Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Lemberga vadītā partija "Latvijai un Ventspilij" turpina ņirgāties par valsti

Ventspils pilsētas domes deputāti Vladislavs Šafranskis, Ivars Landmanis, Aivis Landmanis (iepriekšējā sasaukuma)
11.11.2011.
Komentāri (31)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2011.gada 11.novembrī Ventspils pilsētas dome ir izplatījusi paziņojumu, ka, ņemot vērā Valsts kontroles aizrādījumus Ventspils domei saistībā ar revīziju Ventspils brīvostas pārvaldē, Venstpils domes deputātiem tiks piedāvāts lemt par pilnvarojumu pašvaldības izpilddirektoram Ventspils pilsētas pašvaldības vārdā izsniegt apstiprinājumus, saskaņojumus vai atļaujas darbībām ar Ventspils pilsētas pašvaldības mantu.

Kā pamatojums šādam lēmumam tiek minēta nepieciešamība uzlabot Ventspils brīvostas pārvaldei valdījumā nodotās pašvaldības mantas efektīvāku pārraudzību, kā arī nodrošināt pieņemto lēmumu tiesiskuma pārbaudi.

Opozīcija uzskata, ka augstāk minētais piedāvājums nav nekas cits, kā klaja ņirgāšanās par valsti un tās uzraugošajām institūcijām, šajā gadījumā Valsts kontroli.

Tā atgādina, ka Ventspils brīvostas pārvaldes valdē Ventspils pilsētas domi pārstāv tās augstākās amatpersonas:

-         Aivars Lembergs, kuram ar tiesas lēmumu ir liegts pildīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja un Ventspils brīvostas pārvaldes priekšsēdētāja  pienākumus;

-         Jānis Vītoliņš, Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja 1.vietnieks infrastruktūras jautājumos;

-         Guntis Blumbergs, Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja 1.vietnieks sadarbības jautājumos;

-         Didzis Ošenieks, Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks.

Pēc piedāvātā lēmuma pieņemšanas Ventspils brīvostas un tās augstākās lēmējinstitūcijas valdes darbu pārraudzīs cilvēks, kura atrašanās amatā vistiešākā mērā ir atkarīga no augstāk minēto kungu labvēlības. Acīmredzot partija Latvijai un Ventspilij vēlas demonstrēt, ka uz to neattiecas valsts likumi, pārvaldošo un kontrolējošo institūciju lēmumi.

Tieši otrādi, tiek skaidri pateikts, ka Ventspils brīvostas pārvalde Lemberga un Co izpratnē ir iestāde, kuru pārvaldīja un pārvaldīs šauru cilvēku grupa ar smagos kriminālnoziegumos apsūdzēto Aivaru Lembergu priekšgalā.

Ņemot vērā augstāk minēto, Valsts kontroles atzinumu, kā arī Ventspils opozīcijas deputātu līdzšinējo nesekmīgo pieredzi būt informētiem par notiekošo Ventspils brīvostas pārvaldē, Ventspils opozīcija ar šo vēršas pie Ventspils brīvostas pārvaldes pārrauginstitūcijas Ministru kabineta un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža ar aicinājumu novērst partijas Latvijai un Ventspilij patvaļu Ventpils pilsētas domē, kā arī izvērtēt:

-         Ventspils brīvostas valdes locekļu Aivara Lemberga, Jāņa Vītoliņa, Gunta Blumberga un Didža Ošenieka atbilstību ieņemamajiem amatiem;

-         vai ilglaicīga nespēja Aivaram Lembergam pildīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pienākumus nav pamats saskaņā ar likuma Par pašvaldībām 65.pantu atbrīvot Aivaru Lembergu no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Pamiers valdošajā koalīcijā

Foto13.septembrī – piektdienā, kad bija vērojams pilnmēness, Latvijas valdības vadītājs Krišjānis Kariņš informēja iedzīvotājus, ka ir panākta vienošanās par nākamā gada budžetu. Pirms nedēļas pēc Jaunās konservatīvās partijas prasības valdība uz nedēļu atlika lemšanu par papildu finansējuma novirzīšanu ministriju prioritārajiem pasākumiem.
Lasīt visu...

21

Latvijas Universitāte degpunktā. Un turpmāk?

FotoAp Latvijas Universitāti ir sakurti sārti, un liesmas jau skar tās iekšieni, lai gan šī gada pavasarī nelikās, ka var notikt kaut kas tāds.
Lasīt visu...

6

Par atkritumu krīzi

FotoEsmu atkārtojis N reizes un atkārtošu vēlreiz - cilvēki, domājiet kā nodrošināt sevi ar dzīves pamatelementiem. Tie ir mājvieta, ūdens, pārtika, elektrība, degviela... Esmu par to rakstījis savā prezidenta programmā, sk. "Cilvēks kontrolē pašu galveno". Esmu to izskaidrojis attiecīgajos video 1.daļa un 2.daļa. Atkritumu izvešana ir viens no dzīves pamatelementiem, it sevišķi pilsētā.
Lasīt visu...