paaudze”, un latviešiem šajā saulē sākās jauns laikmets. No 13. Saeimas deputātiem 65% tika ievēlēti pirmo reizi. Tas ir radikāls pagrieziens. Tas ir neapstrīdams pierādījums jauna laikmeta sākumam parlamentārā republikā. Un, lūk, jauns laikmets vienmēr sākas ar sociāli politisko procesu sakāpinātu intensitāti. Katru dienu ir kaut kas neparasti jauns un negaidīti jauns. Jaunie politiskie spēki vēlas pēc iespējas ātrāk visu piekārtot savam cilvēciskajam līmenim un profesionālajam līmenim. Viņi steidzas. Īpaši steidzas, apzinoties savu neleģimitāti visā sabiedrībā.
Lasīt visu...

21

Sarūgtināt Bordānu un atlikt partiju finansējuma pieaugumu līdz nākamās Saeimas ievēlēšanai

FotoAicināsim 13. Saeimas deputātus neatbalstīt sasteigtu likumprojektu, kas paredz būtisku valsts finansējuma palielinājumu politiskām partijām jau no nākamā gada!
Lasīt visu...