Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Laime

Leonards Inkins
20.03.2021.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Katrs cilvēks, sasniedzot apzinīgo vecumu, tiecas pēc laimes. Lai spētu laimīgi dzīvot, viņš izmēģina un meklē dažādas metodes.

No kurienes cilvēkā ir šī vēlme dzīvot laimīgi un bezrūpīgi? Šāda vēlme un tieksme pat ģenētiski balstās tur, ka ļoti sen pirmie cilvēki tika izraidīti no paradīzes. Ģenētiskā atmiņa par dzīvi paradīzē vilina cilvēku pa dažādiem ceļiem un ar dažādām metodēm tur atgriezties.

Izraidīšana no paradīzes ir tikai cilvēkam saprotams tēls un skaidrojums, bet traģēdija nav kādas vietas pamešanā un izklīšanā pa Pasauli. Traģēdija ir tajā, ka cilvēks ir zaudējis saskarsmi ar Dievu. Tieša saskarsme ar Dievu arī ir patiesa paradīzes būtība, nevis pārticība un piena upes ar ķīseļa krastiem.

Saprotamā līdzībā to var atainot šādi: gadījumā, kad bērns dzīvo ģimenes aprūpēts un ir pastāvīgā saskarsmē ar vecākiem, ja šis mīlētais un lolotais bērns kādā lielveikalā citā publiskā vietā vai mežā pazūd, viņš zaudē nepārtraukto saskarsmi ar vecākiem un ļoti nobīstas. Viņu pārņem panika, jo vecāki vienmēr viņu pieskatīja un par viņu rūpējās. Vecāki viņu mīlēja, bet nu ap viņu ir tikai nedraudzīga un pat naidīga pasaule. Arī cilvēks līdzīgi ir nošķīries no Dieva.

Kā var pazust bērns? Tikai neklausot vecākus, tikai aizskrienot prom vai citādi nepakļaujoties vecāku gribai. Arī cilvēks aizgāja no Dieva pēc paša gribas. Tas izvēlējās neklausīt Radītājam un vēlējās pats būt kā dievs. Es pats gudrs! Nu ir rezultāts šai gudrībai, kas patiesībā nebija gudrība, bet lepnība, augstprātība un iedomība. Sekas – panika, bailes un izmisums.

Paradīzē Dievs Ādamam un Ievai bija devis tikai vienu bausli, tikai vienu kopā būšanas noteikumu. Bet cilvēks apzināti pieņēma lēmumu nebūt pastāvīgā saskarsmē ar Dievu un palika bez Dieva klātbūtnes, kā minētais bērns, kurš nepakļāvās vecāku norādījumiem.

Svētlaime

Laime, laime tev, tautiet,

Tev bij laime, man nelaime,

Tev bij laime, ka es gāju,

Man nelaime dzīvojot.

Kaut arī tikai ģenētiskas, bet tomēr nojautu līmenī atmiņas par to laiku, kad cilvēks dzīvoja paradīzē un tieši saskārās ar Dievu un Tā mīlestību, ir vēl dzīvas, un tāpēc cilvēks cenšas, ja ne paradīzē un bez Dieva, tad vismaz grēcīgajā pasaulē iekārtoties un justies laimīgi. Cilvēks konstruē un izveido kādu laimes surogātu. Ja patiesa laime nav sasniedzama, tad vismaz var izlikties par laimīgu.

Vieniem laimīgiem būt palīdz apdullinošie dzērieni un dažādas vielas, citi atrod laimi darbā, citi laimi bērnos, jaunā mājā, iestādītā kokā, un dažs pat cenšas kādu rāpuli nogalināt par to, ka tas provocēja viņu aiziet no Tēva. Citi ieslīgst mākslas pasaulē, citi izvirtībās, bet citi atrod dvēseles mieru mūzikā.

Ir dažādas metodes, kā aizmirsties un pretoties dvēseles saucienam atgriezties pie Tēva, aizbāzt muti ģenētiskajai atmiņai un radīt ilūziju un it kā svētlaimes sajūtu.

Vairums cilvēku ir pārliecināti, ka nav obligāti jāatgriežas Dieva valstībā, lai būtu laimīgs. Laimīgu vidi var radīt pats – šeit un tagad. Daudzi domā, ka tas ir iespējams, ja ir gana daudz naudas. Tāpēc vairumu savas dzīves tie veltī naudas raušanai, pat zagšanai, lai ar tās palīdzību imitētu atgriešanos Radītāja namā, atslābtu un justos kā paradīzē.

