Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lielu daļu valsts finansējuma, kas vairākus gadus tika piešķirts Latvijas PSR VDK darbības zinātniskās izpētes komisijai, ir saņēmuši nevis pētnieki, bet gan šīs komisijas administrācija (attēlā - komisijas priekšsēdētājs Kārlis Kangeris), - to rāda pēc oficiāla pieprasījuma publiskotie komisijas atalgojuma saraksti, ko šodien publicē Pietiek. Šie dati vismaz daļēji izskaidro, kāpēc ir tik plaši izskanējuši komisijai adresēti pārmetumi par tās nepārliecinošajiem darba rezultātiem.

Kā zināms, pašlaik tieši šī administrācija cenšas panākt, lai tās vajadzībām tiktu radīta jauna barotava Nacionālās atmiņas institūta formā. Pietiek rīcībā esošā informācija liecina, ka šādā veidā šiem „pētniekiem” izdotos apiet oficiālo grantu sistēmu un izvairīties no projektu konkursa, kurā diez vai viņiem veiktos.

Pēdējā Latvijas Zinātnes padomes konkursā veiksmes procents bija tikai 13% (pat Eiropas Savienības projektos ir vidēji aptuveni 25%), kas nozīmē, ka konkurence bija ārkārtīgi nežēlīga. Politiska retorika, ko visbiežāk ir izmantojusi VDK izpētes komisijas vadība, tajos noteikti nebūtu nekāds arguments,”

Interesanti, ka pēc tam, kad pēc oficiāla pieprasījuma Izglītības un zinātnes ministrija sagatavoja publiskošanai šos atalgojuma datus, tos citādā formā publiskojusi arī pati komisija, kas tagad darbu faktiski pārtraukusi. Šie dati apskatāmi šeit:

Dokumenti

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Es negribu lekt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

FotoManā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai divas reizes, kad esmu vēlējusies, lai man būtu savs sabiedrisko attiecību konsultants, jo pati nezinu, kā vispareizāk būtu reaģēt publiski nepatīkamā situācijā. Abas šīs reizes ir saistītas ar Brīvdabas muzeju. Tā kā man nav ne konsultanta, ne citu kanālu, es atļaušos izmantot savu privāto Facebook kanālu un iespējami racionāli un vienkārši izskaidrot aktuālo situāciju no sava skatupunkta, jo jūtu, ka tagad tas ir nepieciešams.
Lasīt visu...