Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Divas valstis, divas pieredzes. Igaunija bez lockdown, Latvija ar. Igaunija ar cilvēcisku attieksmi pret savas valsts iedzīvotājiem, Latvija ar arogantāko valdību un valdošo koalīciju brīvvalsts pastāvēšanas laikā.

Vai Latvija arī var? Var. Noteikti var. Tiesa, ar esošo valdību noteikti ne, bet bez tās - noteikti jā.

Vai ir jēga uzņēmējiem protestējot mainīt nodokļu rezidenci masveidā un atstāt valdošos politiķus ar tukšu valsts kasi? Tas varbūt būtu pārāk radikāli. Taču uz dialogu esošie politikāņi nav gatavi.

Savu vainu krīzes radīšanā un tās tālākā kāpināšanā viņi atzīt pat negrasās, tā vietā turpinot veicinot sabiedrības tālāku noslāņošanos un sašķeltību, vienlaikus pilnībā ignorējot opozīciju un darot, ko pašiem iegribas, - ceļot sev algas, turpinot slavēt sevi sevis apmaksātajos medijos un agresīvi vēršoties pret citādi domājošajiem.

Vara pārvalda valsti uz uzticības līguma pamata ar sabiedrību. Ja uzticība ir zudusi, līgums de facto ir zaudējis spēku. De iure tas var notikt nākamā gada velēšanās, bet līdz tām vēl vesels gads.

Ko līdz tam? Lai turpina valdīt pavļuti, kariņi, leviti un viņu apkalpotāji rečekisti, fūrmaņi, skrides un citi līdzskrējēji? Šis jautājums ir jāuzdod katram sev pašam.

Ja jūtaties komfortā tā, kā ir tagad, un ticat, ka politiķi tiešām dara visu, ko var, nevis lai noturētos pie varas un turpinātu dalīt miljonus savās deputātu kvotās un ārlietu ministriju apgaismošanās, korupciju aisbergos un līdzīgās atrakcijās, tad turpinām gulēt mierīgi un gaidām prezidenta svētku uzrunu, cerot, ka nesajauks, kas par svētkiem kurā dienā ir. Turpinām gaidīt Pavļuta uzvarošos saucienus, ka Beigas jau ir tuvu, un Kariņa tukšos vāvuļojumus.

Būs labi, draugi, saka viņi, tikai aizmirst atklāti pateikt, ka labi būs tikai viņiem. Ja visi to turpinās pieļaut.

Ja nejūtaties komfortā, tad atceraties, ka demokrātiskā sabiedrībā pastāv iespējas savu viedokli paust publiski. Publiskas akcijas online, parakstu vākšanas, arī jebkuras citas legālās protesta formas vēl pagaidām ir atļautas. Ja tās neizmantojat, tad kāpēc lai valdošie domātu, ka tā vairs nevar? Viņuprāt, var.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kad valsts pārstāvji sāk rīkoties vienkārši pretīgi

Foto“Viņi bija divi, sievieti mēs neielaidām, jo viņa it kā bija aizmirsusi sertifikātu mašīnā.” Domājat, šis ir jauna spriedzes romāna pieteikums? Nē, tā ar dienas notikumiem vacapā dalās Zvaigznes grāmatnīcu darbinieki visā Latvijā.
Lasīt visu...

21

Ja zinātne tiek politizēta, mirst cilvēki!

FotoZinātnieki bioķīmijā un genomikā no pasaulē prestižām universitātēm un pētniecības institūtiem ir sākuši celt trauksmi par eksperimentos novēroto Covid vīrusa S proteīna RNS gēnu koda integrāciju cilvēka šūnu kodolā un tā rezultātā izraisītajiem bojājumiem cilvēka DNS jeb genomā. 
Lasīt visu...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

21

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

FotoVeselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par prioritāti nekļūs ārstniecības personu kadru politika; reformas nebūs iespējamas, kamēr netiks aktualizēta gan privātpersonas (pacienta), gan ārsta līdzšinējā statusa neatbilstība starptautisko līgumu un Pacientu tiesību likuma normām un sakārtotas tiesiskās attiecības valsts finansēto pakalpojumu jomā.
Lasīt visu...