Lai ko un kā cilvēks censtos, iznāk tikai laimes surogāts, un tas mēdz beigties gan ar pāragru nāvi, ieslodzījumu, neārstējamu slimību, nodevību, un bieži cilvēks pats sevi nogalina. Patiesa laime ir iespējama tikai saskarsmē ar Dievu. Kāds no svētajiem ir teicis, ka cilvēka dzīvē nav nekā, par ko patiesi būtu jāpriecājas.

Lūgt piedošanu

Ai, vecaju bāleliņu,

Tev bij manam tēvam būt:

Tev bij rāt, tev žēlot,

Tev piedot padomiņa.

Kā atgriezties Tēva namā? Saprotams, ka cilvēces pirmsākumos notikušo nevar atcelt, bet var vismaz samazināt un saīsināt sāpīgās sekas. Bērns, kurš nav klausījis un tāpēc ir pazudis no vecākiem, dažs pat aiziet no mājām, un vecāki to meklē ar policijas palīdzību, saskaroties ar dzīvi bez vecāku aizgādības, vēlas atgriezties ģimenē. Šai piemērā minētajiem bērniem nav grūti atgriezties, viņi zina, kur ir viņu mājas un kur dzīvo viņu vecāki. Aiziet atpakaļ nav grūti, – grūti ir atzīt, ka esi rīkojies nesaprātīgi, ka esi sāpinājis cilvēkus, kuri tevi mīl, un bieži šķiet neiespējami pazemīgi lūgt piedošanu.

Kas traucē? Traucē tas, ko saucam par kaislēm. Aizejot no Dieva, cilvēks, līdzībā runājot, smagi saslima. Viņš kļuva mirstīgs, viņš sāka novecot, viņš sāka slimot, viņam nu bija nepieciešams apģērbs. Šīs slimības rezultātā mainījās  uzvedība, domāšana un attieksme pret citiem, arī Dievu. Katra nākamā paaudze manto iepriekšējās paaudzes bojājumus, gan psihiskus, gan citādus. To mēdz saukt par iedzimto grēku, kaut šoreiz apzīmējums ir nepareizs. Cilvēks piedzimstot vēl nav paspējis grēkot, bet viņš nāk pasaulē ar no senčiem mantotiem bojājumiem. Tieksmēm, vēlmēm, nosliecēm un citiem. Un, jo ilgāk tas turpinās, jo zemāk krīt cilvēks. Jau esošajām kaislēm dzīves laikā pievienojas jaunas, un reti kad tās tiek izskaustas vai mazināta ietekme kādai iedzimtajai.

Rezultātā pazemības vietā ir lepnums, mīlestības vietā – egoisms un pašmīla, dāsnuma vietā – skopums, pieticības vietā – izšķērdība. Un tā katrā izpausmē pat kopš mazotnes cilvēku plosa kaisles. Gan skaudība, gan naids, gan mantkārība, gan lepnums un iedomība, nomāktība, un cilvēks no tā ļoti cieš. Lai mazinātu kaislību radītās ciešanas un tā vietā, lai cīnītos ar kaislēm, cilvēks izvēlas tām pakļauties. Līdzīgi kā paradīzē, no kāda koka ēdot.

Badā viņš nebija, un izsalkums nebija par iemeslu nepaklausīt Dievam. Nē, tā bija pirmā – lepnības un iedomības – kaisle, kas tā lika rīkoties. Kaisle neradās cilvēkā pati, to atnesa čūska, taču grēks bija nevis ēst no koka, bet runāt ar čūsku. Ar ļaunumu nedrīkst runāt! Ja ielaidies ar to sarunā, tas noteikti uzvarēs, un brīdī, kad sāc ar to runāt, jau esi zaudējis.

Cilvēces nāve

Nāve, nāve, steidzies drīz,

Ņem tos vecos sevim līdz;

Apēd manu tīru maizi,

Manus baltus kāpostiņus.

