Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Laikā, kad tieslietu ministrs bija Bordānu Jānis un cilvēki sūdzējās, ka zvērināti tiesu izpildītāji neievēro Civilprocesa likuma 594.pantā noteiktos ierobežojumus, veicot parādu piedziņu, tā vietā, lai ierobežotu tiesu izpildītājus, Bordāna vadītā ministrija izstrādāja grozījumus Civilprocesa likumā, kas tiesu izpildītājiem ļāva neievērot Civilprocesa likumā noteiktos parādu piedziņas ierobežojumus.

Ar katriem nākamajiem grozījumiem Saeima ir burtiski apzagusi parādos nonākušo cilvēku bērnus. Neskatoties uz to, ka spēkā esošajā Civilprocesa likuma 1.pielikuma 3.punktā ir paredzēts, ka parādniekam ir jāsaglabā nauda minimālās mēneša darba algas apmērā (šobrīd 620 eiro) uz parādnieku, katru viņa ģimenes locekli un apgādībā esošu personu, bet uzturlīdzekļu piedziņas lietās nepilngadīgu bērnu uzturam vai Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas labā — nauda 50 procentu apmērā no minimālās mēneša darba algas uz parādnieku, katru viņa ģimenes locekli un apgādībā esošu personu, no 2014.gada 4.janvāra parādnieka nepilngadīgajiem bērniem minimālās algas vietā tika atstāti tikai līdzekļi valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā (109 eiro),  un 2021.gadā Saeima lēma Civilprocesa likuma 594. pantā aizstāt pirmās daļas 1. punktā vārdus "saglabājot uz katru apgādībā esošo nepilngadīgo bērnu līdzekļus valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā" (109 eiro)  ar vārdiem "papildus par katru apgādībā esošo nepilngadīgo bērnu - līdzekļus 15 procentu apmērā no minimālās mēneša darba algas" (75 eiro).

Vai Bordānu Jānis skolā nobastoja visas matemātikas stundas, ja domā, ka 75 eiro ir vairāk par 109 eiro?

Latvieši ir ļoti pacietīgi un rij vienu krupi pēc otra, tāpēc tagadējā Saeima ir nolēmusi spert vēl vienu soli uz priekšu un strādā pie jauniem grozījumiem Civilprocesa likumā, kas neatstātu vairs parādniekam minimālo algu.

2023.gada 17.oktobrī Saeimas Juridiskā komisija Andreja Judina (Jaunā Vienotība) vadībā, piedaloties Tieslietu ministrijas, Tiesu izpildītāju padomes, Finanšu nozares asociācijas, LTRK, Tiesībsarga, Latvijas Kredītņēmēju asociācijas, LBAS, Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas pārstāvjiem pirms iesniegšanas Saeimā izskatīja likumprojektu “Grozījumi Civilprocesa likumā” , kas paredz izteikt Civilprocesa likuma 594. pantu šādā redakcijā:

“594. pants. Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem

(1) No parādniekam izmaksājamās darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem ieturējumus, pamatojoties uz tiesu izpildītāja rīkojumu, izdara līdz piedzenamā parāda dzēšanai.

(2) Ieturējumus neatkarīgi no piedziņas veida izdara 10 procentu apmērā, ja parādniekam izmaksājamās darba samaksas un tai pielīdzināto maksājumu apmērs nepārsniedz Ministru kabineta noteikto minimālās mēneša darba algas apmēru. Ieturējumu apmēru samazina par 2 procentiem par katru parādnieka apgādībā reģistrētu nepilngadīgu bērnu.”

Velti cerēt, ka Tieslietu ministrijas, Tiesu izpildītāju padomes, Finanšu nozares asociācijas, LTRK, Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas pārstāvji iestāsies par parādnieku un to apgādībā esošo bērnu interesēm, bet kā kaut ko tik necilvēcisku varēja atbalstīt  Tiesībsarga, Latvijas Kredītņēmēju asociācijas, LBAS pārstāvji?!

Ja, kā norāda paši likumprojekta iesniedzēji, aptuveni katram desmitajam Latvijas iedzīvotājam ir grūtības laikus norēķināties par savām parādsaistībām, vai šī likumprojekta mērķis ir aizdzīt no Latvijas 1/10 daļu no visiem Latvijas iedzīvotājiem?
Vai tiešām nevienam no apspriedes dalībniekiem neienāk prātā, ka cilvēks, kurš saņem minimālo algu, nevar ar to izdzīvot, kur nu vēl bērnus uzturēt? Paši no malas esat paskatījušies uz savu priekšlikumu?

