Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kad beigsies budžeta naudas izkrāpšana no to personu puses, kam jācīnās ar mahinācijām un jānodarbojas ar noziedzības apkarošanu? Runa ir par noziedzīgo praksi, kas izveidojusies Valsts policijā. Nodaļu priekšnieki pirmspensionēšanas vecumā dažus gadus pirms aiziešanas pensijā "aizmirst" noformēt atvaļinājumus, lai aizejot saņemtu no budžeta vairāku tūkstošu pabalstus.

Ņemot vērā, ka tiek pārkāptas darba attiecību tiesiskās normas un nav nepieciešamības atvaļinājumus neizmantot (nekādas ārkārtējas situācijas nenotiek un vienmēr ir iespēja kādam aizvietot), tā ir visīstākā naudas līdzekļu izkrāpšana no budžeta.

Nesen bija raksti par šādu Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža pabalstu 18 000 eiro apmērā. Acīmredzot, Latgalē daži policijā strādā vēl vairāk un labāk: Nikolajs Siļčenko - nelielas nodaļas priekšnieks Daugavpilī, kuras padotie nekādi nevar atrast spirta un cigarešu "točkas" savā teritorijā, šogad par 6 dienām janvārī saņēma vairāk par 21 500 EUR.

2019.gadā, acīmredzot par cītīgajiem darbiem, viņš saņēma dāvinājumos no vecākiem ap 45 000 EUR. Ir gan uzkrājumi kontos, gan nekustamie īpašumi, kas liecina, ka šis policijas darbinieks cītīgi strādājis gan dienās, gan naktīs, nepaspējot pat pārtiku pirkt.

Gadu iepriekš pensijā aizgāja viņa sieva, kas arī par 3,5 mēnešiem darba saņēma vairāk par 15 500 EUR, kuru lielākā daļa sastāda "neizmantotā atvaļinājuma" daļa. Nikolaja Siļčenko pakļautībā esošais iecirkņa inspektors, aizejot atpūsties pēc tik nogurdinoša darba vienā dienā ar priekšnieku, saņēma šādu pabalstu vairāk par 11 000 EUR.

Jautājums: cik vēl Latgales reģiona pārvaldē un policijā kopumā ir šādu dienu un nakti strādājošu, neaizvietojamu, augsta ranga amatpersonu? Vai šīs pārvaldes vadībā sēž priekšnieks bez izglītības, kurš nesaprata, ka, parakstot dokumentus par šādu pabalstu piešķiršanu jeb liedzot darbiniekiem izmantot likumīgos atvaļinājumus, viņš faktiski kļūst par noziedzīgās grupas līdzdalībnieku?

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Troļļi

FotoTroļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.
Lasīt visu...

21

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

FotoSavulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par banku paradīzi tā netapa, drīzāk – par banku likvidatoru paradīzi. Sekoja sapnis par “tiltu starp Austrumiem un Rietumiem”, kas arī palicis neizsapņots. Vīzija par miljoniem Rīgas šprotu visā Krievijā palojošajās Latvijas piena upēs pamanījās izplēnēt ne vienreiz vien, neraugoties uz Latvijas uzņēmumu spītīgo vēlmi pēc katras krīzes tirgū atgriezties no jauna.
Lasīt visu...

6

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

FotoSaskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu dēļ tā var sanākt citā vietā". Satversmes 22.pantā ir noteikts, ka "Saeimas sēdes ir atklātas".
Lasīt visu...

3

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

FotoEiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats svarīgākais šajā ziņā ir tas, ka ES valstis tomēr ir gatavas vienoties un mēģināt pārvarēt šo krīzi kopā.
Lasīt visu...