Pakļaujoties kaislēm, cilvēks ir izveidojis patērētāju sabiedrību. Cilvēkiem vajag aizvien vairāk, un, lai būtu vairāk, ir vairāk jāražo, bet, lai varētu ražot vēl, ir jāpārdod jau saražotais, un tā pārdošana dzen ražošanu, bet ražošana – patēriņu. Rezultātā nevajadzīgi tiek izšķiesti dabīgie izrakteņi, noplicināta un izpostīta zeme, saindēts gaiss un ūdens. Un nu jau, kaislību dzīti, esam pieķērušies arī Visuma patērēšanai...

Katra cilvēka gada kaislību rezultāts ir pat izmērāms atkritumu tonnās. Cilvēks iznīcina visu, kam pieskaras, arī sevi, un nespēj šai procesā apstāties, dēvējot to par progresu. Nav grūti aprēķināt, kad tas beigsies, jo resursi nav bezgalīgi.

Šo ceļu uz cilvēces nāvi var apturēt tikai atteikšanās no patērēšanas kulta un pieticība. Jo vairāk cilvēks samazinās patērēšanu, jo ilgāks būs cilvēces mūžs. Bet cilvēks ir tā apmāts, ka uz to nav spējīgs. Tāpēc tā saucamais Pasaules gals netiek atcelts, bet tā datums strauji tuvojas.

Kā cilvēkam mainīties? Kā no ļauna kļūt labam?

Cilvēks, kāda aprēķina vai vēlmes mudināts, spēj izlikties par labu, bet nav iespējams, lai cilvēks atteiktos no kaislēm. Nav tādu vingrinājumu un nav tādu metožu, izņemot vienu.

Līdzīgi rīkojas tie, kuri patiesi vēlas atbrīvoties no kādu vielu atkarībām. Viņi vēršas pie Dieva sakot: Dievs palīdzi, alkohols ir stiprāks par mani, lepnība ir stiprāka par mani, iedomība ir stiprāka par mani, palīdzi man no tā atbrīvoties. Un, ja vēlmes ir patiesas un pazemība nav izlikšanās manevrs, tad Dievs arī palīdz.

Kā iemācīties mīlēt ne tikai tos, kas ir radinieki vai draugi, bet arī tos, kas nav labvēlīgi pret tevi savā rīcībā un attieksmē? Līdzīgi kā iepriekš rakstīju, – tikai ar Dieva palīdzību. Cilvēks ir vājš, un viens to nespēj. Bērns arī ir vājš un viens – bez ģimenes gādības – nespēj izdzīvot.

Kaisles

Tukšas domas tev, puisiti,

Caura tava cepurite;

Met zemê tukšas domas,

Lāpi savu cepuriti.

Ilgi nespēju saprast, kāpēc cilvēks nepieņem to, pret ko viņam nav argumentu. Viņš noklausās, spiests atzīt, bet neko nemaina savā uzvedībā un domāšanā. Izstāsti, pat ar pirkstiem parādi, vienkārša lieta, nav nepieciešama speciāla izglītība, bet pēc brīža, it kā nebūtu dzirdējis, turpina tādā pašā garā, uzturot aplamo domu gājienu.

Tā cilvēks rīkojas tāpēc, ka ir par vāju, lai atzītu, ka viens pats – bez Dieva palīdzības – nespēj atvairīt kaisles, bet kaisles tam neļauj pieņemt un pārvērst praksē saprātīgu domāšanu un rīcību. Cilvēks klausās, bet zemapziņā dun – es pats gudrs, es labāk zinu... Es nepazemošos, es neatzīšos, nevēlos uzvarēt kaisles un tām pretoties, jo tā patiesībā ir mana izvēle, manas kaisles caur mani sabiedrību padara bagātāku u.c.

Cilvēks pats nespēj mainīt savas domas, savu attieksmi. Viņā dominē tas, kam viņš pieķēries, lietas, kurām viņš dod priekšroku. Mainīt to spēj tikai Dievs, bet Viņš to nedrīkst darīt pret cilvēka gribu. Un nedara, kamēr cilvēks to patiesi nevēlas. Ne bluķa vilkšana, ne veco mantu iznešana noteiktā datumā to nespēj. Tikai cilvēka patiesa griba un Dieva palīdzība. Nav tāda rituāla, ar kuru var patiesi mainīt cilvēku, – var tikai māžoties. Dažreiz tas var likties aizraujoši un pat interesanti, bet māžošanās bija, ir un būs tikai māžošanās. Arī kristīgie rituāli ir māžošanās, ja tajos nav cita satura un būtības, kā tikai – ko, cik reizes, kur un kā izdarīt.

Risinājums ir tikai caur pazemību. Cita ceļa nav, un tikai tie, kas ir gana stipri šādai rīcībai, tuvojas Dieva valstībai. To nevar veikt ne ar svētvietu apmeklēšanu, ne garīgu grāmatu lasīšanu, nedz rituālu praktizēšanu. Tikai caur pazemīgu kaislību atzīšanu un to, ka esmu pārāk vājš, lai vienatnē tās uzvarētu.

Bāreņi

Še rugaji, te rugaji,

Visa zeme rugajôs;

Še bāreņi, te bāreņi,

Visa zeme bāreņôs.

Un tomēr, kaut cilvēks ir ļoti attālinājies no Dieva, mūsos vēl ir saglabājusies taisnības izjūta. Katrs mēs zinām, kad rīkojamies godīgi, kad nē, kas ir taisnīgi un kas ne. Pat bez reliģisku grāmatu lasīšanas un baznīcas apmeklējumiem zinām, ka zagt nav labi, ka nogalināt nav labi, un citu.

Šīs zināšanas vēl neesam līdz galam pamanījušies aizmirst un iznīcināt sevī. Mēs zinām, ka ir taisnība senajam teicienam: kā sauc, tā atsaucas. Un te runa nav par „zobu pret zobu un aci pret aci”, bet par to, kas ir pelnīti, taisnīgi un pamatoti.

To, kas ir godīgi, kas nav, kas ir labi un kas ir slikti, zina visi, gan tie, kurus uzskatām par labiem, gan tie, kurus dēvējam par sliktiem. Zināšanas vēl negarantē kādu rīcību. Kramplauzis labi zina, kā iekārtota slēdzene, bet tas netraucē viņam to neatļauti atvērt.

Cilvēku attiecības var atjaunot, ja viens piedod otram, attiecības ar Dievu var atjaunot un atgriezties Dieva valstībā, ja patiesi nožēlojam, lūdzam piedošanu un mums piedod. Dievs ir mīlestība un tikai, un patiesa mīlestība nespēj nepiedot. Vēl viss nav zaudēts, un vēl iespēja ir, bet šī iespēja ir mūsu rokās un tikai mūsu izvēle.

Diemžēl daudzi jau ir kā bāreņi, kam zudusi pat ģenētiskā atmiņa par Dieva valstību, un viņiem nav pat zemapziņas aicinājuma atgriezties pie Radītāja. Viņi ir kā bāreņi, kas uzauguši bērnunamā un nezina, kas ir ģimenes mīlestība. Viņi nespēj vēlēties to, kas viņiem nav saprotams un ko nav izjutuši.

Kāds no šādiem bāreņiem, būdams zinātnieks, apgalvoja, ka viņam nav nepieciešama ilūzija par Dievu. Viņa secinājums ir loģisks, jo kā viņam var būt nepieciešams tas, par ko viņš neko nezina. Tas ir līdzīgi, ja kāds nekad nav ēdis ābolu vai šokolādi, nu kāpēc lai viņš tiektos to atkal izgaršot?

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Mans vīrišķais testosterons ir sajūtams stipri tālāk par valstī noteikto divu metru distanci

FotoŠis ieraksts adresēts maniem nelabvēļiem. Es ar gandarījumu vēroju Jūs, kā Jums nesanāk. Sākot jau no “paldies Gobzemam, ka tika piekauts kurjers”. Jūs jau sevi un savu vājumu izgaismojat, vienlaikus arī manu spēku. Jūs neesat pamanījuši, mani nelabvēļi, ka nekas no Jūsu paustā neķer mani? Tā ir muļķība to nepamanīt. Un, jo tālāk Jūs ejat, jo lielāks apsmiekls par Jums pašiem. Iziesim pa punktiem.
Lasīt visu...

