Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas Bankas valdes loceklis Raivo Vanags, kurš plašu atpazīstamību guva kā valsts „māmiņalgu” rekordists, pērn pabalstā no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) saņēmis vēl vairāk nekā 10 tūkstošus latu. Šī summa bijusi labs atbalsts papildus Vanaga Latvijas Bankā saņemtajam 111 tūkstošu latu atalgojumam.

Pērn pēc valsts amatpersonu iesniegto deklarāciju datu apkopošanas izrādījās, ka Latvijā ir ne tikai Valsts prezidents – miljonārs un pensijas apmēru rekordists, bet arī gandrīz 10 tūkstošus latu mēnesī saņemošs Latvijas Bankas valdes loceklis – „māmiņalgas” rekordists.

Šis rekordists izrādījās Latvijas Bankas Tirgus operāciju pārvaldes vadītājs Raivo Vanags, kurš 2010. gadā līdztekus gandrīz 111 tūkstošu latu atalgojumam Latvijas Bankā bija saņēmis arī vairāk nekā 45 tūkstošu latu lielu pabalstu no VSAA. Vanaga amatpersonas deklarācijā minētie fakti un VSAA vispārējais skaidrojums ļāva droši secināt, ka Latvijas Bankas ierēdnis kļuvis arī par Latvijas „māmiņu algu” rekordistu.

Vanags bija maksimāli izmantojis līdz 2010. gada novembra sākumam likumdevēju doto iespēju turīgiem cilvēkiem saņemt pabalstus, kas desmitiem un pat simtiem reižu varēja pārsniegt trūcīgāku vecāku saņemtos pabalstus, - tad spēkā uz turpmākajiem trim gadiem stājās pabalstu „griesti”, kas jaunus „māmiņu algu” rekordus vairs nepieļauj.

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs nevēlējās atbildēt uz jautājumu, ar kādu pamatojumu saņemts šis rekordlielais pabalsts un vai Latvijas Bankas vadība ir lietas kursā par apstākļiem, kādos tas saņemts, un par šo tēmu klusē vēl joprojām. Tikmēr Vanaga jaunā amatpersonas deklarācija rāda, ka ar iepriekšējiem sasniegumiem viņš nav apmierinājies.

Saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta publiskajā datu bāzē atrodamajiem datiem Vanagam pērn nedaudz – līdz 111,5 tūkstošiem latu – ir palielinājies kopējais gada atalgojums. Savukārt papildus tam viņš no VSAA pabalstā saņēmis kaut ne vairs tik apjomīgu, bet joprojām iespaidīgu summu – 10 617 latus.

„Cilvēks saņem milzīgu algu un izdomā, ka nebūtu to slikti vēl papildināt ar pamatīgu summu no sociālā budžeta, piesakoties uz „māmiņu algu”, kas, protams, viņam sanāk daudzkārt lielāka nekā mātei. No likuma viedokļa te viss ir normāli, cita lieta – no morāles viedokļa raugoties, protams, ir jokaini, ka vislabāk apmaksātajam Latvijas ierēdnim, kurš labi redz to krīzi, kas valda visapkārt un valstī, noteikti vajag izdevīgā brīdī no tās pašas valsts pakampt vēl dažus desmitus tūkstošu,” situāciju Pietiek komentēja kāds nodokļu speciālists.

Kā jau ziņots, spriežot pēc Vanaga deklarācijas, uz „māmiņu algu” viņš pieteicies un to arī saņēmis, neraugoties uz to, ka nemaz nav reģistrējis laulību ar bērna māti, taču, kā izriet no VSAA skaidrojuma, tas arī nav bijis nepieciešams, jo šos pabalstus izmaksā neatkarīgi no tā, vai bērns dzimis reģistrētā laulībā vai ne.

Foto no makroekonomika.lv

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Es negribu lekt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

FotoManā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai divas reizes, kad esmu vēlējusies, lai man būtu savs sabiedrisko attiecību konsultants, jo pati nezinu, kā vispareizāk būtu reaģēt publiski nepatīkamā situācijā. Abas šīs reizes ir saistītas ar Brīvdabas muzeju. Tā kā man nav ne konsultanta, ne citu kanālu, es atļaušos izmantot savu privāto Facebook kanālu un iespējami racionāli un vienkārši izskaidrot aktuālo situāciju no sava skatupunkta, jo jūtu, ka tagad tas ir nepieciešams.
Lasīt visu...