Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Saistībā ar sabiedrības apspriešanai nodoto Nacionālās attīstības plāna projektu daudz neskaidrību izraisījis jautājums – kas tā tāda plānā būtisku vietu ieņemošā „cilvēka drošumspēja” un kā tieši paredzēts to panākt. Ar nenozīmīgiem grozījumiem publicējam attiecīgo projekta sadaļu, kas pietiekami skaidri ilustrē arī plāna kopējo noskaņu un konkrētības līmeni.

Mēs varam prognozēt, bet nevaram droši zināt, kādi apstākļi ietekmēs Latvijas un tās iedzīvotāju attīstību ekonomikas izrāviena laikā. Latvija ir atvērta tautas saimniecība, kas arvien vairāk ir pakļauta globalizācijas ietekmei. Tāpēc valstij svarīgi ir stiprināt iedzīvotāju drošumspēju jeb spēju pielāgoties mainīgiem apstākļiem.

Cilvēks ar pietiekamu drošumspēju spēj rast attīstības un problēmu risinājumus ne tikai sev un tuvākajiem, bet arī pilnvērtīgi piedalīties sabiedrības dzīvē. Cilvēks ar nepietiekamu drošumspēju neprot saskatīt iespējas izaugsmei, jūtas apdraudēts, neuzticas citiem, neredz savu saikni ar valsti un neiesaistās tās dzīvē.

Saprotam, ka vēsturiskā pieredze, sabiedrības noslāņošanās un krīzes apstākļi negatīvi ietekmējuši daudzu cilvēku drošumspēju, tāpēc valsts uzdevums ir radīt apstākļus, lai to stiprinātu.

Mums jārada apstākļi katra Latvijas iedzīvotāja drošumspējas stiprināšanai, lai sabiedrība kopumā gūtu no tautas saimniecības izaugsmes un būtu gatava nākotnes izaicinājumiem. Valsts, gādājot par cilvēku drošumspēju:

• nostiprina vidusšķiru - paaugstinās ienākumi, un samazinās to nevienlīdzība starp mājsaimniecībām, kas daudziem iedzīvotājiem paplašina iespējas gādāt par savu un tuvinieku veselību, izglītību un iespējām pilnvērtīgi piedalīties kultūras, sabiedriskajā un politiskajā dzīvē;

• pozitīvi ietekmē demogrāfiju, lai tautas saimniecības izaugsmes apstākļos Latvija būtu vieta, kur dzimst gribēti un gaidīti bērni, kur vecāki var viņiem nodrošināt aprūpi un attīstības perspektīvas, kur var atrast darbu un pilnveidoties.

Kā var stiprināt cilvēka drošumspēju?

• Jāveicina sabiedrības savstarpējās sadarbošanās spējas, kas balstītas mūsu mantotajās, iepazītajās un jaunradītajās kultūras vērtībās

• Jāstiprina piederības apziņa Latvijai, lai visi valsts iedzīvotāji lepotos ar savu valsti

• Jāveido tāda vide, kas atbalsta bērnu radīšanu un veido drošības sajūtu jau bērnībā, lai nākotnē mēs spētu attīstīties un sadarboties ar citiem

• Jāsekmē veselīgs dzīvesveids kā pamats dzīves kvalitātei un ilgam darba mūžam

• Jānodrošina iespējas attīstīt kompetences kvalitatīvā formālā izglītībā, kā arī ārpus formālās izglītības mūža garumā, lai mēs spētu saskatīt un atrast risinājumus jebkuros apstākļos

• Jārada iespējas strādāt cilvēka cienīgu darbu ar pietiekamu, kompetencēm atbilstošu atalgojumu, kas veicinātu katra indivīda profesionālo un personības izaugsmi.

Valsts un sabiedrība kopā rada apstākļus drošumspējas stiprināšanai, un nepieciešamās darbības īsteno gan katrs personīgi, gan arī valsts, pašvaldības un pilsoniskā sabiedrība. Drošumspējas stiprināšana ir ieguldījums iekļaujošai izaugsmei nākotnē, būtiski samazinot nepieciešamību vēlāk cīnīties ar sabiedrībai sāpīgām un valstij dārgām sekām.

Prioritātes mērķis:

Radīt spēcīgu vidusšķiru un nodrošināt tautas ataudzi Latvijā - valstī, kur ikkatram cilvēkam ir iespējas gādāt par savu, savu tuvinieku un Latvijas attīstību

Prioritātes rīcības virzieni:

Rīcības virziens „Cilvēku sadarbība un kultūra kā piederības Latvijai pamats"

Rīcības virziens „Stabili pamati tautas ataudzei"

Rīcības virziens „Vesels un darbspējīgs cilvēks"

Rīcības virziens „Kompetenču attīstība"

Rīcības virziens „Cienīgs darbs"

Rīcības virziens „Cilvēku sadarbība un kultūra kā piederības Latvijai pamats"

Rīt Pietiek publicēs pārskatu par to, kas plāna autoru ieskatā ir "rīcības virzieni", lai sasniegtu nosprausto mērķi.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Tas ka, cilvēks par nopelnīto naudu var atļauties nogalināt sava prieka pēc, ir tikai apsveicami!

FotoPazīstu Jāzepu Šnepstu (attēlā) personīgi. Jā, viņš ir kaislīgs mednieks. Dara to dekādēm, dara to profesionāli, legāli un, pats galvenais, selektīvi (atšķirībā no 90% Latvijas mednieku) kuri šauj pa visu kas kustās.
Lasīt visu...