21

Lai izvērtētu raidījumu „Aizliegtais paņēmiens”, mēs no nodokļu maksātāju naudas samaksājām pat advokātu birojam

FotoLatvijas Televīzijas Satura padome izvērtējusi 29.marta raidījumu "Aizliegtais paņēmiens", kura tēma bija "Imunitāte pret Covid-19". Raidījums radīja plašu rezonansi sabiedrībā, Veselības ministrija un tās pakļautībā esošās iestādes pieprasīja atsaukt raidījumā izskanējušo informāciju, norādot, ka tā "ir ne tikai maldinoša, bet arī zinātniski nepamatota un vienlaikus sabiedrības veselību apdraudoša".
Lasīt visu...

6

4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo

Foto4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo:
Lasīt visu...

21

Nacionālais jautājums

FotoKas tas ir, kas saucās dzīve? Vēders, galva, kājas, brīve? Var jau būt, ka, kādu krāpjot, Arī sevi apzogam, Cik tad ir to tīro siržu, Kurām ticam piedodam?
Lasīt visu...

12

Ne dienas bez jaunumiem. Par daudz cietušo suni Ārčiju, protams

FotoTātad Pārtikas un veterinārais dienests nupat nāca klajā ar šķietami priecīgu vēsti. Ārčija bijušajam spīdzinātājam uzlikts sods. 100 eur vai 1 cents – to mēs nezinām. Sapriecājāmies? Ha.
Lasīt visu...

12

Tas viss ir jāmaina līdz pamatiem

FotoValsts, kurā Satversmes tiesa neievēro pamatdokumentu - Satversmi, bet Eiropas rekomendācijas.
Lasīt visu...

21

Starp Īzaku Ņūtonu un Klausu Švābu

FotoPasaules priekšniecības tekstus der palasīt. Vairāk gan tos no pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem. Otrā rokā turot Ņūtonu, Maltusu, Veļikovski, Eliadi un citus...
Lasīt visu...

21

Nerunāšu par to, ir vīruss vai nav: svarīgākais ir, kas notiek ap to

FotoPasaulē notiek interesantas lietas. Šķiet, ka to, kas vēl joprojām svēti tic tam, ko stāsta ziņās, kļūst ar katru dienu arvien mazāk. Nerunāšu par to, ir vīruss vai nav. Svarīgākais ir, kas notiek ap to.
Lasīt visu...

21

Kremļa atbalstītā „Krievijas Impērijas kustība”– teroristiska organizācija Kanādā

FotoKanādas valdība ir nopublicējusi atjaunināto teroristisko organizāciju sarakstu, kurā ir iekļauti 13 grupējumi, to skaitā tāda „Krievijas Impērijas kustība” (Российское имперское движение). Vairums sarakstā iekļauto grupējumu tiek saistīti ar Islama valsti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Starpnacionālās attiecības nacionālā valstī

Jebkura nacionālā kultūra ir vērtīga pasaules kultūras daļa, pelnījusi saglabāšanu un tālāku attīstību. Jebkuras nacionālās kultūras pamats ir valoda. Valodas ir visspēcīgākais...

Foto

Suminājums līdzcilvēkiem

Sirsnīgs tencinājums visiem, visiem par daudziem, ļoti daudziem atbalsta sveicieniem vēstulēs, sociālos tīklos, maniem mīļajiem vārdos, domās. Tiešām jauki un uzmundrinoši!...

Foto

Esmu saņēmis jau septiņus uzaicinājumus no meitenēm

Būt publiskai personai ir ļoti smags darbs. Tas ir jo smagāks, ja esi ne tikai publiska persona, bet socioloģiski...

Foto

Es neaicinu atteikties no vakcinēšanas. Es aicinu saglabāt iespēju katram izvēlēties

Sākšu ar brīdinājumu: tēma - sensitīva. Teksts garš, subjektīvs un ar atsaucēm uz sazvērestības teorijām....

Foto

Aleksandrs Kiršteins melo. Partijas vai padomju varas uzdevumā?

Kārlis Seržants publicējis teiku par "nenovērtēto politiķi Māri Grīnblatu" ("Kas Jauns", 23.marts). Uzmanību piesaistīja Aleksandra Kiršteina teiktais: "Atceroties...

Foto

Šoreiz mēs mierā neliksimies, jo beidzot ir radusies iespēja vainot kādu citu

Veselības ministrija, Imunizācijas Valsts padome, Zāļu valsts aģentūra un Slimību profilakses un kontroles centrs...