Ja šobrīd minimālā alga ir 620 eiro, kas pēc nodokļu nomaksas, ja nav apgādājamo, ir 543,92 eiro, ja atņemam 10% (54,39 eiro), tad paliek 489,52 eiro, ar ko izdzīvot var tikai tad, ja dzīvo zem tilta, jo dzīvokļa īrei un komunālo maksājumu samaksai ar to nepietiek, kur nu vēl ēdienam, apģērbam, transportam. Šim cilvēkam nekas cits neatliks, kā doties prom no šīs valsts.

Ja parādos nonākušajam ir viens apgādājamais, tad pēc nodokļu nomaksas paliek 554,90 eiro, ja atņemam 8% (44,39 eiro), tad paliek 510,50 eiro, - vai ar to var izdzīvot pats un uzturēt bērnu? Protams, ka arī šie cilvēki izvēlēsies pārcelties uz valstīm, kur jutīsies novērtēti un, kur netiks atstāti bez iztikas līdzekļiem.

Ja parādniekam ir divi apgādājamie, tad pēc nodokļu nomaksas paliek 554,90 eiro, ja atņemam 6% (33,29 eiro), tad paliek 521,60 eiro, - kā ar to var izdzīvot un pabarot 2 bērnus? Arī šie cilvēkiem nav citas izvēles kā pārcelties uz valstīm, kur rūpes par bērniem ir pirmajā vietā.

Lieki ir jautāt Saeimas Juridiskās komisijas locekļiem, kā interesēs viņi ir pieņēmuši šādus necilvēcīgus Civilprocesa likuma grozījumus, bet neatmetu cerību, ka Tiesībsargs izmantos savu ietekmi un nepieļaus šādu grozījumu tālāku virzību.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

21

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

Foto“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu atlaišanu no darba, kas notiks šā gada 29. septembrī. To “lika saprast” Tieslietu ministrija.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

FotoGodājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt Jūsu izloloto Uldevena senlatviešu pili Lielvārdē, bija nepatīkams pārsteigums.
Lasīt visu...

3

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

FotoLatvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs par zemi, kurā dzīvojam šodien. Mūsu senči, prasmīgi izmantojot dabas resursus, ir uzkrājuši kapitālu un radījuši pievienoto vērtību, būvējot Latviju par labklājības valsti. Kaut arī mums daudz vēl ir ko darīt cilvēku dzīves līmeņa celšanā, jāatzīst, ka nekad neesam dzīvojuši tik labi kā tagad.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Golubeva – tautas bojāejas vētrasputns

Varas bļodlaižas medijos izvilkuši no politiskās mēslaines latviskoto krievu lesbieti Mariju Golubevu. Bābiešu mīlestības priesteriene savulaik pabijusi iekšlietu ministra tronī. Tolaik...

Foto

Rezultātu nav tāpēc, ka nav mērķu un atbildīgo, – vai tas dzelzceļš, mangāns, tiesas vai ugunsgrēki...

Ziņa, ka mangāna rūdai uz Latvijas dzelzceļiem ir pienākušas beigas,...

Foto

Kas tas par ekonomiski pamatotu projektu, kura dēļ jālien parādos un jāceļ nodokļi?

Vai satiksmes ministrs ir izvērtējis un iesniedzis visas alternatīvas Rail Baltica sakarā? Manuprāt,...

Foto

Vasaļa psiholoģiskā projekcija

Cilvēkiem, reizēm veselām ļaužu grupām, ir grūti pieņemt pašcieņu traumējošus faktus. Tad ieslēdzas psiholoģiskā aizsardzība. Viens no mehānismiem ir psiholoģiskā projekcija, kad savas negatīvās...

Foto

Džordža Orvela stāsts par „Jauno Vienotību”

Orvela domas attiecas arī uz mūsdienu korumpēto partiju „Jaunā Vienotība”, kas ilgstoši vada valdību. Tāpat kā "Dzīvnieku fermā”, kur sākotnējie...

Foto

Kurš šitiem mērkaķiem iedeva granātu?

Ar Rail Baltica sarunas turpinās pa riņķi. Faktiski politiķi mēģina kaut kur nogrūst atbildību, kaut atbildīgo loks jau turpat ir - viņi paši....

Foto

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga....

Foto

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu...

Foto

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

Rail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes...

Foto

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

Ģeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz...

Foto

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem....

Foto

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

Pēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies...

Foto

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju...

Foto

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

Apritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru...

Foto

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

Ja pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums...