Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Skandalozais drošībnieks, kādreizējais premjera Aigara Kalvīša padomnieks un bēdīgi slaveno drošības likumu grozījumu "tēvs" Raimonds Lazdiņš (attēlā, apmeklējot advokāta Andra Grūtupa bēres šovasar) 1. oktobrī zaudējis tiesā par viņa atjaunošanu Starptautiskās lidostas Rīga Drošības departamenta direktora amatā, liecina Pietiek rīcībā esošais Dobeles tiesas spriedums, kas tika publiskots tikai trešdien.

Lazdiņš, kuru pērnā gada nogalē kopā ar padotajiem Intu Rubezi un Andri Savko lidostas valde atstādināja no amata pēc tam, kad atklājās, ka lidostā varētu būt veikta nesankcionēta noklausīšanās, šo lēmumu bija apstrīdējis tiesā, prasot atzīt par nepamatotu viņa atstādināšanu no darba, atjaunot darbā un piedzīt vidējo izpeļņu par darba piespiedu kavējuma laiku.

Dobeles rajona tiesa 1. oktobrī skatīja šo lietu slēgtā sēdē, klātesot diviem Lazdiņa pārstāvjiem no zvērinātu advokātu biroja Borenius - Indriķim Liepam un Sigitai Kravalei, kā arī lidostas intereses pārstāvēt nolīgtajiem zvērinātajiem advokātiem Jānim Vilderam un Pāvelam Rebenokam.

Trešdien, 15. oktobrī kļuva pieejams tiesas spriedums, ko Pietiek šodien publisko. Tajā Dobeles rajona tiesa lēmusi par labu lidostai, noraidot Lazdiņa prasības gan par atjaunošanu darbā, gan atstādināšanas nepamatotību, gan vidējās izpeļņas piedziņu. Tiesa par labu lidostai no Lazdiņa arī piedzinusi ar lietas vešanu saistītos izdevumus 1 425 eiro apmērā.

Pilns spriedums būs pieejams tikai 22. oktobrī. Šis ir pirmās instances tiesas spriedums, un Lazdiņam ir tiesības to20 dienu laikā no pilna sprieduma pasludināšanas brīža to pārsūdzēt otrās instances tiesā - Zemgales apgabaltiesā, iesniedzot apelācijas sūdzību.

Pietiek jau rakstīja, ka aizdomās par nelikumīgu noklausīšanos no Starptautiskās lidostas Rīga Drošības departamenta vadības atstādinātais Lazdiņš un viņa divi padotie pēdējā pusgadā lidostu ierāvuši dārgā tiesvedībā, cenšoties panākt atjaunošanu darbā. Trijotne spējusi noalgot divus dārgus advokātu birojus - Borenius un Dzanuškāns&Partneri.

Savukārt lidosta iepirkuma procedūrā nolīgusi advokātu biroju Rebenoks&Vilders ar stundu likmi 100 eiro stundā, kas, spriežot pēc citu līdzīgu valsts iepirkumu publikācijām Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā, ir vidējā stundu likme, pērkot advokātu ārpakalpojumus.

Savukārt summas, kuras Lazdiņš, Rubezis un Savko no lidostas prasa kā kompensāciju par advokātu izdevumiem - attiecīgi 3000 eiro, 2000 eiro un 2000 eiro - šķiet aizdomīgi mazas, zinot, cik mēnešus norit tiesvedības, kurās iesniegtas blakus sūdzības un apelācijas sūdzības.

Advokātu aprindās neoficiāli tiek apgalvots, ka skandalozais drošībnieks Lazdiņš advokātu birojiem Borenius un Dzanuškāns&Partneri par viņa un abu pārējo drošībnieku pārstāvību tiesā varētu būt solījis "nokārtot", ka veiksmīga tiesvedības iznākuma gadījumā lidosta juridiskos ārpakalpojumus nākotnē pirks no šiem advokātu birojiem.

Dokumenti

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...