Foto

Saistībā ar izplatītajiem meliem pieprasu publisku atvainošanos no raidījuma “Nekā Personīga” veidotājiem

Es, mūziķis, mākslinieks un pasākumu vadītājs Kaspars Pudniks, vērsīšos tiesībsargājošās iestādēs ar iesniegumu par...

Foto

Mūsu bērnu un mazbērnu nauda atkal izkūp skursteņos

Drusku atļaušos šo nokomentēt no profesionālās puses. Šī ir ļoti vērienīga kampaņa ar ļoti lielu budžetu. To es...

Foto

Uzvarētāji ir VDK un KP, un kolaborantu pūlis

Kad dzirdu uzsaukumu "publiski jānosoda visa veida kolaboranti", mani mazliet tā kā uz smiekliem velk! Nē, nu viss...

Foto

Raudzīties uz Augšāmcelto ar apustuļu acīm

Mk 16:1-7  “Kad sabata diena bija pagājusi, Marija Magdalēna un Marija, Jēkaba māte, un Salome nopirka smaržīgas zāles, lai ietu...

Foto

Iniciatīva „Latvija Eirovīzijā – par sabiedrības līdzdalību Latvijas tēla veidošanā”

Savu viedokli par Samantas Tīnas un Latvijas Televīzijas klaji nepieņemamo un augstprātīgo attieksmi pret Latvijas sabiedrību,...

Foto

Ārlietu ministrs Rinkēvičs un „fake” ziņas

Šī gada 4. martā LETA, ”Press.lv, “bb.lv” kāds censonis Latvijas ārlietu ministram uzdod jautājumu: kāda atšķirība starp diviem opozicionāriem -...

Foto

Jautājums ir par mūsu izvēli

Šorīt manas pārdomas raisīja viens ieraksts Facebook, kurā sieviete ļoti "garšīgi" un izjusti dalījās savās pārdomās par ierobežojumiem, kuri visiem it kā...

Foto

Divi gadījumi

Pēdējās nedēļās Latvijas sabiedrisko domu satricinājušas vismaz divas situācijas, kas lielai daļai liekas uzskatāmi netaisnīgas....

Foto

Ārkārtas situācijā kaut pliks un bass. Epilogs

Šis ir epilogs rakstam, kurā kritizēju valdības liegumu Latvijā iegādāties apavus un apģērbu ar pielaikošanu. Aizliegums ir spēkā jau no...

Foto

Kad veselības ministrs beidzot paziņos visus “tos” vainīgos daudzu cilvēku nāvēs?

Esam saņēmuši daudz kritisku viedokļu un sašutumu, kā mēs tā drīkstējām, kā mēs tā kā kaut...

Foto

Ziņģe par rindām

Ai, bailes, bailes, ai, nāves bailes spoži stāv uz vakts, sirds saraujas pikucī, un zobi braši klab, jo mēs atkal nīkstam rindās. ...

Foto

Īss ieskats kapitālisma, liberālisma, sociālisma un komunisma attīstībā

Kapitālisms tāpat kā viss pasaulē ir pakļauts evolūcijai. Sakari, tehnika, ražošana, politika. Ja evolūcija tiek mākslīgi bremzēta, uzkrājas kritiskā...

Foto

Kā lai nepiekrīt Krištopana kungam, kas savulaik noteica diagnozi mūsu varnešiem

Katru dienu jaunas pērles - šodien Pavļuts prasa papildu finansējumu Vakcinācijas biroja reorganizācijai, kam vispār...

Foto

Mūsu stukači un kolaboranti

2016. gadā Latvijas Radio 1 izskanēja labs raidījums par Latvijas rakstnieku sadarbību ar VDK (Valsts drošības komiteju). Dzejnieks Guntars Godiņš uz dialogu bija ataicinājis literatūrzinātnieci Evu Eglāju-Kristsoni,...

Foto

Ar Zatlera partiju un “Saskaņu” man nekas labs nesanāca, tāpēc, protams, jādibina jauna partija

Kādēļ jāveido jauna politiskā partija? Šāds jautājums kādam var šķist mulsinošs, jo it...

Foto

Slava, ko nenomazgāt

Nejauši pievērsu uzmanību kņadai ap Samantas Tīnas dziesmas The Moon is Rising videoklipu un pašas dziedātājas (klaviatūra pacieš visu) deleģēšanu uz Eirovīziju. Ar pārtīšanu video noskatījos....

