Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) aicina LR ministrus iebilst Ministru kabineta noteikumu Nr.880 "Lauksaimniecības datu centra publisko maksas pakalpojumu cenrādis" izskatīšanai iesniegtajam projektam*. Tas nepamatotu iemeslu dēļ paredz no reģistrācijas maksas atbrīvot privātpersonas, kuras iegādājas suni, nevis patversmi.

LVB ir neizpratnē par šādu nepārdomātu Zemkopības ministrijas (ZM) lēmumu. Patversmēm nav problēmu reģistrēt suni, kuram jau ir atrasts saimnieks. Jo jaunais īpašnieks ir tas, kurš sedz LDC maksu par suņa reģistrāciju. Kāpēc gan privātpersona būtu jāatbrīvo no atbildības, kāda paredzēta visiem citiem Latvijas suņu īpašniekiem?

Tai pat laikā, iespējams, pat vairāki tūkstoši suņu pašlaik līdzekļu trūkumu dēļ tiek turēti Latvijas patversmēs nereģistrēti un pazušanas gadījumā nebūs identificējami.

Apstiprinot grozījumus ZM Ministru kabinetā iesniegtajā redakcijā, reģistrācijas maksas atbrīvojums no LDC maksas nesasniegs patversmes, un joprojām tajās turētie suņi netiks reģistrēti.

Tāpēc LVB aicina ministrus kritiski vērtēt izskatīšanai iesniegto projektu un precizēt to veidā, lai no reģistrācijas maksas būtu atbrīvoti suņi, kuri dzīvo patversmēs, nevis personas, kas suņus iegūst savā īpašumā.

* http://tap.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40399314&mode=mk&date=2016-10-04

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...