Foto

Vakcinācijas bumerangi

Ja reiz valdībai ir nodoms vakcinēt vairākumu cilvēku, pie kam nediskriminējot arī to vairumu, kas dažādu iemeslu dēļ nevēlas vakcinēties, tajā skaitā es, tad...

Foto

Izņēmuma kārtā mēs nolaidīsimies tik zemu, ka kaut ko jums paskaidrosim par "ManaBalss" lēmumu pieņemšanu

Pirms dažām dienām ManaBalss platformā esam saņēmuši iniciatīvas iesniegumu ar prasību...

Foto

Skaidra lieta, ka arī es ne pie kā neesmu vainīga, un mana viedokļa apšaubīšana ir absurda un nomelnojoša

Nav izprotama atsevišķu politiķu un atsevišķu mediju vēlme...

Foto

Loģiski, pilnais spriedums būs pēc vēlēšanām

Sveiciens no nebrīves! Likums nosaka, ka pilnais spriedums krimināllietā tiesai jāpieņem līdz šā gada 19. martam. Tas nav noticis. Loģiski....

Foto

Linda Ozola: ko tad nu mēs, mēs jau neko...

Pārbaudīt iesniegumus, kas saistīti ar pašvaldības institūciju darbības tiesiskumu un finanšu līdzekļu caurspīdīgu apmaksu par sniegtajiem pakalpojumiem,...

Foto

Kāpēc man savā dzimtenē jāievēro globālo izdzimteņu izdomāti cilvēka tiesību ierobežojumi

Tikko atkal bija kārtējais skandāls Maximā, jo man neesot "pareizā" maska! Un tagad, lasiet uzmanīgi, apsargi,...

Foto

Provinces pensionāra atbalsta vēstule b.Pavļutam

Interneta duļķainie viļņi atnesuši jaunu cilvēku sašutumu par vakcinācijas avīzi nezciktursimttūkstošu tirāžā, kas nāca pa virsu vakcinācijas biroja algu fondiņam 0,6...

Foto

Tiesiskuma konveijers

Tiesiskā valstī visiem un ikvienam ir tiesības uz taisnīgu tiesu saprātīgos termiņos. Tiesiskā valstī izmeklēšana un pratināšana nedrīkst līdzināties spīdzinăšanai. Vai prokurori pie mums...

Foto

Lūdzam atsaukt Latvijas dalību 2021.gada Eirovīzijas dziesmu konkursā Roterdamā

Es vēlos norādīt un uzsvērt, ka Latvijas tauta NAV deleģējusi šogad nevienu pārstāvi ar konkrētu dziesmu un...

Foto

Andra Šķēles informācija plašsaziņas līdzekļiem

2021.gada 19.martā man ir uzrādīta apsūdzība kriminālprocesā, kas pazīstams kā ""Lattelekom" digitālās televīzijas lieta". Uzskatu apsūdzību par nepamatotu....

Foto

Meroni miljoni, Kariņa darījums un Vonsoviča „draugs” virsprokurors – kad, Stukāna kungs?

Es biju nolēmis vēl kādu laiku klusēt. Taču Ventspils stāsts, kur grasās tiesāt baseinā...

Foto

Mums ir daudz svarīgas slepenas informācijas par ēnu ekonomiku Latgalē, bet mēs to neatklāsim

Finanšu izlūkošanas dienests 2021. gada 9. martā ir saņēmis vēstuli, ar kuru...

Foto

Laime

Katrs cilvēks, sasniedzot apzinīgo vecumu, tiecas pēc laimes. Lai spētu laimīgi dzīvot, viņš izmēģina un meklē dažādas metodes....

Foto

Andri Šķēle, pietiks

Andri Šķēle, pietiek izsaimniekot valsti, neesi gana naudu sagrābies?! Nepietiks?! Tieši tādu kangaru kā tu dēļ Latvija lēni tuvojas bankrotam, izmirst un tiek...

Foto

Kudors turpina priecēt lasītājus ar prastu propagandu

Amerikas valdības finansētais bijušais sektants Andis Kudors turpina priecēt lasītājus ar to, ko viņš sauc par politisko analīzi. Iesaku ielūkoties...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam: par prettiesiska likuma “Dzīvojamo telpu īres likums” neizsludināšanu

Biedrība “Ausma” uzskata, ka denacionalizēto namu īrnieku īres līgumi, kas bija noslēgti līdz dzīvojamo...

Foto

Kā mēs esam nonākuši līdz mirklim, kad visi ir vienlīdzīgi, bet citi vienlīdzīgāki par citiem?

No 16. marta stājās spēkā jaunie ierobežojumi, kas nosaka man un...

Foto

Jau gadu “uzņēmējdarbības nāves lokomotīve” ir traukusies pretēji situācijai citās valstīs

364 dienas ir pagājušas kopš valdības lēmuma sasiet rokas procentuāli lielākajai daļai mūsu valsts uzņēmēju:...

Foto

Ja tu esi “pret mums, pret mūsu uzskatiem un jauno kārtību”, mēs tevi tik un tā izslēgsim

Kamēr Nācijas tēvs pārdomā (vai nepārdomā), kāda nākamā alegorija...

Foto

Samanta Tīna un Latvijas Televīzija iespļauj dvēselē Latvijas sabiedrībai

Pirms dalos ar savu sāpi, vēlos pateikt, ka nenoliedzu dziedātājas Samantas Tīnas milzīgās darba spējas izvēlētajā profesijā...

Foto

Aicinājums veselības ministram godīgi un ātri atbildēt uz jautājumiem

Augsti godātais Pavļuta kungs! Ņemot vērā to, ka savās atbildēs uz deputātu jautājumiem Jūs mēdzat būt visai...

Foto

Izgāzušos Vakcinācijas biroju mēs tagad mēģināsim paslēpt Nacionālajā veselības dienestā

Veselības ministrija (VM) uzlabos vakcinācijas procesa pārvaldību, tostarp reorganizēs Vakcinācijas projekta biroju....

Foto

Haoss vakcinēšanā – kā tas izskatās praksē

Šodien, 12.martā saņēmu termiņu uz pirmdienu vakcīnas "AstraZeneca" potēšanai. Mulsinošs tikai fons, kā joprojām notiek šī pasākuma organizēšana....

Foto

Gaisma

Šis nav feļetons, kuru izlasot ir jāsmaida, šī ir «atklāsme», par kuru ir vērts ierēkt pat nelasot, bet, ja izlasīsi, tad spēj tik turēt vēderu,...

Foto

Trīs iemesli, kādēļ vakcinēties pret COVID19 ir bīstami

Cilvēki, kuri vakcinējas pret COVID19, pietiekami nopietni riskē ar savu veselību, jo ir vismaz trīs būtiski iemesli, kuri...

Foto

Par TV sižetu saistībā ar Valsts policijas "katastrofālo" darbinieku trūkumu

Neatkarīgā policistu arodbiedrība noskatījās ironisko TV sižetu par katastrofālo Valsts policijas (VP) darbinieku iztrūkumu un Jūsu...

Foto

VID ģenerāldirektorei Ievai Jaunzemei: atklāta vēstule ar aicinājumu sniegt detalizētāku informāciju par publiski paustiem apgalvojumiem

Šī gada 1.marta TV3 ziņu sižetā par akcīzes nodokļa likmes pieaugumu...

Foto

Cik ilgi šis perēklis vēl valdīs Ventspils domē?

Vakar izlasīju, ka Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieki ir sasaukuši ārkārtas domes sēdi un nu tika stāstīts -...

Foto

Progresīvā cilvēka monologs par mīlestību

Īstenībā visa pasaule ir pilna mīlestības. Mēs visi mīlam labi paēst. Gandrīzi visi no mums mīl naudu. Tie, kuri tikuši pie...

Foto

Lai šie pāris tūkstoši cilvēku ar savu "pareizo domāšanu" kontrolē viens otru, bet neļausim viņiem kāpt mums uz galvas

Šodien mani uz tikšanos pilī uzaicināja LR...

Foto

Es pārstāvu partiju ar vislielāko dibinātāju skaitu kopš Tautas frontes laikiem, tāpēc man ļoti gribētos savākt 10 000 domubiedru

Levita kungs, šī vara sevi ir izsmēlusi....

Foto

Vārda brīvība

Ko grib vārda brīvības aizstāvji? Viņi vēlētos, lai viņu – konservatīvais vai liberālais – viedoklis netiktu apliets ar apsaukāšanas un vārdiski emocionālas vardarbības samazgām....